Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Odpovědět
sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

mozoly a puchejře se prostě dělaj a dělat budou tehdy, když se sejde víc okolností najednou, např. že si de zahrát po 10ti dnech pak je horko, spocený pazoury a s cvičením to přežene např i se silovým držením paliček, pak se puchejře zákonitě udělaj, pokud člověk hraje nějak normálně, tak se nedělaj, ale puchejře a mozoly to je pěknej humus a bolí to jak prase....

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Boosty píše:R-sticku, víš, co jsem si u tebe obědnal za paličky...lehčí snad už nejsou (13)
No to je sice pravda - ale to neznamená, že ty by mohly být pro tebe ty nejlepší. Možná že to chce ve tvém případě trochu silnější (křečovité držení slabší paličky - silnější stisk = puchýře), možná to chce opravit držení paličky, nebo techniku hry. Zkrátka to chce experimentovat a hledat v tomto případě ten nejvhodnější model. A je to záležitost tak na rok až dva, dokud nenajdeš to, co ti opravdu sedne. Ovšem v tomto případě ti nijak neporadím - to chce fakt dobrého učitele (nebo bubeníka) se kterým tyto věci můžeš probrat, a který tě navede a pomůže ti tyto věci vychytat.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Přsně tak, kdysi jsem si v začátcích tak yudělal sem tam nějakej puchýř amozol, bylo to daný tím že jsem se snažil zahrát věci který jsem nezvládal, což vede automaticky ke křečovitosti a následně k těmot nepříjemným zraněním. Chce to oprvdu sledovat držení různých bubeníků, na http://www.drummerworld.com je materiálu dostatek, uvidíš sám že paličky nikdo nedrží jak sekeru, ale drží je lehce dvěma prsty, ale přitom pevně a pak ti paličky budou vypadávat sporadicky.
Mě vypadává většinou pravá palička když hraju dvě rychlý doby po sobě a jdu z kotle nebo ride na pravý 18" crash¨, tak při tom švihu mi někdy uletí palička.

Chosé
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 331
Registrován: 22 lis 2004 20:50
Bydliště: Znojmo, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chosé »

Boosty napsal:

mně se zas dělají mozoly 1 článku ukazováčku (ten blíž k ruce) a když hraju hodně a rychle a s těžšími palicemi a hlavně po dlouhé době tak, tak tam mám i puchýř.

To je presne muj pripad, jinak nehraju krecovite ale prave spis uvolnene (nekdy az prilis - palicka udelá Pá Pá :arrow: )
Kdyz sme zkouseli castejc tak to bylo v pohode ale ted neni moc casu :cry:

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

mluvíte, jako kdybych ty paličky fakt držel křečovitě, ale já je držím právě dost uvolněně a někdy až moc a právě kvůli tomu mi palička občas vyletí. A samozžejmně jak psal morph, tak při švihu z jednoho konce soupravy na druhý,tak to taky. A puchýř jsem měl naposled před rokem, asi po 2měsíční pauze a samozřejmně způsobený špatným držením v kombinaci s rychlím hraním. (paličku mezi palcem a ukazov. a houpal jsem) ted mám už jen místo mozolů stvrdlou kůží.
Moje paličky: pruměr 13-14mm .teď už asi vím,jak držet paličky,ale stále to piluji

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

No, puchejre a dalsi veci jsem si uzil docela dlouho.. pak jsem zacal trenovat na bubinek vsechno mozny a problemy zmizely. Ted hraju v docela sviznejch tempech, palicky mi padaj jen dkyz zkousim hodne ryhchle sjizdet tomy treba odleva atd. Palicky jsem se jako samouk naucil drzet, tak ze mam ruku tak nekde mezi stavem vodorovne a svisle, ukazovecek mi lezi na palicce. palec to zespoda stabilizuje, pak mam prostrednicek, kterym davam potrebnou energii(pri hra prstama), potom prstenicek a tim stabilizuju a nebo tak pridavam silu. No drzim obecne palicky hodne navolno. Jinak proti mozolum.. indulona a jiny kremy.. pritelkyne uz nenadava a ruce mam v pohode

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Kostka: No, jeste jsem nenarazil na nic konkretniho, co bych touhle tehnikou nebyl schopnej zahrat. (Teda solo po Langoj prehravat nebudu atd..)
Prijde mi tu jinak uplne prirozene a vypada to uplne normalne. No, idkyz je fakt, ze mam znicene lokty a jinak nahazene kosti. Hrat treba s palcem nahoru mi nikdy nejak moc dobre neslo.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Kostka: No nevim.. ucil sjem se techniky, ktere se tu oficialne probiraly a je to docela podobny drzeni, ktere jsem cestou nekde na netu potkal.. ono by bylo asi lepsi vzit fotak

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

JO vezmi foťák, to si taky rád prohlídnu :-)

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Polymorph: No, taky ze vemu.. dostanu se k bubnum az pristi tejden.. jiank nevim kam bych to nasypal

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

jo to by chtělo fakt detailně pořešit držení,aby si v tom všichni udělali jasno

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Určitě bych to taky uvítal.... i když si myslím, že je držím správně...

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

To si ovšem Psyker myslí taky :-D

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Tak právě proto je potřeba rozlousknout tenhle vořech... :D

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

tak já při držení mám hřbet ruky (na jedné straně ruky je hřbet a na druhé je dlaň) no tak to mám né úplně vodorovně,ale jemně zešikma,hlavně vnější polovina.
Ukazováček obímá paličku asi ze dvou třetin a to v místě ohybu prostředního kloubu. Palec je z boku a jistí paličku ze zbývající třetiny, takže se dá říct, že paličku držím ve dvou prstech.
Zbývající prsty se schovávají postupně jako schody pod dlaň. (ukazováček je nejvíc vystrčený směrem ke špičce a malíček je úplně pod dlaní.) takže tyto prsty mám většinou opřené o paličku a koordynuji pohyb zápěstím a pohyb těch tří prstů s odrazem.

Snad to těkdo pochopil a snad hlavně ať to držím správně,..vžyť takto to drží většina bubeníků. Prý držení paličky s palcem nahoře a hřbetem ruky svysle je špatně.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

ja myslim, ze to nejde rict jednoznacne, jestli je to spatne nebo ne... nekde sem videl, ze nejaky staronemecky drzeni je hrebetem nahoru a palec je jakoby po boku palicky a zase americky a dnesni evropsky ma snad palce nahore... nevim, asi je v tom bordel :)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Já bych se při nahořepalečném držení bál, že mi palička vyletí z ruky, nebo palec sklouzne na jednu nebo druhou stranu atd. Taky s normálním držením zahraješ akcenty jak silné chceš, a s nahořepalcovým držením to jde hůř. Možná to moc krytizuju,asi proto , protože takto drží paličky jeden bubenický teploušek s ďopkovaným ksichtem tady nedaleko a ten se snaží hrát metal, vubec neví co to je a hraje na to skoro jak s čínskýma hůlčičkama ..cink cink bumky bum --šit největší
ale možná je to drření vklidu, ale né pro mně :)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheafraidh »

ja sem se, de facto, tedka diky sfere naucil drzet palicky prave s palcem nahore a hraju metal a hraje se s tim docela v pohode (i kdyz nejsem zadnej reznik, ale jde mi v prvni rade o rychlost)

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Boosty píše:držení paličky s palcem nahoře a hřbetem ruky svysle je špatně.
Tak to mi ani neříkej :shock: Tím chceš říct, že když se podívám na tu ruku z hora, musím vidět hřbet ruky a ne palec?

Polymorphe, myslím, že jsi měl zase jednou pravdu....

Přijde mi to strašně nepřirozené... Díval jsem se na nějaké videa (nějaký Andy ukazuje pár způsobů cvičení.... kdosi si na něj stěžoval, jaxe u toho tváří) a držím to stejně jako ten borec a nepřipadá mi, že by měl hřbet ruky H2Orovně. :roll:

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Já to neřeším :-)

N.o.v.i
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 223
Registrován: 10 led 2005 17:28

Příspěvek od N.o.v.i »

Ale zae když vířím (brát to z rezervou) tak mám hřbet hnáty nahoře... :?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Já bych to viděl tak že nám tu GoGo kdysi nastínil několik mnoho druhů držení paliček, některý se od sebe liší jen v detailech, některý se liší diametrálně, ale bez kvalitní orazové dokumentace s tejně budeme vědět kulový, hlavně aby vám nečouhal ukazováček dopředu, jak Psykerovi ;-)
Já se držení paliček stejně přeučovat nebudu abych místo v match grip hrál v american grip apod, nemám k tomu důvod, hraje se mi dobře, co umím zahrát, zahraju v pohodě s držením paliček jaký mám a neřeším jesli moje ruce svírají úhel takovej a onakej, prostě se mi hraje dobře a vím že to nedržím jak prase kost, howg :-)

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

N.o.v.i píše: Tak to mi ani neříkej :shock: Tím chceš říct, že když se podívám na tu ruku z hora, musím vidět hřbet ruky a ne palec?

Polymorphe, myslím, že jsi měl zase jednou pravdu....

Přijde mi to strašně nepřirozené... Díval jsem se na nějaké videa (nějaký Andy ukazuje pár způsobů cvičení.... kdosi si na něj stěžoval, jaxe u toho tváří) a držím to stejně jako ten borec a nepřipadá mi, že by měl hřbet ruky H2Orovně. :roll:
já jsem píše:tak já při držení mám hřbet ruky (...) né úplně vodorovně,ale jemně zešikma,hlavně vnější polovina.
ještě jsem píše:Prý držení paličky s palcem nahoře a hřbetem ruky svysle je špatně.
tak asi ne no,aby se někdo nepo**** ..kdysi mi jeden učitel říkal, že držet palec nahoře je špatně a teď zjišťuji, že to je individualní zaležitost, jak učitelská tak stylová. Ale znám a viděl jsem dost bubeníku, kteří nemaji palce nahoře.Naprostou většinu.

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Boosty píše:tak já při držení mám hřbet ruky (na jedné straně ruky je hřbet a na druhé je dlaň) no tak to mám né úplně vodorovně,ale jemně zešikma,hlavně vnější polovina.
Ukazováček obímá paličku asi ze dvou třetin a to v místě ohybu prostředního kloubu. Palec je z boku a jistí paličku ze zbývající třetiny, takže se dá říct, že paličku držím ve dvou prstech.
Zbývající prsty se schovávají postupně jako schody pod dlaň. (ukazováček je nejvíc vystrčený směrem ke špičce a malíček je úplně pod dlaní.) takže tyto prsty mám většinou opřené o paličku a koordynuji pohyb zápěstím a pohyb těch tří prstů s odrazem.

Snad to těkdo pochopil a snad hlavně ať to držím správně,..vžyť takto to drží většina bubeníků. Prý držení paličky s palcem nahoře a hřbetem ruky svysle je špatně.
Popsal jsi to velmi srozumitelně, ale zklamu tě, protože používáš tzv. Staroněmecké držení, které už dávno "vyšlo z módy" a většina bubeníků jej naopak neužívá.
Důvodů, proč jej pro soupravovou hru opustit, je několik, naopak kdybys hrál na tympány, jsi na správné cestě, protože se při tomto držení dobře tlumí stacattové údery. Ale změnu držení musí člověk samozřejmě chtít sám. Nejsme na gestapu-)
Jinak palec nahoře a hřbet ruky svisle neznamená chybu, ale pouhé užití French Grip-))

gogo
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 251
Registrován: 17 úno 2004 20:36

Příspěvek od gogo »

Sheafraidh píše:ja myslim, ze to nejde rict jednoznacne, jestli je to spatne nebo ne... nekde sem videl, ze nejaky staronemecky drzeni je hrebetem nahoru a palec je jakoby po boku palicky a zase americky a dnesni evropsky ma snad palce nahore... nevim, asi je v tom bordel :)
Bordel v tom není, naopak je to celkem dlouhodobě vychytaná disciplína

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“