Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Odpovědět
extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Co s paličkama ... Já sem si teď oblíbil Balbexy 3 . Rád bych věděl , jestli ty Hickorky fakt vydrží větší nápor ... já hraju spíš silově, než nějak technicky , a s balbexama se¨m spokojenej ... vydržej tak 10-14 dnů ... je to fakt ... když se začnou drolit tak je sprostě přelepím izolačkou a jedem dál ... virbl s tím hrát moc nejde , ale v těch věcech co hrajeme si vystačím s dvojkama .víření stejně přez kytary nejde slyšet...

Jo , neslyšeli jste někdo o nějakých drahých , tzv.celoživotních paličkách? Někdo mi říkal , že sou s nějakýho apešl materiálu , kterej fakt vydrží takovejch 5 - 10 let hraní ... já tomu moc nevěřím , tak se radši ptám jestli někdo něco ví

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Obávám se, že nic takového, co by ti vydrželo věčnost neexistuje. Oddolnost paliček závisí také na použitém materiálu, ale hlavně a prvořadě na technice hry. (znám bubeníka, kterej zruší 2 páry hikorek během akce a bubeníka, kterýmu prachsprostý habrovky vydrží skoro rok!!!) V tomto případě to znamená jak vedeš údery, zda nehraješ přes hranu činelu, hajtky, virblu, .... zda nepoužíváš zbytečně sílu tam kde by se dala nahradit technikou (i když u nás jsou zatím tyto záležitosti zatím ještě v plenkách a ovládá je jen velmi málo lidí..... ). Co se týče materiálu tvrdšího a oddolnějšího než hikor - samozřejmě existují, ovšem z drtivé většiny pochází z tropického a subtropického pásma, u nás jsou naprosto nedostupné a ani ve světě se z nich nějak moc nedělá. Mají totiž jeden zásadní problém - jsou až 2x těžší než hikorky - což je pro bubeníka na ně zvyklého dost problém. (pro zajímavost - u nás je třeba takovým materiálem tis - ovšem ten je zařazen mezi druhy ohrožené vyhynutím, přísně chráněn a v ČR se vyskytuje jen na dvou lokalitách) Některé firmy ve světě se tento problém pokoušejí obejít výrobou paliček z umělých hmot, kompozitů, nebo materiálů na bázi uhlíkových vláken (např Aquarian, Carbonstick, ....) Jenže co znám reakce těch, co ty paličky měli v ruce tak prý vydrží dost, ale dřevo je dřevo. A navíc bývají několikanásobně dražší než dřevo. Ale chce to vyzkoušet.

Omar
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 11 srp 2003 11:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Omar »

Já používám R-stick hickory ale tu řadu si nepamatuju, prostě kouknu na oblíbenou hlavičku a vyberu ty nejdelší, jaký najdu no a jsem spokojen, drží dobře. Dřív jsem hrál s habrem, ale ty mi ke konci vydrželi tak 5 písníček a přišlo loučení...Jinak k nylonovým špičkám: Jednu dobu jsem je používal, ale dost často mi odlétla hlavička a palička(relativně neporušená) mi byla na nic. Tak jsem se vrátil ke dřevěným, i když na činelech mi zněly líp ty nylonové.

Tushbar
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 16 črc 2003 12:46
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tushbar »

Driv jsem pouzival Pellwood Rock Clasic Medium - habr, ktery mi vydrzely jednou pul pisnicky, podruhy pul roku. Pote co jsem si na tomto foru precetl nebeskou chvalu na balbex hikory, presel jsem na ne. No a ty mi vydrzi cca 3-4 zkousky to je asi 10-15 hodin hrani. Coz za ty prachy neni mnoho. No asi se obratim na R-stick. Je to sice asi stejnej material a vydrzi zhruba stejne dlouho, ale aspon vyjdou levnejc.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

jo taky sem hrál s nějakejma trubkama bylo to fajn- R-Stick dej echo co to je z čeho to je a tak dál mno:-) jinak ty tvrdý "nesmrtelný dřeva" z kerejch se dělaj paličky sou trochu divný páč ta africká sračka z který se dělaj ty kamený paličky těžký jaxviň je pěkně naprd páč s tim řízněš do plechů a můžeš kupovat nový (pak vyvstane otázka co je lepčí" mít paličku půl roku za litr a kupovat činely každýho půl roku za 20 litrů, nebo mít činely deset let za dvacel litrů a kupovat paličky každejch 14 dní za 150,-Kč?)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Co se týče trubek nebo trubkových paliček - zatím jsem na nic podobného nenarazil a nic o tom nevím. Proto bych uvítal jakoukoliv informaci. Nejedná se o něco od Carbonsticku? (ti dělají z uhlíkových vláken...)

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

Já osobně teď hraju Balbex 5A nylon, protože do toho tolik nejebu, vydrřej 10 zkoušek a 3 koncerty a ten zvuk na plechy je úžabóžo. Dřív jsem hrával pellwoody Rock classic extra long, pak media, pak jsem z těch polen přešel na jazzový a z těch zase na 3A, pak jsem zkoušel R-sticky, ale nějak jsem je rozbíjel(ty umělý hlavičky, už mi mr.r-stick říkal, že jsou teď lepší, ale Balbexy už mám rád. Takže 5A nylon, pro mě jsou jak dělaný.A občas z nudy si dám košťátka, mám takový pěkný 40 starý. Jo btw. dnes jsem udělal super kšeft. Koupil jsem Tamu RW 100 za 2000,- úplně novou v bazaru.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

carbon to snad neni ten je moc lehkej a moc tvrdej je to nějakej kompozit taky , ale jakej to fakt nevim:-( nicméně předpokládám že to může bejt karbon a potaženej nějakou šlejškou jako třebas cosi měkčího aby to nebylo tak tvrdý např. laminátová pryskyřice míchaná s kaučukem nebo gumou....ale asi by to bylo hodně zajímavýs tim hrát co sem měl ty trubky tak to byl nějakej novodur nebo co:-) ale hrálo to bezva

DrDrum
Pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 19 črc 2003 00:47
Bydliště: Chebsko

Příspěvek od DrDrum »

Já hraju na Balbex jazz model a jsem s nima spokojenej,ale chystám se vyzkoušet r-sticky protože ty nejsou nastříkaný žádnou sračkou která se vám pak dostává pod kůži.Jinak mi Balbexi vydrží 3-5 měsíců a to hraju každej den.

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

nedávno sem si koupil palice .. uz sem je roztriskal tak nevim tu znacku...vim ze na nich byla kanadska vlajka.Spodni polovina palic byla potazena nejakou modrou ¨, drsnou hmotou a tak vubec nelitaly v ruce.Akorat mi dlouho nevydrzely , pac meli jen uzke typy/rock modely...ja hraju metal a to silove/ tak si pockam az budou nake vetsi...prej to tady dela nejakej cecho-kanadan.Setkali ste se s nima?

Yoko Ono
Pokročilý
Příspěvky: 93
Registrován: 10 črc 2003 22:02
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Yoko Ono »

To:extradrsoň
Jo, setkala jsem se s nima, maji je dokonce u nás v hudebninách,ale osobně jsem s nima nehrála.Co mi kámoš říkal, tak jediný plus je, že nekloužou.Ale to asi taky záleží na stylu a názoru...

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Jo, já je znám. Dělá je D. Kolaja(jménem si nejsem moc jistý) pod názvem Cockpit Canada. Dělá je s protiskluzovou vrstvou založenou na principu "šmirglpapíru" - abrazivní vrstva z křem. písku + pojivo. A můj osobní názor: Opravdu to neklouže a drží to, ale průser je v tom, že ta vrstva je moc těžká, čímž pádem je těžiště někde jinde než má být což bubeníka dokáže totálně rozhodit. Kámoš, kterej je zkoušel také říkal něco podobnýho - ale jde o zvyk. No a nakonec - já se naprosto negativně stavím k jakýmukoliv plácání čehokoliv na paličky, takže si to nějak přeberte.

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Vrstva je dobra, ale drevo nic moc, vydrzely mene nez habrovy balbexky.

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Mi vydrzely asi tejden , takze jako obvykle :-/

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

2R-Stick:
Hele necheš dát do výroby nějaký kompozitový trubičky průměr tak 15,5 dýlka tak 420 a byla by to jenom trubka zakončená jako je konec normální paličky na úchytu - byly by lehký na konci by byly z nějakýho tvrdšího matroše (karbon- nebo jinej kompozit) a zbytek by byl třebas nějakej plast- jako myslim že na konci by měli velkou tvrdost pro rozlišení a zbytek by byl nějkej potaženej nějakym sráčem kterej by nebyl tak tvrdej např. pro hraní na hajtku o hranu nebo ták...dík saša (resp. chápu že dělat paličky z uhlíkovejch vláken je asi mela protože na to je potřeba pec a a trochu vzduchoprázdna a další hovadiny, ale u nás je jedna fa. která se tim zabejvá - nechával sem tam dělat Airboxy na závodní auta a nebyl to zas až takovej ranec-dík

extradrson
Diskutér Sféry
Příspěvky: 185
Registrován: 12 črc 2003 14:49
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extradrson »

Ted sem koupil balbex 1-pro hickory ... sou super ... hraju 14 dnu a jeste drzi ...Hickorky sou vazne nej nej :-)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Vezmu to odzadu. 2.sasa: kompozitové trubičky tak jak je popisuješ neplánuju a nebudu je dělat ani v budoucnu. 1.)- o této technologii nemám ani páru a s neznalostí alespoň základu nelze udělat nic dobrého. 2.)- enormě vysoká investice do technologie a vybavení (v mikrovlnce to neupečeš)sppojená s mizivou návratností. Bohužel, ať se ti to líbí, nebo ne, tohle bude používat tak 1 - 2% bubeníků a ostatní zůstanou u klasiky. Asi jsem tě nepotěšil, ale jsem výrobce - nikoliv ekonomický sebevrah. Tohle si můžou dovolit jen velké firmy.

2.Kostka: Drsná pravda je ta, že většina výrobců venku si tyto rozměry nepatrně přizpůsobuje na své potřeby. Jakžtakž tuto normu respektuje jenom ProMark, VicFirth, Vater, Zildjian. Takže výsledkem je totální bordel, který v tom dělají hlavně menší firmy. V ČR je v tomto směru situace naprosto katastrofální. Aniž bych chtěl pomlouvat svou konkurenci, v některých případech prostě plácli na paličky toto označení hlavně z komerčních důvodů, aniž by přitom respektovali alespoň nějaké základní rozměry označeného typu. Takže se setkáváš se stejným značením ale odlišnými rozměry. Pokud jsem pro svět použil výraz totální bordel, pro ČR by se dal použít snad jedině výraz m.........k (velmi neslušné slangové slovo).

Ještě dodatek: protože jsem měl na toto téma mnoho dotazů, dělám v současnosti na stránce, kde se tuto problematiku pokusím objasnit podrobněji. Bude tam i srovnávací tabulka. Až to bude k dispozici, dám vědět.

JO a ještě: Hot sticks jsem už myslím někde viděl - ale to bych musel zapátrat v archivu - web pravděpodobně nemají.

vaanja
Řečník Sféry
Příspěvky: 695
Registrován: 10 srp 2003 20:10
Bydliště: Praha, Slaný, Řisuty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaanja »

2 R- Stick: Děláte taky popisy paliček. Že by na ní nebyo nic jinýho než třeba moje jméno? Kolik by to tak stálo.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Jo, děláme. A to pouze se jménem nebo logem toho, kdo si potisk objedná. Tisková destička stojí 800 - to je jednorázová platba, potisk pak podle množství, od 15 párů/objednávka je zdarma. Detaily na http://www.rstick.cz/cenik.htm nebo na http://www.rstick.cz/potisk.htm

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

R-Stick- a co takhle laminát?

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

2:sasa: Sorry, ze jsem neodpověděl dřív, byl jsem v horoucích peklech........ Ale bohužel tě nepotěším - i o laminátu platí beze zbytku to, co už jsem napsal. A jak říkám, zatím se tomu věnovat nehodlám. V současné době spíš experimentuji s novými materiály, kterými bych chtěl nahradit celkem drahý hikor.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Pokud někoho více zajímá způsob značení paliček a srovnání rozměrů základních typů od různých výrobců, je to na http://www.rstick.cz/znaceni.htm Je to ještě ve výstavbě, a dostupné pouze z uvedeného odkazu, pokud tam něco budete chtít doplnit, nebo tam najdete nějakou nepřesnost, dejte vědět.

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Vcera jsem se vratil ze Svedska. Samozrejme jsem tam musel kouknout do nekolika obchodu s hudebnimi nastroji a docela jsem koukal. Takovy vyber, hlavne co cinelu tyce, to jsem u nas nikdy v zivote nevidel! Hodne me oslovily cinely Turkish a take jsem tam videl ciny Wuhan 12-18" v cenach do 600 svedskych korun, coz je parada! Kdyby mel nekdo zajem, pojedu tam v dubnu znovu tak bych mohl nejakou privezt : )
<br>Kazdopadne jsem neodolal a musel jsem si koupit mistni znacku palicek Wincent (http://www.wincent.se/). Byly docela drahe (v prepoctu), ale jsem dost zvedavy na kvalitu a vydrz.
<br>Excelentne take vypadaly jejich spejle a nylonove metlicky, ale ty ceny... : (

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

hm, ta stránka je designově excelentní.-)
<br>jinak k paličkám já sem si koupil asi před měsícem apůl nějaký paličky z hickoru od pelwooda typový označení je Tympanes B, jsou to normální tyčky- úzký a asi určený k tomu aby se na ně dala ta palice, ale já s nima hraju třebas etudy na virbl a nutno podotknout, že se mi s nima hraje skvěle, ale maji jednu divnou vlastnost ale asi logickou a to že pružej, ale strašně. přemejšlel jsem taky o bongosi, tohle by bylo eště vymazlenější kdyby právě tyhlety paličky byli z tohodle matroše, ale dá se odstranit nějak to pružení?? protože bongossi je tak tvrdý, že pružej i 5A nebo co to bylo...

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Ty palicky co jsem koupil ve Svedsku a vysly me na nejakych 370Kc jsou skoro na odpis po ctyrech dnech celkem aktivniho hrani. Ale odchazeji tak jak maji....pomalu a trepenim, tedy se cti : )
<br>Na druhou stranu par Balbexu z pocatku ledna stale drzi a treba hlavicky nejevi znamky jakehokoli opotrebeni, ackoli s nimi rezu stejne jako s temi svedskymi! Neuveritelne. "No jo, asi slusnej oddil!" : )
<br>Uz se tesim na dalsi bongossi!
<br>

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“