Úprava paliček

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Odpovědět
paul413
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 črc 2012 13:53

Úprava paliček

Příspěvek od paul413 »

Zdravím, je pravda, že se bubenické paličky omílají v omílačce? Kamarád bubeník mi to tvrdí a ja si myslím, že se nic takové s paličkami nedělá, protože sám pracuji ve strojírenství a tam omílačku používáme a nevím, jaký by to mělo smysl paličku omílat a vůbec celkově omílat dřevo.

Předem díky za odpověď.

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Úprava paliček

Příspěvek od bub7 »

No, to je pěkná blbost. Kamarádovi řekni, že je trouba. A sám, pokud budeš mít zájem o nelakované paličky, věř mi, že nákup u R-sticka bude efektivnější, než omílačka:))

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava paliček

Příspěvek od R - stick »

paul413 píše:Zdravím, je pravda, že se bubenické paličky omílají v omílačce? Kamarád bubeník mi to tvrdí a ja si myslím, že se nic takové s paličkami nedělá, protože sám pracuji ve strojírenství a tam omílačku používáme a nevím, jaký by to mělo smysl paličku omílat a vůbec celkově omílat dřevo.

Předem díky za odpověď.
Ačkoliv to vypadá na první pohled bizarně, tak je to pravdivé - ale neplatí to vždy a zdaleka ne všichni výrobci to dělají. To omílání se totiž nepoužívá při broušení pališek, ale při jejich lakování - a opět opakuji, dělají to jen někteří výrobci a pouze u specifické technologie, kterou využívají. Omílání při lakování má za účel zjemnit povrch, který je po lakování hodně drsný a je třeba jinak paličku přebrousit.

V žádném případě se ale omílání nepoužívá pro vybroušení povrchu paličky - na to jsou zcela jiné postupy. Povrch paličky se vždy brousí - jinak to ani nejde - a už vůbec ne omíláním.

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“