Best je Pell Wood

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Pellwood čo vydrží pol roka hrania je informácia rovnajúca sa príchodu Marťanov! :D ..akékoľvek paličky tejto značky kt. som bol nútený kúpiť si na zájazdoch ako 'núdzovky' z dôvodu absencie inej značky na predajni, som 'zrušil' do 1 až 2och minút od naklepania.. :D
Asi som drevorubec bez techniky, ale buď hickor, alebo nič..

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Tyjo, zrušit paličky za minutu, to je síla :D . Mno, jak jsem se tu rozplýval nad těma nylonovejma hikorovejma VicFirthama, tak už sem jednu zlomil (cca po měsíci), když sem s ní hrál na bell ridu. A to fakt neřežu.. Holt asi žádný paličky nejsou věčný :cry:

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

R - stick píše:
Tak to asi nebude buk - protože ten je lehčí než habr - ale pravděpodobně americký bílý dub - nebo něco podobného. A v tom případě by ta výdrž odpovídala Pokud by to byl buk, tak by jsi je zrušil do dvou hodin.
Taxem na to neska koukal a měl by to údajně bejt dub, což se mě nezasvěcenýmu zdá stejně prapodivný jako buk. Bůchví jestli sou vůbec ze dřeva :D

drBambus
Řečník Sféry
Příspěvky: 672
Registrován: 09 úno 2006 19:14
Bydliště: u piva...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drBambus »

...ja mam len pripomienku, ze ked zaplatim za palicky, nerobim to preto, aby som este musel pilnikovat hlavicku :mrgreen:
...teraz som zistil, ze mam vlastne dost problem zohnat ceske palice niekde v okoli...rad by som hikor, na slovensku sa z neho nerobi a momentalne nemozem zohnat ani balbexy uz...

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

no tak to je jasný, já sem to kupoval, protože sem myslel že je to economypack :mrgreen:

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od gu-staff »

gu-staff píše:Pellwoody jsou dobrý, když má někdo morče. Po každý zkoušce přinese domů igelitku pilin, a hned je do čeho močit. Nyní bouchám s Rstickama 747 rock hikor, a ať se snažim, jak se snažim --> morče smrdí už dva tejdny, a piliny nikde...:D
Mně to nedá - po přechodu na Rsticky - přelom březen/duben jsem ještě nezlomil ani jednu, ten ůplně první pár je sice ohoblovanej, že s nim napichuju jednohubky, ale nepraskl. Rsticku - máš můj nej respekt, řadím se do zástupu lidí, co na tebe nedaj dopustit.... 8)

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

kua, tak sem se včera znova, skoro po 2 letech přesvědčil, že pellweood je děs běs, byl u mě ve zkušebně botisko pro virbl a ukázal mi pellwoody, co si koupil z nouze a jak sem to viděl, myslel sem, že mě omeje, hrubý to bylo pomalu jak půl mý ruky a delší to bylo snad o 3 cm, než moje 16'' vic firthy, a lehký to bylo, jak kdyby na to 5 let pralo v prodejně slunko, prostě děs :? nechápu, jak se něco takovýho může prodávat :D

majlosh
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 29 čer 2007 00:36
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majlosh »

no jak si tak čtu toto téma, je asi na čase vyzkoušet i nějaké jiné paličky než pellwood.. po celou dobu co hraji na bicí jsem žádnou jinou značku nevyzkoušel ( sand jen LA special jazz ) a musím říct že mě pellwood už celkem leze krkem.. hlavně tedy jejich nevyváženost ( ale to bude asi řadou B-line :oops: ) a taky lámavost. Nemám teda problém s hlavičkami, což je asi díky stylu mé hry, ale pokud jen necvičím a máme zkoušku či nedejbože koncert, jsem schopen zlomit několik palic za sebou, asi se ta investice do kvalitnější značky vyplatí..

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

tak to určitě, jak kvalita, tak taky pocit z hraní :mrgreen:

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

Martin: jo, to je pravda. Když jsemhrál s hickorovejma 5A balbexkama, tak jsem měl úplnějinej pocit, než s se setejným modelem Vic Firth :mrgreen: navíc ten pocit přikrmuje to, že je mám druhým měsícem a teprve teď se začly štěpit hlavičky. Ale taky ne způsobem, že by hlavička praskla uprostřed a palička byl v prde*i, ale hezky, pro celek a zvuk nedestruktivně, podél stran... zamiloval jsem se do nich :D

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Posledně jsem si zas musel jednou pellwoody koupit, protože v Olomóci tam nic lepšího neměli. Za 200 paličky nepřežily ani zbytek turné. Vicfirthy za 235 mi vydrží do úplnýho rozmlácení dva měsíce, rstickovky hikorky za 145 jsou na tom docela podobně.

Vo habru radši nemluvim, z toho mi preventivně naskakuje husina. .)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Zjistil jsem že výdrž paliček hodně ovlivňujě i váhová kategorie činelů. Doma u soupravy mám HiHat a Ride docela kovadliny. V druhý zkušebně zas hraju na takovou "muší váhu". Stejný typ paliček (R-Stick Hickor) mi při hraní na "muší váhu" vydrží mnohem dýl bez známky sebemenšího poškození (hlavně co se týče hlavičky paliček).

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Moje řeč, jak se člověku jednou dostanou do ruky hikorový VicFirth (nebo podobně kvalitní značka), už mu nic lacinějšího (i když ve výsledku jsou ty kvalitní paličky levnější) nesedne.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

teď mi třeba sedly hikorky od RSticka a to sem dokonce i ty Vic Firthy hral :)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

Kabale-hrál jsem na VF a byly to nejpohodlnější palice, co jsem kdy zkusil. Teď hraju na habr 40Kč/pár a sedly mi.

Kabal
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 336
Registrován: 30 dub 2006 10:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kabal »

Tak asi je to i otázka toho, co je člověk schopnej tolerovat. Já když jsem po VF vzal do ruky habrový Balbexy, na který jsem dřív hrál, tak jsem se toho docela zhrozil. Jasně že by se s tim dalo hrát, ale štvalo by mně to. Radši budu zpohodlnělej a hrát s VF.

Uživatelský avatar
Tarkil
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 325
Registrován: 14 led 2006 22:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tarkil »

Ja presel z balbexu, ktery me zacal cim dal vic stvat na vic firth a bylo to fakt super. Myslel jsem, ze uz jsem nasel to svoje. Pak jsem ale zkusil Regaly a byla to laska na prvni uder! A i v zivotnosti VF prekonavaj, takze pro me neni co resit...

Anillion
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23 čer 2007 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anillion »

Ja mam Balbexy... začinala jsem na Pell woodech Jazz Modelu, jako good... ale ted mam ty Balbexy co maj americky dřevo a fakt sila :)

co řikate na Balbexy vy?
ja mam 41 cm, a jazzovou hlavičku.. ještě se nezlomili a to dochazim 4x tydne na kapely už mesic :)))

Záďa
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 411
Registrován: 18 bře 2007 15:03
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Záďa »

já se řadím do dlouhýho seznamu milovníků VF, odpůrců Balbexu. Hraju většinou s VF 5A hickory a to jo přřesně vono :) Teď zkoušim od stejnýho výrobce extreme 5BN hickory a seděj mi taky, i když jsou teda trošku těžší, než na co jsem zvyklej. Jinak u Balbexu můžu soudit jenom 5B-7B habr a to je škoda mluvit :mrgreen:

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dadoch »

taky uz dlouho hraju s VF 5a hikor,dneska sem vsak pro zmenu zkusil koupit habrovy balbexy.Sou mnohem lehsi nez hikor,tak sem zvedavej jak se mi s tim bude hrat.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

tedy v porovnání s Pro Markama nebo Regal Tipama neobstojí ani Vic Firth (dle mého). Ale to už se nedá tak objektivně posuzovat, tam už záleží spíš na osobních preferencích.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

ták ták, každýmu sedne něco jinýho, já sem byl s balbexama spokojenej, pak sem zkusil ty VF a dostaly mě zvukovou vyrovnaností obou paliček a taky vyvážením, teď když vezmu do ruky bývalý model od Balbexu Jazz premium hickory, tak mi příjdou těžkopádný a špatně vyvážený, ale je to fatk jen o tom, že člověk zkouší různý typy a každýmu padne líp jinej rozměr i jinej výrobce. Nejde říct, tyhle paličky jsou nejlepší, každý ať hraje s tím, s čím se mu hraje nejlíp :D

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Uvidim, jak mu budou sloužit Zildjian 7A (Snad jsem to nepoplet, nemám je po ruce.).

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Martin píše:ták ták, každýmu sedne něco jinýho, já sem byl s balbexama spokojenej, pak sem zkusil ty VF a dostaly mě zvukovou vyrovnaností obou paliček a taky vyvážením, teď když vezmu do ruky bývalý model od Balbexu Jazz premium hickory, tak mi příjdou těžkopádný a špatně vyvážený
Presne moje zkusenost. Jenom nedostatek 5B VF v Akcentu mne zaval k regalu s Regal tip :mrgreen: a ac byly tenkrat za 260 (VF 235, ted jsou RT tusim taky za 235), nelituju a pocit ze hry s nima mam jeste lepsi, nez s VF. A hlavne DRZI JAKO KRAVA :shock:

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dadoch »

*bohapustý blábol*
Naposledy upravil(a) dadoch dne 24 pro 2009 18:43, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“