Příliš tvrdý beater u kopáku

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Odpovědět
topejr
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 24 črc 2011 21:12

Příliš tvrdý beater u kopáku

Příspěvek od topejr »

Na stará kolena, 25 let po posledním koncertě kapely, ve které jsem hrál naposled, jsem začal jen tak pro sebe cvičit na elektronické soupravě Alesis DM6 a původní bakelitový beater mi připadal moc tvrdý, moc odrážel a tím dělal bezděčně takové jakoby přírazy. Vyměnil jsem ho za Stagg z plsti. Koupil jsem si nejměkčí variantu, ale stále je to moc tvrdý. Nevím zda je problémem moje technika (hraji s patou na podlaze) a špatná kontrola šlapky, ale z dávných dob, kdy jsem aktivně hrál na akustické bicí, si pamatuji beatery z úplně měkké plsti, které mi vyhovovaly. Takové se už nevyrábějí, ta plsť na dnešních beatrech je jakoby něčím impregnovaná a tlakově lisovaná, takže je to hodně tvrdý. V prodejně mi řekli, že někteří hráči používají míček nasazený na té kovové paličce. Prý existují míčky vyplněné pěnovou pryží. Rozměrově to má být něco mezi tenisákem a míčkem na squash. Nejsem sportovní typ, tudíž netuším při jakém sportu se takový míček používá, abych si ho mohl koupit a vyzkoušet tenhle recept. Prosím vás, máte někdo zkušenost z použitím míčku jako beateru? Co by to jako mělo být za míček? Díky sa jakoukoliv použitelnou radu.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Příliš tvrdý beater u kopáku

Příspěvek od Moleek »

No vím, že existuje líný tenis (s molitanovým míčkem a tvrdými plastovými "raketami"), ale jestli to je ono... To nevím...
Což takhle zkusit něco takového? http://www.zdravotnipotreby.cz/rehabili ... micek-4-cm

Uživatelský avatar
Bezmozek
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 20 pro 2011 00:01
Bydliště: Praha

Re: Příliš tvrdý beater u kopáku

Příspěvek od Bezmozek »

míček nevim, ale řešil jsem to samý. Hodně měkkej beater prej je http://www.drumcenter.cz/eshop/beater-v ... 66352.html
ale já si vystříhal kolečka z centimetrovýho filcu, napíchl na tyčku, stáhnul matkama a funguje to :wink:

topejr
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 24 črc 2011 21:12

Re: Příliš tvrdý beater u kopáku

Příspěvek od topejr »

Děkuji za rady a náměty. Nakonec je asi nejlepším řešením ten centimetrový filc a udělej-si-sám. :-)

Uživatelský avatar
Hans66623
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 09 bře 2012 11:15
Bydliště: Jaslovské Bohunice (SVK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Příliš tvrdý beater u kopáku

Příspěvek od Hans66623 »

Elektronicke bicie nemozes porovnavat s akustickymi, pretoze ta rana na elektronicky pad namiesto na blanu kopaku, je hodne tvrda a nemozes cakat taku pruznost ako u kopaku akustickych bicich, ja hram na tieto bicie, su podobne, http://imageshack.us/photo/my-images/844/c7rjudbp.jpg/ (su to medeli ) a tvrdu ranu na kopak som riesil tak, ze som na ten kopak s tenkou lepiacou paskou prilepil asi 1 cm hruby obdlznik molitanu a hra sa mi tak omnoho lepsie aj pri vysokych rychlostiach dvojkopakov. Ale je pravda ze hram so zdvihnutou pätou, ne polozenou.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Příliš tvrdý beater u kopáku

Příspěvek od Bobroněnko »

navlíkni na beater potítko :)

Uživatelský avatar
Jan
Správce
Příspěvky: 568
Registrován: 29 bře 2004 15:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Příliš tvrdý beater u kopáku

Příspěvek od Jan »

Potítko funguje výborně a možná ještě lépe rozmotaná textilní gumička do vlasů. Je o něco tenčí a neshrnuje se.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Příliš tvrdý beater u kopáku

Příspěvek od Bobroněnko »

*shrnování lze celkem jednoduše vyřešit lepící páskou, ale gumičku jsem nezkoušel :)

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“