Groove

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Groove

Příspěvek od Gagarin »

Zajimalo by me, jestli je u profiku zvykem cvicit groove s kolegy rytmizanty - basistou, popr. i perkusistou..? Kdyz se o to snazim za soupravou s metronomem nebo bez, tak mi chybi ta basova linka, nekdy to vadi min, nekdy vic, ale kdyz mame hrat neco funkovejsiho apod, tak by to byl mysim prinos.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Groove

Příspěvek od Slowmeda »

No nevim jak u profíků, tam se neřadím :mrgreen: ale vzhledem k tomu že groove musí jet celá kapela, tak je rozhodně na místě to cvičit společně, jakési pomyslné pnutí může být i mezi jednotlivými nástroji a aby to neznělo jako chyba nebo nepřesnost je potřeba to secvičovat dohromady, ucítíš to v momentě kdy budeš mít pocit že kapela jaksi pulzuje nebo dýchá. Tím se lišíme od dokonalých rytmů z kompů a různých tanečních párty, kde je to strojově přesně ale bez toho citu....
Jednou bych to chtěl umět jako ty negři, ty se s tim prostě většinou roděj. Proč myslíš že třeba bílý neumějí tak repovat. je to přesně o tom groove. I proto si rád pro inspiraci dávám pořádnej černej rep, alá wu-tang clan nebo cypres hill. Tyhle lidi to sice dělaj hubou, ale neni to nic jinýho než groove společně s rytmikou v pozadí. Když to budou frázovat sami už to tak nejede, tím se dostávám zpět k tématu, že je více než nutný aby to hráli všichni. Bubeník to samozřejmě musí vést, ale na ostatníh je poslouchat a frázovat s ním, nebo s ním vytvářet to napětí.

Adam Rek
Pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 29 led 2010 23:39
Bydliště: Ostrava, k zastižení však také ve Zlíně
Kontaktovat uživatele:

Re: Groove

Příspěvek od Adam Rek »

Podepisuji - pokud máš spoluhráče, rozhodně je potřeba se sehrát, cítit ten náboj, naučit se komunikovat. Člověk občas s někým sedne a ví, že to je ONO, že s ním si rozumím beze slov! Ale občas to tak není, a z mé zkušenosti vím, že vždycky je potřeba pochopit a vyjít vstříc tomu druhému...
Ty musíš ze zkušebny vědět co chceš zahrát a pak to jen slepit s ostatními.
Jako příklad bych uvedl Dave Matthews Band (teď jsem na nich byl ve Vídni, tak to mám v hlavě...) - jasně, že Carter i ostatní jsou virtuózní hráči a sami hrají jako blázni, ale je vidět, jak moc jsou sehraní, rozumí si jenom pohledem, ted groove jim šlape jako nikomu... Ale i přesto sami sebe neustále překvapují. A baví se tím.
Reagujte, mám ještě tak dvojku v žíle a mám chuť diskutovat. :D

Uživatelský avatar
Vitouš
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 02 srp 2010 22:11
Bydliště: ústí pod labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Groove

Příspěvek od Vitouš »

Ahoj, potřeboval bych poradit. Hraju s kapelou takovej funk/hiphop/ A kluci si na mě vymysleli tzv. ill beat, nebo sick beat ani nevim přesně jak se to jmenuje. Každopádně je to beat kterej je záměrně "pozadu" sedí strašně na prdeli. a je celej takovej šifty. nenašel jsem žádný vysvětlení na youtube. tak kdyby někdo poradil jak na to kterou dobu zatěžkat atd... nevim jak na to. tady pro představu Kolega mi řikal že na tyhle beaty bych musel mít černý péro :D ale s tim se smířit nechci.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Groove

Příspěvek od Sheafraidh »

me to pripomina (nekde jsem slysel) "podshuflovani" - jako, ze myslis v triolach, ale hrajes normalne...
ale mozna to tu asi vysvetli nekdo lip...

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Groove

Příspěvek od BóĎA »

to je právě o práci s metronomem no,umět to posadit na prdel pěkně... ale musí to cejtit aj kapela,hlavně basák a nejen ty :wink:

Uživatelský avatar
Vitouš
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 02 srp 2010 22:11
Bydliště: ústí pod labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Groove

Příspěvek od Vitouš »

tak nakonec fuck off. prej mám moc hardcoreovej feel :D

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“