ProMark

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Odpovědět
Otík
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 18 bře 2007 23:56
Bydliště: Ostrava, Havířov
Kontaktovat uživatele:

ProMark

Příspěvek od Otík »

Zajímalo by mě, jaký máte názor na tyto paličky?

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Jedny z nejkvalitnějších, jaké se dají sehnat. ProMark patří ke světové špičce.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

jednou jsem na zkoušce neměl svoje palice, a tak mi kytarista pujčil svoje (rád řeže do bicích, tak sem ho naučil kupovat si aspoň palice). nelakované, typ si nepamatuju. byly parádní, až na to, že během půl hodiny z nich byl nechutný luk, s kerým se nedalo hrát...

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

ProMark

Příspěvek od DNK »

Dostal jsem pod stromek hikorový 5A, švagr říkal, že je kupoval úplně naslepo. Trefil se přesně, byl jsem teda zvyklej hrát pětáčkama, ale tohle bylo o moc procent lepší, než všechno, an co jsem zatím sáhl...však si je taky šetřím!!!! :wink:

haromax
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 01 pro 2007 13:28

Re: ProMark

Příspěvek od haromax »

pro mark - jazz model používám několik let a jsem spokojen /zatím/ předtím balbexy ,pellwood a nevím jaký ještě ,ale zatím pokud nepřijdu na nic lepšího je to v pohodě cena asi 2kila i životnost

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

Koupě

Příspěvek od DNK »

rad bych se zeptal,kde se to da koupit v Brně, ne, že bych obchody nejak extra prohledaval, ale v na Veveří je, tuším, neměli a dal nevim. Poraďte, diky.

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: ProMark

Příspěvek od Hans-Drums »

Já ProMarky používám vesměs nejvíc a jsem na výsost spokojen.Kupuju je v Ego Music ve Varech.Hickory za 150kč pár.

Uživatelský avatar
DNK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 348
Registrován: 09 lis 2007 09:58
Kontaktovat uživatele:

ProMark

Příspěvek od DNK »

v Brně se to prostě nedá sehnat. Prošel jsem takový ty klasický obchody a nikde nic...

Jeptun
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2009 00:16

Re: ProMark

Příspěvek od Jeptun »

Používám Paličky od mike portnoy s nylonovou špičkou, které jsou velmi tenké, docela dlouhé, lehké, pružné a dřevo je hikor. Nylon je pro mě nepostradatelný ma více zvučný zvuk než dřevo myslím že se lépe odráží a také délé vydrží. Jediný problém byl v loupaní podél paličky asi 2-5 cm pod špicí. Pro jemnějšího bubeníka to však není problém paličky jsou kvalitní a tento problém se ukáže až tak po 1-2 měsíci hraní což je docela dlouhá doba :)
Tak hodně zdaru a ať to klepe :wink:

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: ProMark

Příspěvek od bub7 »

ProMark 5A jsou bezva. Je jen málo typů paliček, se kterejma zahraju bezpečně to, co potřebuju.

Syntax.error
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2009 14:53
Kontaktovat uživatele:

Re: ProMark

Příspěvek od Syntax.error »

Mám béčka hikorky a zatím nejlepší paličky který sem měl v ruce.

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ProMark

Příspěvek od dadoch »

Po éře Aheadek jsem se opět vrátil ke dřevu - ProMark 5A mě zatím dost baví :)

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: ProMark

Příspěvek od Rift »

Já se vrátil ke dřevu (VicFirth 5AN) po Ahead Tico Torres sig. Jsou to docela kůly, omezovali mě v rychlosti. Třeba v budoucnosti zkusím nějakou lehčí váhovou kategorii od Ahead.

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ProMark

Příspěvek od mupet »

mám zvláštní postřeh...používám pro mark Simon Philips model a dochází k tomu, že u některých kusů se po nějaké době hraní přes kant(cca 1 koncert) palička jakoby vymačká a potom je hodně měkká-ohebná, což mi způsobuje problémy při složitějším hraní...je jakoby poddajnější a nereaguje tak rychle jak by měla..stává se to jen u některých paliček a třeba jen u jedné z páru. Jinak paličky nejsou nijak opotřebované, nebo nalomené...divné což??

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: ProMark

Příspěvek od R - stick »

mupet píše:mám zvláštní postřeh...používám pro mark Simon Philips model a dochází k tomu, že u některých kusů se po nějaké době hraní přes kant(cca 1 koncert) palička jakoby vymačká a potom je hodně měkká-ohebná, což mi způsobuje problémy při složitějším hraní...je jakoby poddajnější a nereaguje tak rychle jak by měla..stává se to jen u některých paliček a třeba jen u jedné z páru. Jinak paličky nejsou nijak opotřebované, nebo nalomené...divné což??
To bude dané samotným materiálem paličky - resp. trochu jinou strukturou dřeva, jehož dávka se dostala do "normálního" materiálu. Normálně se výšeuvedená vada neprojeví. Ale při tomto stylu hry totiž dochází k pěchování vláken a uvolnění vazby mezi nimi - což působí ten "gumový" efekt. No a pokud k tomuto jevu má materiál náchylnost (lze to vyčíst ze samotné struktury dřeva), je na problém zaděláno. To, že k tomu dochází jen na některých kusech je normální jev - prostě při výrobě došlo k promíchání dřeva. Tipnul bych si, že za čas tento problém vymizí, bude to jen záležitost jedné nebo dvou výrobních sériií.

Další věc je ta, že toto se při samotné výrobě paličky těžko odhalí - resp je téměř nemožné to odchytit, protože pravděpodobně ty kusy budou váhově i tónově sedět. Něco by se možná dalo odhalit při podrobné prohlídce paličky s pozorností na strukturu materiálu - to bych ale tu paličku musel vidět (zkus to nafotit ...)a musel bych mít srovnání s "dobrým" kusem - a ani tehdy bych to nemusel poznat. Dále by se to možná dalo identifikovat podle samotné hmotnosti paličky - ovšem zde bych musel mít možnost srovnávat - což při množství několika párů prakticky nepřipadá v úvahu ....

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: ProMark

Příspěvek od pete77 »

Já používám model Mike Portnoy,teď jsou z černým potiskem bez loga DT, z ameriky to výjde na 200kč, hraje se mi s nima dobře,časem se otřepí od rimshotu střed,ale to je běžný jev.
Při poslední várce jsem na jednom páru objevil nekvalitní lakování,ale i u takových firem dojde sem tam k nějakému šuntu,jinak no problém.
https://picasaweb.google.com/milacaletk ... 2099801426

mupet
Diskutér Sféry
Příspěvky: 120
Registrován: 15 led 2007 03:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ProMark

Příspěvek od mupet »

R - stick píše: To bude dané samotným materiálem paličky - resp. trochu jinou strukturou dřeva, jehož dávka se dostala do "normálního" materiálu. Normálně se výšeuvedená vada neprojeví. Ale při tomto stylu hry totiž dochází k pěchování vláken a uvolnění vazby mezi nimi - což působí ten "gumový" efekt. No a pokud k tomuto jevu má materiál náchylnost (lze to vyčíst ze samotné struktury dřeva), je na problém zaděláno. To, že k tomu dochází jen na některých kusech je normální jev - prostě při výrobě došlo k promíchání dřeva. Tipnul bych si, že za čas tento problém vymizí, bude to jen záležitost jedné nebo dvou výrobních sériií.

Další věc je ta, že toto se při samotné výrobě paličky těžko odhalí - resp je téměř nemožné to odchytit, protože pravděpodobně ty kusy budou váhově i tónově sedět. Něco by se možná dalo odhalit při podrobné prohlídce paličky s pozorností na strukturu materiálu - to bych ale tu paličku musel vidět (zkus to nafotit ...)a musel bych mít srovnání s "dobrým" kusem - a ani tehdy bych to nemusel poznat. Dále by se to možná dalo identifikovat podle samotné hmotnosti paličky - ovšem zde bych musel mít možnost srovnávat - což při množství několika párů prakticky nepřipadá v úvahu ....
hm...díky za vysvětlení...netušil jsem , že to u téhle firmy budu řešit...to mám ale pech...před tím jsem používal paličky zildjian, denis chambers...padly mi lépe, ale byly příliš lakované a když se mi zpotila ruka...nešly skoro udržet....
tak jsem je vyměnil za tyhle...ty se zase ohýbají jako proutek...
kéž bys měl pravdu a zmizel by ten jev...

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: ProMark

Příspěvek od Vojta Horák »

Já měl jeden čas rád ProMarky 5A, jenže mi dělaly to, co mupetovi a krom toho začaly chodit strašně křivý, tak jsem je poslal k šípku. Ale hrálo se s nima dobře. Hodinu.

stalmi
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2011 01:21
Bydliště: Žilina, SVK

Re: ProMark

Příspěvek od stalmi »

ja mavam taky problem, ze mi bud uleti hlavicka( ak je nylonova) alebo sa uplne ohobluje(vater, zildjian, vic firth a ich low endy).... a pri tychto po tyzdni ani prd, furt riadny tvar spicky, nezmenil som nijako techniku hry ani som nenaklonil cinely.. ale nvm ci je to ten isty jav ako bol opisany skorej, mam pocit akoby bola polamana vznutra, ako ked sa polame ceruzka... no to som zaregistrovalaz po hre na el. bicich

jennydrums
Pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 26 črc 2007 14:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ProMark

Příspěvek od jennydrums »

Kdysi jsem hrával pro-mark 5A. Objednával jsem si na prodejnu kde jsem je bral 10 párů a ty postupně kupoval :) A skoro všechno bylo křivé. Psal jsem do pro-marku, tuším že normální analogový dopis, na to téma. Nikdy jsem nedostal žádnou odpověď....

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“