HALFPLAYBACKY

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
kerim
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 31 srp 2009 13:35

HALFPLAYBACKY

Příspěvek od kerim »

ahoj chtel jsem se zeptat co pouzivate pri hrani halfplaybacku. potrebuji do usi klik + stereo halfplayback a zvukarovi poslat jenom stereo halfplayback. HD masiny - jsou hrozne drahe a ty levne neumi pustit do sluchatek klik s halfplaybackem a zkukarovi jen halplayback bez kliku. poradte - díky Mirek

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Olsztyn »

nejsem profesionál, ale řešil bych to 1 signál mono + klik. Zvukařovi jen ten signál bez kliku, tobě oboje. Naživo podle mě nepotřebuješ stereo.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Radim »

Také by mě to zajímalo. Bohužel jsem nenarazil na levné řešení tak, aby byl zachován stereo zvuk ke zvukařovi plus klik k bubeníkovi. To lze jen s přístrojem, jenž má zabudovaný mixpult. Kamarádi kvůli tomu nedávno pořídili starší HHD recorder Yamaha na ebayi za nějakých 12000,-. Stereo zvuk je někdy nezbytný, případně jeho redukce na mono značně ovlivňuje kvalitativní úroveň.

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Olsztyn »

Radim píše:Také by mě to zajímalo. Bohužel jsem nenarazil na levné řešení tak, aby byl zachován stereo zvuk ke zvukařovi plus klik k bubeníkovi. To lze jen s přístrojem, jenž má zabudovaný mixpult. Kamarádi kvůli tomu nedávno pořídili starší HHD recorder Yamaha na ebayi za nějakých 12000,-. Stereo zvuk je někdy nezbytný, případně jeho redukce na mono značně ovlivňuje kvalitativní úroveň.
Tak pokud jedeš větší podia tak je možná stereo nezbytný (lépe řečeno je asi člověku trapný mít to v monu - posluchači moc neřešej) ale do klubu do 300lidí je mono v klidu ne? zmonovat stereo je určitě naprd, ale smíchat si to rovnou v monu...

keyser_soze
Pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 25 kvě 2005 23:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od keyser_soze »

Nejlevnější je hrát základy z alespoň trochu kvalitní přenosné mp3 ( třebas z iphonu :wink:). Přičemž základy jsou ve wavech. V jedné stopě je klik v druhé základy.
Základy posíláš zvukařovi do http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=85352 DI boxu a z něj si to bereš do svýho http://www.e-hudebniny.cz/zbozi/5162/Tapco-mix-100.htm mixu. Klik si vezmeš rovnou k sobě do mixu. V našich vodách naprosto dostačující. Pokud jsou základy dobře udělané, je to rachot jak blázen a kvalita performance tím opravdu netrpí :wink:.

Jinak co se týče sterea ... tam je potřeba buď hdd rekordér Fostex, Yamaha, Roland nebo to solit z počitače ( nejlépe z Macu za použití třebas Ableton Live + zvukovka externí M-Audio Firewire 410 ). Investice nepoměrně vyšší. Ale zase je s tím víc legrace :wink:.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Radim »

Olsztyn píše: Tak pokud jedeš větší podia tak je možná stereo nezbytný (lépe řečeno je asi člověku trapný mít to v monu - posluchači moc neřešej) ale do klubu do 300lidí je mono v klidu ne? zmonovat stereo je určitě naprd, ale smíchat si to rovnou v monu...
Jsou zvuky (synťákové), které převedením do mona hodně ztrácejí. To není o velikosti klubu, ale o tom do jaké míry se chceš kvalitou zvuku vůbec zabývat. Ale samozřejmě na většinu věcí může stačit mono a ověřené zapojení (viz výše) podle Mistra Keysera Soze-ho ;-)

Olsztyn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 237
Registrován: 24 čer 2008 14:24
Bydliště: Praha

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Olsztyn »

Jsou zvuky (synťákové), které převedením do mona hodně ztrácejí.

jo s tím souhlasím

Uživatelský avatar
shampoo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 316
Registrován: 27 srp 2005 20:34
Bydliště: Most - Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od shampoo »

tak y sem tohle pořád řešil....a nakonec zjistil že prostě žádný levný řešení neexistuje..snad jem ...jak tu někdo psal dřív ne streo ale rovnou 5+1 ... já nakonec propojil klávesákův laptop...a muj přes midi ...jeho je master a já sem slave a když se spustí přehrávání jedou synchroně oba....on hraje(z Abletonu)-pouští-stereo.. synthy..a samply..a hraje klapky a td. a já mám jen v tom samím projektu udělanej klick....a je to pohoda..ikdyž... řešení neni nejlevnější...a nejjednodušší....ale funguje 100% a je to parádně přehledný a pohodlný...nehledě na to že se to dá kdykoliv upravit a nemusíš porád vypalovat tuny cédéček...jak sme to dělával když sem hrál v B-raps......

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Kulda »

Uplne nejlevnejsi reseni ani nepotrebuje dibox.
Staci kabel malej streo jack - dva velky mono jacky :wink:
http://www.musiccenter.cz/Adam-Hall-KP1 ... y/:3:22770
Mixpultik a kvalitnejsi mp3 prehravac.
Sam pouzivam hento Tapco Blend:
http://www.musiccenter.cz/Tapco-BLEND6/ ... e/:3:25965
Ma jako asi jedninej nejmensi mixpultik na trhu AUX Pre. Takze si pomer samplu a kliku micham sam. Sampl posilam zvukari pres AUX.
Pokud chce clovek nechavat sampl posilat zpet, tak postaci nejaky levnejsi Tapco s post nebo i bez AUXu.
Je to nejjednodusi a nejlevnejsi zpusob samplovani. Samozrejme ma urcite nevyhody, ale ty me zatim rozhodne netrapi.
Pokud bych zamyslel neco vice "hoch" stereo, tak jedine komp (normal desktop) s "chytrou" zvukarnou a LCD panelem (v kompu samozrejme otevrit projekt v nuendu...) a jedem (pouziva napr. Škwor).
Myslim, ze pri sikovnem shaneni by se clovek do 10 tis. vesel jako fik.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Radim »

Kulda píše:Je to nejjednodusi a nejlevnejsi zpusob samplovani. Samozrejme ma urcite nevyhody, ale ty me zatim rozhodne netrapi.
Kuldo, samplování je vytváření vzorků (zvukových). To co popisuješ je prostě hraní se smyčkami, předtočenými základy, na halfplayback....
Hnidopich R. :wink:

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Kulda »

Opravdu hnidopisska poznamka, ale v zasade je to tak.
Ale vsici vime jak je to s hudebninami atd.. :D
Ovsem nic to nemeni na vecnem obsahu prispevku.

Roger Taylor
Diskutér Sféry
Příspěvky: 113
Registrován: 15 črc 2009 20:38
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Roger Taylor »

Já to mám stejné jako šampon (shampoo). Tam, kde jsou dohrávky kláves, tak tam mi klavesák "pošle" do sluchátek jenom click. Jedno ucho si odkryju, ať slyším kapelu. No, někdy si sluchátka nasadím na obě uši, ať ji raději neslyším. :lol: :lol:

kerim
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 31 srp 2009 13:35

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od kerim »

OK to mono je mi samozrekme jasny, ale je pravda ze pri dnesni urovni dohravek ke kytarove kapele je to stereo nezbytne. Notebook je dost nesikovny, nespolehlivy a i se zvukovkou neprakticky. Nemete nekdo nejaky typ nebo zkusenost c nejakym levnejsim HDD recorderem IEdirol,korg,yamahapod.)a, ktery ma aspon 3 nezavisle vystupy? (1 x srereo a 1x klik)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od myša »

keyser_soze píše:...Ableton Live + zvukovka externí M-Audio Firewire 410 ). Investice nepoměrně vyšší. Ale zase je s tím víc legrace :wink:.
Shodou okolností se smyčkama v eggnoise právě začínáme a kluci to vyřešili přesně takto. Nemám s ničím žádné srovnání, ale příjde mi to vcelku ok.

miki091061
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2009 19:08

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od miki091061 »

Zdarec, nemáte někdo zkušenost s 8-stopým nahrávačem Tascam DP - 02 ?? Chtěl bych ho použít na hlfplayback nebo na vytvoření demáčů.
viz. http://www.tascam.com/products/dp-02;9,16,3580,18.html

Díky
keyser_soze píše:Nejlevnější je hrát základy z alespoň trochu kvalitní přenosné mp3 ( třebas z iphonu :wink:). Přičemž základy jsou ve wavech. V jedné stopě je klik v druhé základy.
Základy posíláš zvukařovi do http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=85352 DI boxu a z něj si to bereš do svýho http://www.e-hudebniny.cz/zbozi/5162/Tapco-mix-100.htm mixu. Klik si vezmeš rovnou k sobě do mixu. V našich vodách naprosto dostačující. Pokud jsou základy dobře udělané, je to rachot jak blázen a kvalita performance tím opravdu netrpí :wink:.

Jinak co se týče sterea ... tam je potřeba buď hdd rekordér Fostex, Yamaha, Roland nebo to solit z počitače ( nejlépe z Macu za použití třebas Ableton Live + zvukovka externí M-Audio Firewire 410 ). Investice nepoměrně vyšší. Ale zase je s tím víc legrace :wink:.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od pete77 »

my to máme uděláný podobně jak se tu píše
mp3 přehávač, malej mixpult třeba se 4 vstupy v pravým kanále klik v levém sampl sice je to v mono ale to úpne stačí :D i na velká podia
úroven kliku si nastavím jak potřebuji a sílu samplu mi pošle zvukař dle potřeby se zbytkem kapely.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od RadimCep »

Ehm... Mohl bych se zeptat co je to Halfplayback? :-P

Uživatelský avatar
Kajda
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1224
Registrován: 22 črc 2007 11:15
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Kajda »

Kapela hraje naživo a zároveň ještě se samply.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od RadimCep »

to Kajda: Díky :)

miki091061
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2009 19:08

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od miki091061 »

Může mi prosím někdo poradit k čemu slouží DI box ?
Díky

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Moleek »

My jsme to řešili tak, že bubeník je lempl (já v tý kapele hraju na kytaru - né nemlaťte mě :D ), že samply se zvukaři pustili přes Tapco mix, hodili se ke mě do odposlechu a bubeník hrál podle mě - Naprosto nepoužitelné pro většinu schopných hudebníků, navíc jsem v odposlechu neslyšel vůbec nic, takže jsme hráli víceméně odhadem... Ono ty samply stejně nebyly slyšet v publiku, takže se nic neděje

Co ale nechápu na vašich řešeních.. Pustíte si do jednoho (stereo) kanálu samply z mp3ky, do druhého kanálu klikz metronomu.... Jak zajišťujete aby to bylo synchronní a nepředbíhalo jedno druhé o třeba čtvrt doby? (myslím to puštění.. že bude stejné BPM jaksi předpokládám)

Uživatelský avatar
Grocker
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 203
Registrován: 12 srp 2009 10:44
Bydliště: Bavorov
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Grocker »

miki091061 píše:Může mi prosím někdo poradit k čemu slouží DI box ?
Díky

Di box slouží ke galvanickému oddělení. Pokud máš spojených víc přístrojů, které jsou napájené z různých fází... např klávesák na pódiu má klávesy v jedný fázi a zvukař na druhým konci mixáx v druhý...
tohle rozfázování způsobí značný šum. Di box Aktivní - používá optočlen, pasivní používá transformátor, ... tyto dvě soustavy od sebe galvanicky oddělí. TZn. přenáší se signál ale země těchto dvou a více obvodů již nejsou spojeny. Takže nedochází k rozdílu potenciálů a nic nešumí, nesrčí atd. Dobrý aktivní diboxy umí i celou řadu vychytávek. Např otáčet fázi, zařadit útlumovej článek, což se hodí u nástrojů s různou hodnotou vstupních signálů. Jinak řečeno s různou citlivostí(vstupním odporem) vstupu.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Sheafraidh »

Moleek píše:My jsme to řešili tak, že bubeník je lempl (já v tý kapele hraju na kytaru - né nemlaťte mě :D ), že samply se zvukaři pustili přes Tapco mix, hodili se ke mě do odposlechu a bubeník hrál podle mě - Naprosto nepoužitelné pro většinu schopných hudebníků, navíc jsem v odposlechu neslyšel vůbec nic, takže jsme hráli víceméně odhadem... Ono ty samply stejně nebyly slyšet v publiku, takže se nic neděje

Co ale nechápu na vašich řešeních.. Pustíte si do jednoho (stereo) kanálu samply z mp3ky, do druhého kanálu klikz metronomu.... Jak zajišťujete aby to bylo synchronní a nepředbíhalo jedno druhé o třeba čtvrt doby? (myslím to puštění.. že bude stejné BPM jaksi předpokládám)
no, kdyz jsem parkrat neco takovyho pouzival, tak jsem mel jednu stereo stopu a v levy casti byl sampl (samozrejme mono a myslim, ze to na vetsinu veci staci) a v pravy casti (mono) klik...
Aby to bylo stereo (klik asi nemusi), tak bych tipoval pouziti nejaky zasveceny krabicky (nevim, jestli to ty playery vsech druhu umej - moc se v tom nevyznam) nebo rizeni pres MIDI...

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Hugo Bos »

Sheafraidh píše: Co ale nechápu na vašich řešeních.. Pustíte si do jednoho (stereo) kanálu samply z mp3ky, do druhého kanálu klikz metronomu.... Jak zajišťujete aby to bylo synchronní a nepředbíhalo jedno druhé o třeba čtvrt doby? (myslím to puštění.. že bude stejné BPM jaksi předpokládám)
no, kdyz jsem parkrat neco takovyho pouzival, tak jsem mel jednu stereo stopu a v levy casti byl sampl (samozrejme mono a myslim, ze to na vetsinu veci staci) a v pravy casti (mono) klik...
Aby to bylo stereo (klik asi nemusi), tak bych tipoval pouziti nejaky zasveceny krabicky (nevim, jestli to ty playery vsech druhu umej - moc se v tom nevyznam) nebo rizeni pres MIDI...[/quote]

To je podle mĚ to co řešíme - "nějaká zasvěcená krabička".....jak dostaneš když pouštíš podklad ve stereu a do pravý dáš klik, jak to dostaneš ven, aby podklad zůstal stereo a klik šel jenom Tobě a ne ven???!

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HALFPLAYBACKY

Příspěvek od Hugo Bos »

Prý existuje nějaká krabička(metronom) pro stero midi.
Pokud pouštíš midi, tak ta krabička ze signálu pozná tempo. Takže potom se už dá nastavit dopředu 2i takty na klepnutí bubeníka
Což zní reálně.
Ale jak vysílat stereo samply, nebo podklady a zesinchronizovat to s metronomem pouze pro bubeníka - jsem(pokud to už někdo vysvětlil) nechytnul...

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“