Best je Pell Wood

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Cesmína
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 22 pro 2006 18:32
Bydliště: okolí Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesmína »

mates píše: Vysvetlim ti to:
Vemu pelvuuuut :) zakraji par uderu typu rim-shot na bubinek a clovek aby si bral ochrane bryle.
Ja treba hraji HH s ruznymi akcenty nebo typ pumpa a proste ta palicka v krcku akorad temi litajicimi pilinami zasere bubinek a moje kahoty.
Mno a o hlavicce nemluvim jak se loupu.

Ale globalne vzato malinko prehanim, nejsou zas tak uplne asi za ty prachy debilni, ale urcite vyddrzi mene nez jejich konkurenti.
Jako hlavicky jdou u Pellwoodu hodne brzo pryc, o tom jako bez diskuze.

Ono je treba zivotnost posuzovat na odehrane hodiny a ne na komplexni cas.
Mne taky palicky vydrzi klidne pul roku, ale pokud jdu hrat 6ti hodinovy ksefty doma si jeste stacim v tydnu zacvicit, tak palicka ma opravdu pri trose stesti zivotnost tyden.
Jo tak, no fakt je že rimshot pořádně neumím, tak ho nehraju, no sice na HH si na styl hry"pumpa" davam fakt bacha, snažim se hrát -když to jde- hlavičkou, protože to bych takhle zničila hodně paliček :-) Občas sice řežu činely tělem paličky, ale nahlodaný nějak výrazně nejsou. Asi řežu málo. Ale důležitým faktorem asi budou i ty odehraný hodiny, přece jen se hudbou neživím.

Jsem ráda, žes mi to tak polopaticky vysvětlil, už se sefakt bála ;-) Ale furt se mi ještě žádná pellwoodovská palice ne- a nezlomila, nemůžu si pomoct ;-) :mrgreen: Peace!

Cesmína
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 22 pro 2006 18:32
Bydliště: okolí Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesmína »

DoktorJazz píše: Jo jo ... taky sem nechapal na koncerte...ale na druhou stranu kdyz to dostava zadara...

To by semohli zavést sběrači paliček, jako u tenisu, kde sou sběrači míčků... za kolik by se asi taková slušně zachovaná Wecklovka prodala? :mrgreen:

Mufloň
Diskutér Sféry
Příspěvky: 170
Registrován: 22 srp 2006 19:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mufloň »

Já měl a mám R-sticky a zatim to jsou ( pro mě ) ty nejlepší.Žádnou sem taky nikdy nezlomil, jenom sem okousal hlavičky a při akcentech trochu ten zbytek, ale první R-sticky sem měl asi rok z čehož asi půl roku docela intenzivního cvičení.

Eště je mám schovaný.. :D

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Teda neberu vám to, ale nechápu, jak vám můžou vydržet paličky půl roku (samozřejmě vám .to přeju). Pokud máte dřevěný hlavičky, tak ty se přece dost rychle olupujou (habr i hikor), a taková palička je pak na nic. Nejenže zní blbě na činel a nedá se s ní pořádně zahrát vír, ale taky se tim ničej blány. Já neberu jako zničenou paličku zlomenou paličku, ale paličku se sjetou hlavičkou. Já už ted na cvičení používám jen nylony, který vydržej opravdu dokud se nezloměj. No a ty nylon hlavičky na VicFirth maj docela i stejnej zvuk na činely jako dřevo, aspon teda na těch mejch lacinostech;). Nylon od Balbexu zní hůř, to je takovej nepěknej řezavej a cinkavej zvuk.

Negr
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 295
Registrován: 30 črc 2005 19:29
Bydliště: Třeboňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Negr »

Já teď už hraju jen na R-Stick 747 Rock a nikdy jinak. jestli hikor nebo habr nehraje pocitově až takovou roli, cenově bohužel jo. hlavičky od R-Sticka sou nesmrtelný i dřevěný. spíš se mi ta palička zlomí než že by odešla hlavička. a k pelvůdům: koupil sem si je jednou, když sem eště neobjednával R.Sticky a na krámě došly mý tehdy oblíbený Balbex 5A. již nikdy více. musim teda potvrdit, že sem za život taky nezlomil ani jednu, ale je to tim, že jak došly 5Ačka, tak sem je vyhodil. debilnější povrchovou úpravu sem eště nezažil. udržet to, když se vám od přírody potí ruce je fakt kumšt, s jinou značkou sem stejnej počet ulítlejch paliček nezaznamenal a moje současný palice drží jak přilepený

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Negr píše:Já teď už hraju jen na R-Stick 747 Rock a nikdy jinak. jestli hikor nebo habr nehraje pocitově až takovou roli, cenově bohužel jo. hlavičky od R-Sticka sou nesmrtelný i dřevěný. spíš se mi ta palička zlomí než že by odešla hlavička. a k pelvůdům: koupil sem si je jednou, když sem eště neobjednával R.Sticky a na krámě došly mý tehdy oblíbený Balbex 5A. již nikdy více. musim teda potvrdit, že sem za život taky nezlomil ani jednu, ale je to tim, že jak došly 5Ačka, tak sem je vyhodil. debilnější povrchovou úpravu sem eště nezažil. udržet to, když se vám od přírody potí ruce je fakt kumšt, s jinou značkou sem stejnej počet ulítlejch paliček nezaznamenal a moje současný palice drží jak přilepený
Hm hm, tyjo ty R-sticky už musim někdy zkusit, to u Balbexu mi ty hlavičky docela rychle odcházely na ride a hi-hat. Jinak podle mě habr/hikor hraje docela roli, aspon pro mě. Habr (Balbex i Pellwood) hrozně přenáší vibrace, takže sem měl vždycky po naky hodině uplně vyklepanou ruku, nemluvě o mozolech a podobnejch nepříjemnostech. Zatimco s hikorem se mi hraje příjemněji. No s tou povrchovou úpravou je to tak, jak už bylo hodněkrát řečeno, že - každýmu sedí něco jinýho. Mě ted hodně seděj ty VicFirth, to je jak přilepený:)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Je to hodně třeba o těch rimshotech, jak psal mates. Mně vydrží leckteré paličky dlouho, ale vzhledem k tomu, že rimshoty dávám dost často, skoro pokaždé na druhou a čtvrtou, někdy i častěji, tak mi časem odejde všechno. Ale "třísky" typu pellwood, habrový balbex, atd. téměř okamžitě. Přemejšlel jsem, že bych se v rámci ekonomickejch úspor ty rimshoty odnaučil, alespoň v rámci cvičení a dával to jen na koncertech, ale nějak se mi nechce, ani nevim proč. :D

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Kabal: Bohužel to tak bude jen na nižších řadách činelů, jako máš třeba ty. Já měl dřív taky VF 5AN, ale jak jsem si pořídil kvalitní činely (mno předtim jsem v podstatě neměl žádný:)) ), tak už to nešlo. Strašně to zvedá výšku zvuku a všechno pak zní hrozně cinkavě. Je fakt, že mít je jen na cvičení může být dobrý způsob jak ušetřit, ale stejně...ten zvuk prostě nesnesu ani tak. Navíc mám pocit, že nylony odráží trochu jinak (víc), než dřevo, takže v tomhle to taky neni ideální.

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

To je dobrý vědět:). No myslel sem si to, že to bude tou laciností, na špatnejch činelech už se ten zvuk nedá moc zkazit:)

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Připomínám regaltipy s nylonovou vroubkovanou hlavičkou, která zní dřevěnějc, jak dřevo. Teď jsou v akcentu ještě levnějc, tušim podobně, jako VF. Rozhodně to stojí za zkoušku.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od gu-staff »

Pellwoody jsou dobrý, když má někdo morče. Po každý zkoušce přinese domů igelitku pilin, a hned je do čeho močit. Nyní bouchám s Rstickama 747 rock hikor, a ať se snažim, jak se snažim --> morče smrdí už dva tejdny, a piliny nikde...:D

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mates »

:D :D :D :D :D :D :D

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

drBambus píše:...ked si mozem kupit gregy, ktore su mozno este lepsie...
Možno? Gregy jsou po RegalTipech nejlepší paličky, který jsem měl možnost držet. A poměrem cena/kvalita jsou absolutní #1.

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od gu-staff »

attila303 píše:Ja už používam Pellwood Jazz model už pol roka a ešte vždy držia. :wink:
No, vono je používat, a "používat"...;-)

attila303
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 13 dub 2007 16:12
Bydliště: NZ

Příspěvek od attila303 »

gu-staff píše: No, vono je používat, a "používat"...;-)
No tak snimi už hrám pol roka. :twisted:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Attila: A kolik že ti pellwood platí?

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milq »

mates píše: Treba na slovensko putuje uplne jina kvalita :D
Neputuje, je to stale jeden a ten isty pilinowood.

Cesmína
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 22 pro 2006 18:32
Bydliště: okolí Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesmína »

NO TAK JO, TAK SORRY, NO!!!!!!! Dneska se mi na konciku začaly loupat pellwoodový hlavičky!!!... :cry: :cry: Tak teda vyzkouším, co vydrží ten hickor, NO...! :twisted:

Bernak775
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 26 dub 2007 12:25
Bydliště: Karlovarsko

Ja nikomu neradim,at hraje mym stylem,ja jenom rikam,jak jse

Příspěvek od Bernak775 »

S tima palickama taky,ja nerikam ze jsou lepsi pell woodky,nez vsechny ostatni.navic zadna palicka nevydrzi stejne dlouho,jako palicka stejny znacky.a to,ze mi vydrzeli r-sticky min nez pell wood,tak to muze taky bej tim ze mohli dostat nejaky smrtici udery.nezalezi co hrajes a jak dlouho,ale jakou casti palicek,a jakou silou hrajes.ze svych zkusenosti vid dost.

attila303
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 13 dub 2007 16:12
Bydliště: NZ

Příspěvek od attila303 »

Trade píše:Attila: A kolik že ti pellwood platí?


:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

mrzí mě, že to musim říct, ale nedávno jsem pořídil bukový 5B, který neuvěřitelně držej, jsou tvrdý a váhově asi tak něco mezi hikor a habrem, takže na činelech konkrétní zvuk. Mám je měsíc a na hlavičkách žádná známka opotřebení. A je to firma... pánové a dámy, radši se posaďte... STagg!! :shock: akorát teda jsou asi vyřezávaný ručně- tvar hlaviček nic moc, ale s pilníkem jsem zjednal nápravu. Myslíte si tak jako já, že je to divná náhoda aq kvalitní pár, nebo se prostě Stagg pochlapil? :D

thrasherka
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 368
Registrován: 10 kvě 2006 21:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od thrasherka »

Záďa:tak si kup ještě jeden pár a uvidíš,jak to je...já bych to připisovala zázraku :D

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Botisko »

Rozhodne nahoda, musel jsem si je koupit v krizi a vydrzely cca 30min hrani etud na srotak a asi 5 min hry na celou sestavu..od te doby se radsi zasobuju predem :mrgreen: byly to naprosto zbytecne prachy

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

Já taky, radši se uvěřim v zázrak, než riskovat zklamání. Stagg asi nikdy nebude mým favoritem :mrgreen:

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Záďa píše:mrzí mě, že to musim říct, ale nedávno jsem pořídil bukový 5B, který neuvěřitelně držej, jsou tvrdý a váhově asi tak něco mezi hikor a habrem, takže na činelech konkrétní zvuk. Mám je měsíc a na hlavičkách žádná známka opotřebení. A je to firma... pánové a dámy, radši se posaďte... STagg!! :shock: akorát teda jsou asi vyřezávaný ručně- tvar hlaviček nic moc, ale s pilníkem jsem zjednal nápravu. Myslíte si tak jako já, že je to divná náhoda aq kvalitní pár, nebo se prostě Stagg pochlapil? :D
Tak to asi nebude buk - protože ten je lehčí než habr - ale pravděpodobně americký bílý dub - nebo něco podobného. A v tom případě by ta výdrž odpovídala Pokud by to byl buk, tak by jsi je zrušil do dvou hodin.

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“