Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

já hrahu se 13 je to úplně v pohodě...u když pravda že se lámou trochu víc...tuhle jsem málem chytl do oka třísku z hlavičky jak si to letěla od hajtky za mě :shock:

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

zajímavý palice:
http://www.hornetsdrumsticks.com/index.jsp

a dostal sem k narozkám pár jedněch graficky vymazlenejch paliček HOT Sticks 5A AZTEK - ta uprostřed :D
http://www.sound1.no/images/product_ima ... sticks.jpg

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Sam Jr. píše:zajímavý palice:
http://www.hornetsdrumsticks.com/index.jsp
To muze byt zajimavy drzeni...vypadaji, ze sednou jakoby samy do ruky

sedi
Diskutér Sféry
Příspěvky: 197
Registrován: 01 čer 2006 19:47
Bydliště: na Ostrove
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sedi »

Bal bych se, ze spis budou klouzat, ale jako stylko na stetku na WC to vypada uchvatne :)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Zajímavé palice - o něčem podobném jsem uvažoval taky - lépe sedí v ruce ALE - problém je v tom, že by se nezbytně musely každému bubeníkovi dělat do "ruky" - každý totiž drží paličky úplně jinak a jinde (zjednodušeno) a aby mu nedělalo problém vyvážení, muselo by mít tato část velmi přesnou geometrii.

Máte s takovými palicemi někdo zkušenosti?

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Mně ta stránka nenabíhá. Neměli byste někdo obrázek..? Sorry.

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Souhlasim s Koubasem, 747 jsou veľa dobre palice :)
Vcera jsem byl s basakem v hudebnictvi (kupoval struny) a ja jsem videl, ze pobliz cinelu se povaluji R-Stickovky. Tak mi to nedalo a zeptal jsem se, co tam delaji :D a dozvedel jsem se, ze ti mintori od R-sticka jednu dobu odebirali. Tak sem je poprosil, esli by se tam neco nenaslo..tak na me vytah asi 10 zabalenych paru, z toho asi 8 byl heavy rock nebo heavy metal ci ja vim co, kazdopadne to bylo jak dva klacky, tluste jak prase, ale nasel jsem tam usmivajici se na me :mrgreen: 747, tak jsem je vzal, staly me 50,- a hraje se prefektne :twisted:

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

Nezkoušeli jste někdo paličky Zildjian John Otto signature? nevíte kde by se daly případně sehnat a kolik by stály?

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Woody píše:Nezkoušeli jste někdo paličky Zildjian John Otto signature? nevíte kde by se daly případně sehnat a kolik by stály?
Sice jsem je nezkoušel, ale nešel bych do nich z jednoho prostého důvodu- pokud nemají na prodejně aspoň 3,4 páry,ze kterých bych si mohl vybrat, tak je to stejně k ničemu. Pak vyplázneš tři kila za špalky, co ti po dvou ráfcích pojdou. To by asi nemělo smysl.

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Kdyz uz jsme nejak u toho, nevite nekdo kde by se v Cesku (popr. na Slovensku) daly sehnat signature palice od Tré Coola nebo Travise Barkera? Oba dva jsou tusim u Zildjian..

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

já zatím nikde na paličky zildjian nenarazil, myslím v obchodě, né na netu. Jó a k těm tvarovanejm paličkám, u těch špejlí bych to ještě bral, ale u normálních paliček bych to asi nemusel, asi by mi to nesedělo

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Zildjiany distribuoval Lídl Music - v jeho síti by jsi na ně měl narazit.

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

a k čemu jsou vlastně ty špejle? To je jako něco mezi metličkama a normálníma paličkama?

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

dá se říct, má to zvuk jako palička, akorát že takovej měkej, podle toho jak ty špejle utáhneš, tak máš buď tvrdší nebo měkčí zvuk

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

A paličky Zildijian prodávaj tušim v Akcentu. Jestli Barkerovky nebo nějaký jiný takový ale nevim.

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Diky chlapci :)

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

potřeboval bych vědět trochu víc o značce L.A. Special...co se týká kvality a dostupnosti...dix :wink:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Sou to druhojakostní promarky, hrálo se mi s tim líp, jak s balbexkama. :) Maj to jak kde, v Praze třeba v Praha Music Centeru.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky, palice, trubky (ze starého fóra)

Příspěvek od BóĎA »

nechce se mi dělat nový téma :wink: nevíte jestli jsou u nás k sehnání nějaký kovový paličky na cvičení? něco jako tohle?
máte na to sami nějakej názor? třeba JoJo Mayer o nich mluví na svym dvd :wink:
snad si to někdo přečtete :D

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky, palice, trubky (ze starého fóra)

Příspěvek od R - stick »

Jestli ve smyslu kovové paličky myslíš hliníkové - tak ano - Ahead. Sice už trochu vycházejí z módy, ale na většině krámů by jsi je měl sehnat. Jestli to myslíš vysloveně ve smyslu z "kovu" (hliník, měď, různé slitiny ....) tak to ne. To jsou totiž velmi specifické věci většinou dělané na zakázku nebo v velmi omezené míře a není to běžné ani ve světě. Musíš kápnout přímo na firmu, která to dělá - u nás je se 100% pravděpodobností neseženeš.

Spíše seženeš něco z kompozitů nebo uhlíkových vláken (Carbosticks) - ale zase - u nás ne.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky, palice, trubky (ze starého fóra)

Příspěvek od BóĎA »

R - stick píše:Jestli ve smyslu kovové paličky myslíš hliníkové - tak ano - Ahead. Sice už trochu vycházejí z módy, ale na většině krámů by jsi je měl sehnat. Jestli to myslíš vysloveně ve smyslu z "kovu" (hliník, měď, různé slitiny ....) tak to ne. To jsou totiž velmi specifické věci většinou dělané na zakázku nebo v velmi omezené míře a není to běžné ani ve světě. Musíš kápnout přímo na firmu, která to dělá - u nás je se 100% pravděpodobností neseženeš.

Spíše seženeš něco z kompozitů nebo uhlíkových vláken (Carbosticks) - ale zase - u nás ne.
nevim, jestli si koukal na ten odkaz :) nejde o paličky na hraní (Ahead znám, všude po obchodech je mají, jak kamennejch tak online), ale o paličky na cvičení, který sou několikrát těžší (ty Power Wrist Builders nejtěžší co prodávaj tak maj skoro 800 gramů) než dřevěný a používaj se jenom na pad :wink: je to v podstatě na posilování :wink:

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky, palice, trubky (ze starého fóra)

Příspěvek od R - stick »

Jo koukal - ale platí to, co jsem psal - u nás nic takového neseženeš. Toto se sem nevozí. Ono je totiž dost diskutabilní efekt těch paliček - můžeš si tím sice posílit ruce, ale stejně si tím můžeš oddělat i šlachy. Každopádně to ve světě není moc obvyklé. Proto jsem dával tipy na klasické paličky.

Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: paličky, palice, trubky (ze starého fóra)

Příspěvek od Moleek »

Každopádně je to zajímavá myšlenka.
Myslíte, že má nějaký pozitivní efekt, když třeba při samostatném cvičení se budu trápit s průměrem 16 mm a s kapelou a na koncertech pak hrát třeba se 14 ?
Je to ekvivalentní třeba se cvičením kopáku se závažím na kotníku atd?

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky, palice, trubky (ze starého fóra)

Příspěvek od Sheafraidh »

Ja to tak delam - obcas hraju silnejsima palickama a pak se mi hraje tema klasickyma 5A jakoby snadneji.
Ale zase to chce opravdu davat bacha na slachy a hrat s tim opatrne.
Co se tyce toho, jestli to ma nebo nema pozitivni efekt (z dlouhodobeho pohledu) neumim rict, treba reknu za par let :wink:

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky, palice, trubky (ze starého fóra)

Příspěvek od BóĎA »

R - stick píše:Jo koukal - ale platí to, co jsem psal - u nás nic takového neseženeš. Toto se sem nevozí. Ono je totiž dost diskutabilní efekt těch paliček - můžeš si tím sice posílit ruce, ale stejně si tím můžeš oddělat i šlachy. Každopádně to ve světě není moc obvyklé. Proto jsem dával tipy na klasické paličky.
právě, na drummerworldu sem koukal ve fóru na nějaký názory a je to tak skoro 50 na 50 pro a proti, někdo že s tim nemá problém, že tomu dává tak 10-20 minut denně a další že to ani nebude zkoušet kvůli šlachám... Mayer řikal že by se sem tam s tim mohlo cvičit... jen mě zajímal názor a jestli se to dá tady sehnat :wink:

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“