umístění HH

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
rawen
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2008 19:12

umístění HH

Příspěvek od rawen »

Dobrý den, mam takový dotaz ... jsem ještě newbie... hraji asi 2 mesíce.. ale stihnul jsem zprovodit ze světa již asi 6stero paliček..a je to z toho důvodu, že jsem pravák a musím mít Hi- hatku tak trošku výše.. tzn. že paličkou hraji o hranu a je zde znační opotřebení... není nějaké lepší umístění HH ?? .. ja ji zkusil snížit a posunout ji trošku dále ode mně .. takže pravou rukou hraji na HH takovým značným obloukem ... ale není to moc příjemné .. nějaké tipy ? :o)

Kalik
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 431
Registrován: 27 črc 2008 13:52
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: umístění HH

Příspěvek od Kalik »

no...jestli to treba neni palickama :idea:

rawen
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2008 19:12

Re: umístění HH

Příspěvek od rawen »

takže.. každý se setkává s tímto opotřebením paliček ? .. doslova mi z toho lítaj třísky :-D

Gnik
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 08 úno 2008 15:42

Re: umístění HH

Příspěvek od Gnik »

myslim, ze je to otazka praxe
kazdej je jinak vysokej, ma jinak posed atd. atd. ...ja sam jsem mel obdobi, kdy jsem mel hajtku dole, pak nahore a pak zase jinak. ted se to nastesti za rok a neco ustatilo na vysce pro mne akorat (coz neni nejak zavratna doba hrani na to, abych siril rozumy :lol: )
a co se tyce zivotnosti palicek, takova spotreba klidne muze byt. na tomto miste za sebe musim pochvalit r-sticka, protoze s jednim jeho parem hraju od zacatku cervna a to si castokrat pekne bouchnu 8)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: umístění HH

Příspěvek od Sam Jr. »

hrana hi-hat je na životnost paličky zásadní. mám hi-hat tak nízko aby šel úder co nevíc naplocho, ale pořád můžu hranu kdykoliv pohodlně zahrát a životnost paliček sem zvýšil snad na maximum .)

celý vtip je v tom, jak rozmístíš soustavu stolička-bubínek-hi-hat, v kterým místě křížit paličky a tím si udělat místo pro nápřah levé ruky na bubínek, ale přitom se cejtit pohodlně a neplýtvat zbytečně energii. chce to prostě zkoušet.

addla
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 21 lis 2006 16:12
Bydliště: Ostrava

Re: umístění HH

Příspěvek od addla »

mám stejný problém.. když jsem si zkusila dát hajtku níž, tak to zas snížilo její odraz a pak mě bolela ruka.. asi to je špatným držením?

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: umístění HH

Příspěvek od bub7 »

Nechci nikoho urazit, ale pokud někdo štípe paličky o hi-hat, znamená to, že do ní řeže jako blázen. Chceš-li mocnější zvuk, hraj s pootevřenou hi-hat

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: umístění HH

Příspěvek od Bobroněnko »

takový problémy má každej, když začíná. nech čas, ať to spraví, experimentuj. každej má rád hajtku jinak, já ji mám rád dál od těla (tak, abych měl na šlapkách srovnaný nohy a neseděl křivě, přitom sedím docela daleko takže žádnej ulrichovskej rozštěp) a zhruba na výšce osy tom-tomu. ale znám spoustu lidí, kterým to dělá velké problémy a dávaj si ji blíž, potažmo víc doleva...prostě tomu nech průběh

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: umístění HH

Příspěvek od Kryštof »

Nestačilo by změnit paličky? Když jsem jel na chatu tak jsem v bytě zapomněl svoje Pro-Marky a hral jsem tu s nějakejma Pellwoodkama a SX a oboje do hodiny praskly :D

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

umístění HH

Příspěvek od DNK »

Zkus si to pořešit od základu. Musíš sedět správně vysoko, aby se ti dobře hrálo na kopák. Podle toho si postav bubínek, ne moc nízko, abys nešudlil rukou o stehno, ne moc vysoko, abys nehrál furt rimshot. Pak si nastav hajtku do výšky takové, abys pohodlně hrál levou na bubínek. Výš je to zbytečný a likviduje to paličky. Co se týče jejich lámání, je možný, že používáš moc lehký paličky vzhledem ke svýmu stylu hraní. Nebo moc tlačíš. Časem si to usadíš.
A co hraješ, abychom si udělali obrázek????

Danstahr
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 02 bře 2008 17:03
Kontaktovat uživatele:

Re: umístění HH

Příspěvek od Danstahr »

Hoši, není trochu zbytečný řešit téma, který je mrtvý skoro 2 roky? :D

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: umístění HH

Příspěvek od Vojta Horák »

Danstahr píše:Hoši, není trochu zbytečný řešit téma, který je mrtvý skoro 2 roky? :D
Mysli na odkaz budoucím generacím!

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: umístění HH

Příspěvek od g.m.kenny »

Danstahr píše:Hoši, není trochu zbytečný řešit téma, který je mrtvý skoro 2 roky? :D
Není to zbytečný, taky to řeším a Vaše odpovědi mě ujistily v tom, že je to individuální. Taky upřednostńuji nastavení tak abych zahrál jak hranu tak i z vrchu.
Akorát nevím jestli je lepší hrát povícero z vrchu, nebo na hranu. Kombinuju obé, podle typu rytmu a jak cítím, že si to vyžaduje a zní to.

Ehm a nezapomínejte, nehrajete jenom vy "starý mlátičky", ale taky je spousta nováčků :roll:

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“