Paličky Liverpool

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Odpovědět
sonoracek
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 srp 2008 12:10

Paličky Liverpool

Příspěvek od sonoracek »

Ahoj bubeníci....chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti s těmito paličkami??? Zajímal by mě Váš názor na všechny 3 druhy,co se prodávají v ČR....tedy hikorové,marfimové a abiuranové(hlavně).....a případně Váš názor na druhojakostní paličky Goddwood a ProMark,serie LA...Díky moc

pár odkazů....http://kytary.cz/liverpool-5a-nirvana-eco-bio/HN151146/
http://kytary.cz/liverpool-3a-marfim/HN151052/
http://kytary.cz/liverpool-5a-tennessee ... /HN151177/
http://kytary.cz/promark-5a-l-a-special/HN021527/
http://www.muziker.cz/bici-perkuse/pali ... -Nylon-Tip
http://www.muziker.cz/bici-perkuse/pali ... B-Wood-Tip

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Paličky Liverpool

Příspěvek od R - stick »

Co se týče paliček Liverpool:

Liverpool je docela velký brazilský výrobce paliček. Věděl jsem o této značce již dřív - ale nepředpokládal jsem, že by prorazili na západě, v Americe, natož pak zde. Jsou známí hlavně v Jižní Americe a Brazílii.

Co se týče materiálu - dělají hlavně z místního dřeva - a mají v tomto směru naprosto luxusní výběr (aby ne ze zhruba 20000 druhů dřevin vyskytujících se v Amazonii) Je fakt, že o materiálech, které používají téměř nic nevím (budu se na to muset trochu blíže mrknout) - ale používají toto:

Marfim - něco mezi našim javorem a habrem
Roxinho (purpleheart, amaranth) - váhově podobný hikoru, hodně pevný
Jatoba - tvrdé dřevo - něco mezi habrem a hikorem
Eco Bio - těžké a tvrdé dřevo - paličky s vyšší váhou v kombinaci s malým průměrem.

No a co by se tak dalo říct o kvalitě: pokud by si někdo myslel, že je to podobné různým čínským sračkám a pseudoznačkám jako Stagg, SX, Dimaveryy, Basix ..... tak to by se velmi krutě zmýlil. Není to hikor, ale není to nic podřadného. Chce to vyzkoušet a každý, kdo tyto paličky bude chtít si musí sám otestovat, jestli mu budou vyhovovat, nebo ne. Podstatné je, že bude mít alternativu k tomu, co je dosud na našem trhu dostupné. Ta firma, co je vyrábí je dost kvalitní a může o sobě (narozdíl od někoho jiného ....) opravdu směle tvrdit, že patří ke světové špičce.

NO - a druhojakostní paličky jsou prostě a jednoduše druhojakostní. Svou práci odvedou a zase tak hrozné nejsou. Jde hlavně o pocit ze hry - a v tomto případě je dělení na nějakou první a druhou jakost zcela mimo.

sonoracek
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 srp 2008 12:10

Re: Paličky Liverpool

Příspěvek od sonoracek »

Díky za informace...Bořku !

Uživatelský avatar
DavyGrolton
Pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 02 lis 2013 22:07

Re: Paličky Liverpool

Příspěvek od DavyGrolton »

Goodwood nebrat. Iba ak by si chcel s nimi hrať hokej. Čerstvé nemusia byť zlé aspoň do skúšobne, ale po čase ako vysychajú tak sa začnú krútiť a prehýbať. Velakrát som mal problém v obchode vyskladať jeden použitelný pár. V núdzi poslúžia.

Trochu offtopic: videl som z purpleheart dreva korpus na rytmičák s olejovým finishom a je to krása. Inak že vraj velmi tvrdé a húževnaté drevo.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Paličky Liverpool

Příspěvek od sasa »

purplehearth se používá i na bubny RMV (hrajou opravdu vynikajícně)- je to podobný hikoru, dřevo je to nádherný, dost pružný a zároveň i tvrdý - paličky jsem z toho nikdy neměl, ale obecně bych se nebál s materiálem experimentovat. Jatoba znám, rovněž se často používá i na výrobu škopků - nemá tu životnost hikoru. Subjektivně se mi zdálo že víc hltá vibrace oproti hikoru ale míň než habr. Přirovnal bych to k hodně pomalu rostlýmu javoru z kterýho se dělaj paličky taky. Takže na paličky podle mě velmi dobrý. životnost paliček by nikdy neměl být určující pojem, základní pravidlo by mělo být zda se mi s nima dobře hraje, to že vydržej míň není na škodu, třeba se to pak dá řešit jiným modelem... paličky nestojej tolik, aby si každej bubeník mohl koupit alespoň dvoje na měsíc.

Psal jsem to už tisíckrát, hudební průmysl v oblasti výroby bubnů a doprovodných produktů obecně je strašně zkostnatělej a konzervativní. Dřev, který hrajou opravdu skvostně je strašný kvanta, zrovnatak to je i s paličkama. U bubnů platí, že bubny aby byly kvalitní rozhodně nemusí být javorový u paliček taktéž. Jsme příliš zmasírovaný modelem "co se nejvíc prodává, tak to budem prodávat, protože z toho žijem" markteting je strašná věc:-) je to velká škoda, bubenickej svět by mohl být podstatně "barevnější" transglobálnější i daleko otevřenější..... čili vzkaz pro nové hráče a ty kteří si právě chystají kupovat cokoliv dřevěného - nevěřte žádnému prodejci, nevsázejte na jistotu, věřte jen svým uším - ostatně marketér ani prodejce za vás na ty bubny hrát nebude - s paličkama platí totéž.

Jelenius
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 24 kvě 2012 12:12

Re: Paličky Liverpool

Příspěvek od Jelenius »

Slyšel jsem o Liverpoolech, ale zatím nemám zkušenost. Jedu teď na Balbexech 5A, předtím na Pellwoodech 5B. Ale značek je teď fakt mraky. Osobně si myslím, že je to o tom, se kterými nejlíp "srosteš".Každej má jiný ruce a hlavu. :-)

sonoracek
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 srp 2008 12:10

Re: Paličky Liverpool

Příspěvek od sonoracek »

Zdravím přátelé,
tak zakoupil a vyzkoušel jsme tyto paličky.....Liverpool eco bio 5B Nirvana
Liverpool 3A marfim
Silverfox třída B...typ Trasher..hikor
Vic Firth,třída B. Nova 5B-nylon,hikor

S Vic Firthama se mi hrálo skvěle,dlouho vydrží a skvěle se drží v ruce......Liverpool eco bio 5B Nirvana..taky výborné paličky...vydržely 2 zkoušky,odštíply se hlavičky,rychlejší opotřebení po úderech přes ráfek....ale jenom se okusují,nic neprasklo,skvěle pohlcuje šok z úderu.....Silverfox..perfektní povrch paliček,není to na žádný jazz,ale mě se s nima hrálo skvěle......no a Liverpool Marfim 3A,ty mi úplně nesedly..jsou dost lehké a nepohlcují tolik šok z úderu,ale pro lehčí hraní,budou určitě dobré

Kdybyste měl někdo jiný názor nebo taky vyzkoušel paličky Liverpool dejte to sem na zed...třeba zhodnotíte nějaké jiné typy než já. :)

Bubnům zdar

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“