Konzervovat se nebo ne??

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Karloska »

Vířák

3nec Steel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 20 črc 2008 18:49
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od 3nec Steel »

Noiselord píše: Kývu hlavou na souhlas, ánčto jsem kluk z vesnice.
To já jsem taky "kluk z vesnice",ale o šrotu na žraní jsem jaktěživ neslyšel ... aspoň sem se přiučil :mrgreen: ... od toho tu přece sféra je ne ? :D :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Vojta Horák »

Celoživotní vzdělávání tě udělá mladým a fousatým...

3nec Steel
Diskutér Sféry
Příspěvky: 139
Registrován: 20 črc 2008 18:49
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od 3nec Steel »

Noiselord píše:Celoživotní vzdělávání tě udělá mladým a fousatým...
:lol: :lol: píšu si ...

Mamut
Diskutér Sféry
Příspěvky: 165
Registrován: 08 zář 2008 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Mamut »

Teď jsem si pročítal stránky Ježkárny a jak je to s VOŠ? Když udělám maturitu na gymplu, dělají se příjimačky na ´´nižší´´ úroveň konzervatoře nebo se musí rovnou na VOŠ, protože na tu nižší už je moc velkej věk?

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od mates »

Kamos ma treba VOS konzervu z CB a ma tedy titul DiS.
a sel na jezkarnu do maturitniho rocniku, ale protoze to tak chtel

Ale jinak vseobecne si myslim ze u konzervy to je jako vsude jinde, ze muzes na jakoukoliv VOS bez ohledu na to, co si studoval pred tim.

Podle mne musis mit maturitu minimalne z jine konzervy, aby si mohl vubec byt schopen udelat prijimacky VOS

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Hugo Bos »

mates píše:Kamos ma treba VOS konzervu z CB a ma tedy titul DiS.
a sel na jezkarnu do maturitniho rocniku, ale protoze to tak chtel

Ale jinak vseobecne si myslim ze u konzervy to je jako vsude jinde, ze muzes na jakoukoliv VOS bez ohledu na to, co si studoval pred tim.

Podle mne musis mit maturitu minimalne z jine konzervy, aby si mohl vubec byt schopen udelat prijimacky VOS
Stačí Ti jakákoli stŘední škola...když uděláš přijímačky...
Naposledy upravil(a) Hugo Bos dne 11 kvě 2009 00:54, celkem upraveno 1 x.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Trade »

Je to jak říká hugo...problém je, že dostat se na VOŠ ježkárnu je hardcore. Jeden známej saxofonista se tam dostal před nedávnem (ačkoliv už to možná rok dva bude), je fakt špičkovej a stejně byl myslim druhej ze tří, co brali.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od mates »

Ty VOSky sou staveny predevsim pro pokracovani maturitnich rocniku konzervatori.
Z toho skoro autamotacky plyne ze dostat se z ulice jen tak na VOS konzervatore, je temer 100% nemozny.
Ono to navenek musi pusobit ze je to studium pro vsechny, ale podle mne proste neni.
To by si je musel asi natolik zaujmout aby si z tebe sedli na prdel. Kazdopadne ti bude chybet tolik teoretickych
znalosti, ktere normalne naberes na maturitnim oboru, ze proste z principu veci je nemozne se na tu VOS dostat.

Ale zkusit to muzes, v tvem pripade muzes preci zkusit oboje jak maturitni oboro tak prijmacky na VOS.

obecne bych rekl ze jit pouze na VOS je ztrata casu, pokud chces, aby ti konzervator neco dala.
Ale pokud ti staci, aby si pak mohl mavat papirem mam DiS z jezkarny a kdo je vic, tak samozreme to zkusit muzes.
Kamos co uz ma VOS konzervatore sel na jezkarnu uplne od spodu,
jelikoz si chce z te skoly co nejvice odnest, ma DiS takze to jestli to dodela ma silne nahaku, jde mu o to aby pobral to co ho na statni nenaucily.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Trade »

Ten známej právě za sebou konzervatoř měl, když šel na tu VOŠ. (akorát myslím, že na klarinet, ale možná kecam).

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Adrub »

Ono je "jedno" jestli klarinet nebo saxofon. Ten kdo hraje na jedno, umí i na to druhé :wink:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Trade »

Asi je to dost podobný, ale jsetli to vyjde nastejno, to nedokážu posoudit. Jde o to jestli je rozdíl jako mezi violou a houslema a nebo jako mezi basou a kytarou.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Adrub »

Já to beru podle lidí od nás z orchestru. Všichni to tak mají ( krom těch nejmenších ). Když dosáhnout určité zdatnosti na klarinet, dostanou do ruky i saxofon. Musí to být hodně podobné.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Benbuben »

Už jsem to tu psal, ale kamsi to zmizelo, tak jen stručně:
Klarinet přefukuje do duodecimy, saxofon do oktávy = jiný hmaty.
Klarinet má jinej nátisk, v klasice se většinou používaj tvrdší plátky, a dyž pak tak někdo hraje na sax, zní to obvykle jako dyž troubí křižník potěmkin.
Rozhodně neplatí 'kdo hraje na klarinet umí hrát (a už tuplem né učit) na sax', ale rozhodně je jednodušší přejít ze saxu na klarinet, než třeba z vozembouchu na suzafon. :wink:

Vyzek
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 31 črc 2006 13:35
Bydliště: Kajlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Vyzek »

Když sem hrejl na klároš, tak sem vzal ságo do ruky a něco jsem z toho vyloudil (nátisk není stejnej), ale stálo to za nic.
Přirovnal bych to, jako když někdo celej život hraje na SQčka a potom ho postaví s vařečkama před popelnice u paneláku a chce slyšte dvojkový víření :D
V těch poplnicích by ale muselo bejt ságo, aby to mělo stejnou hodnotu.... :mrgreen:

Adam
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 363
Registrován: 06 říj 2007 18:51
Bydliště: Světce u JH

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Adam »

Benbuben píše:Už jsem to tu psal, ale kamsi to zmizelo, tak jen stručně:
Klarinet přefukuje do duodecimy, saxofon do oktávy = jiný hmaty.
Klarinet má jinej nátisk, v klasice se většinou používaj tvrdší plátky, a dyž pak tak někdo hraje na sax, zní to obvykle jako dyž troubí křižník potěmkin.
Rozhodně neplatí 'kdo hraje na klarinet umí hrát (a už tuplem né učit) na sax', ale rozhodně je jednodušší přejít ze saxu na klarinet, než třeba z vozembouchu na suzafon. :wink:
náš klarinetista přešel na saxofon celkem plynule... a zní to jako americká flotila v pearl harboru což je přesně ono...
nezacházíme už za hranice přijatelného out of topick?

WraždnÝ Kubík
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 01 kvě 2009 21:25

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od WraždnÝ Kubík »

Já jsem hrál na klarinet a tam je potřeba: pevný a sametově znějící nátisk a plátek je skoro dvakrat menší
Naopak saxofon : Volnější až trumpetový nátisk velký plátek
A musim říct že jde přejít ze klarinetu na saxofon , muj učitel se musel za jeden den naučit z klarinetu na saxofon a sehnat si noty na večerní ředstavení a další de hrát tak muj učitel si popučoval noty vyfasoval saxofon a celou noc se učil

A ted me učí

Ale zaplest sem saxofon do http://www.sferabubeniku.info my taky hrajek rock a máme tak pisničku na motiv dvořakovy 9. já (sax) a muj otec (solo kytara)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od sasa »

ty bít zUganda?

nga
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2009 14:37

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od nga »

Mamut píše:Já se v tom vůbec nevyznám...je konzervatoř ´´počítána´´ jako vysoká škola?
Pokud uděláš na konzervě maturídu,tak je to normálně maturída, dva roky extra (po matuře) ti daj titul DiS a to už se počítá jako vyšší odborná, což bys na jinejch druzích škol měl až po třech letech,myslim.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od mates »

Pokud chces byt vysokoskolsky vzdelany umelec, musis po maturite jednine na AMU nebo na JAMU. Pak budes bud Bc. nebo ve finale Mgr. nebo spise MgA (magistr umeni)
Z konzervy skocis vzdy jako stredoskolak nebo s titulem DiS coz je jak tu bylo popsano Vyssi odborne vzdelani ne tedy vysokoskolske.

matoradofunk
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 17 led 2010 22:50

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od matoradofunk »

konzerva je bezva, ale...............jsou bubenici, kterejm to otevre spoustu novejch napadu a zacnou se studium na tyhle skole hodne rozvyjet..........pak sou ale taky jedinci, ktery studium konzervatore zacnou bejt spoutany tim, jak o muzice premejslej, technikou (i kdyz by ti mela technika spis otevirat novy moznosti hry)..... je to hodne individualni..........
rozhodne je vetsi mnozstvi lidi, kterejm to pomuze.

spydo.cd
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 15 bře 2010 12:01

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od spydo.cd »

Kajda píše:Konzervatoř sice není záruka toho, že z tebe bude dobrý bubeník, ale blbost to rozhodně není :wink:
To je pravda .. ale nie je to na skodu ja som cice na konzervatorium zacal chodit ale po par mesiacoch som to nechal a ako tam nie som tak som stale v skusobni zavrety 8 hodin a makam na sebe ese viac ako na konzervatoriu ale aspon je to dobry navod ku to bit este lepsi a nieco v hudbe dosiahnut ,a hlavne na konzervatoriu ziskate strasne vela kontaktov a moznosti .

Joey
Diskutér Sféry
Příspěvky: 145
Registrován: 01 kvě 2007 21:17
Bydliště: Kolín , Červený Pečky , Pardubice, Myslív (KRÁSNÁ ŠUMAVA)
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Joey »

Nepodává teď někdo přihlášku na Ježkárnu na VOŠku?? To prubnu ale přijímačky budou boj :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Vojta Horák »

Joey píše:Nepodává teď někdo přihlášku na Ježkárnu na VOŠku?? To prubnu ale přijímačky budou boj :D
Já na to už seru, já předevšim neměl začínat na bicí, ale zůstat u kytary. Já to prostě tak nějak v sobě asi nemám...

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzervovat se nebo ne??

Příspěvek od Vojta Horák »

Kostka píše:Jasně, jasně. Znám. Tenhle typ pochybností je ještě v normě. Zdraví neškodí. Znám, znám.
:D Díky za podporu :)

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“