Přeblanování

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
Seryy
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28 črc 2008 16:38

Přeblanování

Příspěvek od Seryy »

Cau bubmaistři, mám otázku, když chci osazovat svoje škopky novejma blánama, tak planuju kupovat jenom horní blány, ty spodní nechat původní od koupě.změní se zvuk pokud je tam nechám nebo musím koupit na oboje strany nový blaniska abych poznal rozdíl..?

S pozdravem Sery

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeblanování

Příspěvek od Slowmeda »

záleží co je to za blány ve spod, pokud jsou to béčkový převozky jako Remo UT tak bych je taky vyměnil, jinak to můžeš vcelku nechat, zvuk to mění méně než úderná bl.
Naposledy upravil(a) Slowmeda dne 10 srp 2008 15:06, celkem upraveno 1 x.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeblanování

Příspěvek od Pajas »

Remo UT nejsou nijak hrozný,já jsem je neměnil a zvuk OK.

tom666as
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 24 úno 2007 16:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeblanování

Příspěvek od tom666as »

to já sem měl originály od Tama pak sem si koupil remo na šlapák a úplně nádhernej zvuk, mohli by ste mě poradit jak z toho dostat na nějakou metalovou hudbu nejlepší zvuk ? ja to nemám moc v uších tak jak to hodně napínáte a tak ...

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Přeblanování

Příspěvek od Koubas »

hlavně tam narvat aspoň jednu deku :D

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: Přeblanování

Příspěvek od Radek.P »

Deka je na studený nohy, dobrej buben ji nepotřebuje.

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: Přeblanování

Příspěvek od Rift »

Deky v kopáku bych se zas tak nebál ... koukal jsem na video o ladění (odkaz níže - asi 3:35). Nevím na kolik je to krm, ale deka v kopáku se mi zdá jako dobrá věc (i když jsem jí před nějakým časem přestal používal - z důvodu že to bylo lepší:) ). Nemusí se ani moc dotýkat blány. Ale prý už jen to, že je položená v bubnu a pohlcuje vybrace, upraví zvuk bubnu. Teď používám v kopáku složenou menší deku. Lehce se dotáká hrací blány. Resonanční se nedotýká vůbec a myslím že to má masakrózní zvuk ;) Ale taky hodně záleží na vkusu.


Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Přeblanování

Příspěvek od Koubas »

já bych teda bez deky vážně hrát nemoh, u kopáku si vážně nežádám dlouhej sustain a spousty vejšek. když to tak vezmu, tak jdu až do extrému, protože v kopákách mám deky, hrací blány s tlumením, rezonanční síťový a na šlapkách gumový beatery. jedná se ale o pearl export, pokud bych měl profi bicí, nemusel bych hledat jeden z mála použitelných zvuků.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeblanování

Příspěvek od DUMP »

Deka ma urcite svoje plus oproti samotnymu tlumeni na blane. Napriklad, na mym Emadu se mi vic libi zvuk, kdy je pouzitej mensi tlumici krouzek a lehce dotlumeny nejakym trickem, nez kdyz pouziju to vetsi tlumici okruzi.

vechadrum
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 21 lis 2007 15:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeblanování

Příspěvek od vechadrum »

Seryy píše:Cau bubmaistři, mám otázku, když chci osazovat svoje škopky novejma blánama, tak planuju kupovat jenom horní blány, ty spodní nechat původní od koupě.změní se zvuk pokud je tam nechám nebo musím koupit na oboje strany nový blaniska abych poznal rozdíl..?

S pozdravem Sery
JA spodni nemenim tak casto jako vrchni. mel jsem sonor delite a spodni jsem vymenil po 4 letech. ale myslim, ze by se mohli menit casteji...pokud jsou ofsem penize... :roll:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeblanování

Příspěvek od Vojta Horák »

vechadrum píše: JA spodni nemenim tak casto jako vrchni. mel jsem sonor delite a spodni jsem vymenil po 4 letech. ale myslim, ze by se mohli menit casteji...pokud jsou ofsem penize... :roll:
Na ty spodni blany neni vyvyjinenej zadnej natlak... Akorat se vytahaj a chcipnou. Rok dva, pokud bys chtel bejt puntickar si myslim, ze je akorat na vymenu spodku. Ja teda mel dlouho prevozky a ted mam dole ciry ambassadory a zvuk to povzneslo pekelne :)

Uživatelský avatar
Bill
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 zář 2006 00:51

Re: Přeblanování

Příspěvek od Bill »

Koubas píše:já bych teda bez deky vážně hrát nemoh, u kopáku si vážně nežádám dlouhej sustain a spousty vejšek. když to tak vezmu, tak jdu až do extrému, protože v kopákách mám deky, hrací blány s tlumením, rezonanční síťový a na šlapkách gumový beatery. jedná se ale o pearl export, pokud bych měl profi bicí, nemusel bych hledat jeden z mála použitelných zvuků.

ja mam stejny vkus jako tady Koubas....Nekdy,kdyz se vazne naseru a zda se mi ze i s tou dekou to ma delsi sustain,nez je ma predstava,naplacam tu deku na hraci blanu.....driv jsem pouzival i pasek vystrizeny z molitanu....umistneni uz je ciste jenom o vkuse...ja ho mival na rezonancni blane...ale je pravda ,jak uz tady bylo zmineno , ze kopak z vyssich rad , ktery doopravdy hraje,nepotrebuje zadne tlumeni ..... mozna je to trosku slovo do pranice , protoze 100 lidi 100 chuti , ale muj nazor je takovy....dokonce jsem i na tomy u levnejsich souprav pouzival tlumitka....
Co se spodnich blan tyce.....doopravdy je nejdulezitejsi blana horni , teda hraci...musel bys to moooooc dobre naladit a mooooc se do toho zaposlouchat,aby jsi poznal vymenu rezonancni blany za "lepsi" ... je to nejvic o om vrchu ...
spodek bych menil treba az do studia , stejne jako vrch ....

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeblanování

Příspěvek od drmr »

Všeobecne sa doporučuje meniť rezonančné blany v pomere 3:1 (pri každom treťom preblanení hracej, meniť aj spodné). To, že na rezonančné nieje vyvíjaný žiadny nátlak je trošku omyl (stačí si pozrieť čo robí kopáková blana bez diery pri údere na hraciu blanu- podobné to je u tomov a snare-i). V každom prípade je rezo rovnako dôležité ako batter, a treba si uvedomiť, že pri live hre bez mikrákov lezie "dopredu" HLAVNE zvuk rezonačky! Bubny znejú inak pri hráčovi, nad nástrojom, pol metra od nástroja, 5 a 25 metrov od nástroja... preto je potrebné ladiť so zreteľom na akustické podmienky v ktorých sa nachádzate. To, že Vám v skúšobni hrajú bubny v pohode neznamená, že budú aj v "hospodě" s dlažbou na zemi a klenutým stropom... Akokoľvek... Podceňovať rezonančné blany sa neoplatí..

Uživatelský avatar
Bill
Pokročilý
Příspěvky: 69
Registrován: 29 zář 2006 00:51

Re: Přeblanování

Příspěvek od Bill »

drmr píše:Všeobecne sa doporučuje meniť rezonančné blany v pomere 3:1 (pri každom treťom preblanení hracej, meniť aj spodné). To, že na rezonančné nieje vyvíjaný žiadny nátlak je trošku omyl (stačí si pozrieť čo robí kopáková blana bez diery pri údere na hraciu blanu- podobné to je u tomov a snare-i). V každom prípade je rezo rovnako dôležité ako batter, a treba si uvedomiť, že pri live hre bez mikrákov lezie "dopredu" HLAVNE zvuk rezonačky! Bubny znejú inak pri hráčovi, nad nástrojom, pol metra od nástroja, 5 a 25 metrov od nástroja... preto je potrebné ladiť so zreteľom na akustické podmienky v ktorých sa nachádzate. To, že Vám v skúšobni hrajú bubny v pohode neznamená, že budú aj v "hospodě" s dlažbou na zemi a klenutým stropom... Akokoľvek... Podceňovať rezonančné blany sa neoplatí..
samozrejme s Tebou plne spuhlasim .... jen jsem se snazil rict , ze tolikrat jako hraci blana se ta rezonancni menit nemusi...Ten pomer 3:1 , dobra rada nad zlato :wink:
Preci se nebudu přít s profíkem :mrgreen: :twisted:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeblanování

Příspěvek od Kulda »

Bob Gatzen to zase vystih! Vtipne a jasne.. :wink:

Interval podle Boba..3 az 4/1 :D

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Přeblanování

Příspěvek od jakas »

Radek.P píše:Deka je na studený nohy, dobrej buben ji nepotřebuje.

já sem si do kopáku dal dokonce polštář :D sice potom nemá moc basy ale zvuk ujde :)

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“