HALFPLAYBACKY

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Sam Jr. »

pouštět cokoliv naživo do sterea je na 99% naprostá zbytečnost :wink: kolik posluchačů se nachází v ideální pozici pro poslech sterea? hrstka, zbytku je to spíš na škodu (to vám potvrdí většina zvukařů). takže je dle mého zbytečnost se tahat např. s noťasem a externí 4-kanálovou zvukovkou, když např. L-klik/P-sampl zvládne i obyčejný CD/mp3 přehrávač, minidisk ...

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od tomcorn »

Sam má recht, takovejch koncertů, kde jsem poslouchal první nebo duhou půlku tomů, protože zvukař se zamiloval do kroucení PAN-poťáky a já byl u strany, bylo fakt až moc :mrgreen:

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Sheafraidh »

Sam Jr. píše:pouštět cokoliv naživo do sterea je na 99% naprostá zbytečnost :wink: kolik posluchačů se nachází v ideální pozici pro poslech sterea? hrstka, zbytku je to spíš na škodu (to vám potvrdí většina zvukařů). takže je dle mého zbytečnost se tahat např. s noťasem a externí 4-kanálovou zvukovkou, když např. L-klik/P-sampl zvládne i obyčejný CD/mp3 přehrávač, minidisk ...
s tim naprosto souhlasim :)
jinak urcite staci vzit "obycejny" napr. ctyrstopy HD/MD/... recorder, ten synchro click urcite bude zvladat :)

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Hugo Bos »

Ono nejde o bicí. Jde přece o kapelu a hlavně o muziku + rozložení nástrojů + různé efekty při pouštění samplů. Obzvlášť pokud je hudba hodně elektronická.
Podle mě by se to nemuselo kombinovat s žádnou krabičkou, ale stačila by více stopá zvukovka + nějaký obyč soft.(nap cubase, audacity apod.)
Ještě jsem to nerealizoval, ale podle mě by se mělo dát udělat: Hodit song do softu, přidat k tomu další stopu samotný metronom a nastavit tuto stopu jenom do jednoho výstupu(zamutovat ji ve 2 výstupech a pustit jenom zvlášť do jednoho výstupu)- takže z kompu by šly 3 výstupy(2na stereo + 1 na metronom)
Pak by teoreticky mělo jít stereo a zvlášt metronom.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Sam Jr. »

my se tu bavíme o celkovým zvučení živě do sterea, prakticky to nemá žádný pozitivní efekt, jediný co můžou posluchači zaznamenat, jsou nějaký ping-pong efekty (střídavé přelívání zvuku doprava a doleva) i tak ale většina lidí to bude vnímat že zvuk je a pak není :) jinak jsou stereo efekty téměř nepochytitelné a tudíž je investice do vícestopého zařízení jen pro tento účel zbytečná. ... proto ač všechny pulty mají možnost každý kanál poslat panoramou kamkoliv mezi levou a pravou, zvukaři to na živo nepoužívají, jen klávesáci a programátoři je nutí zapojovat jejich mašinky stereo a nenechají si to vysvětlit :D tyhle hrátky patří do studia

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Moleek »

A pak se mám divit, že na nás zvukař tak blbě koukal, když jsme chtěli mixík zapojit stereo :D

joelimbo
Pokročilý
Příspěvky: 68
Registrován: 14 říj 2009 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od joelimbo »

Kulda píše:Staci kabel malej streo jack - dva velky mono jacky :wink:
Mixpultik a kvalitnejsi mp3 prehravac.
Pomer samplu a kliku micham sam. Sampl posilam zvukari pres AUX.
Děkám to úplně jako Kulda a v poho :D
Naposledy upravil(a) joelimbo dne 03 zář 2010 18:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od pete77 »

Moleek píše:My jsme to řešili tak, že bubeník je lempl (já v tý kapele hraju na kytaru - né nemlaťte mě :D ), že samply se zvukaři pustili přes Tapco mix, hodili se ke mě do odposlechu a bubeník hrál podle mě - Naprosto nepoužitelné pro většinu schopných hudebníků, navíc jsem v odposlechu neslyšel vůbec nic, takže jsme hráli víceméně odhadem... Ono ty samply stejně nebyly slyšet v publiku, takže se nic neděje

Co ale nechápu na vašich řešeních.. Pustíte si do jednoho (stereo) kanálu samply z mp3ky, do druhého kanálu klikz metronomu.... Jak zajišťujete aby to bylo synchronní a nepředbíhalo jedno druhé o třeba čtvrt doby? (myslím to puštění.. že bude stejné BPM jaksi předpokládám)
předbíhat se to nemůže
ty kanály se nastaví třeba v Cubase pak se to hodí do mp3 a pustíš to a je to v levém jde sampl do mixu a ke mně do sluchátek a v právém jde klik jen ke mně do sluchátek
já mám na začátku skladby udělaných 5kliků /když skladba začíná na 4/
1 klik se synchronizuji a 4 klepu a vše v poho je to jen o zvyku :D
a ve výsledku to vypadá takhle :D

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“