Habr R- stick

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Odpovědět
martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Habr R- stick

Příspěvek od martin.bystrice »

Zdravím. Možná to tu už je ale já sem nic nenašel. Chci se zeptat jak jsou na tom paličky R-stick z habru. Jaká je kvalita vzhledem k ceně, jaké máte zkušenosti, atd.........

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Habr R- stick

Příspěvek od Benbuben »

Je to vpoho, sice neprochází speciální buněčnou plastifikací, která by je povýšila na kvalitu hikoru, ale jinak nemůžu než doporučit vyzkoušet.. Taky v poměru cena/kvalita nejni špatná volba zakázková cherry - troufám si říct, že je to kvalitativně cenovej kompromis mezi hikorem a habrem..a maj luxusní zvuk na činelech. :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Habr R- stick

Příspěvek od Bobroněnko »

R-stickův habr je rozhodně doporučeníhodný!

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Habr R- stick

Příspěvek od Koubas »

já je mám rád, vydrží mi vcelku dlouho a stojí i s nylonovou hlavičkou 65 korun. to je sen.

xdust
Diskutér Sféry
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 01:40
Bydliště: Valašsko

Re: Habr R- stick

Příspěvek od xdust »

Já používám habr swing, protože je to nejlehčí model Balbexu (na cvičení hickor). Nemám proti nim výhrady.
Kde mají Balbexy za 65,-???

MotorovaPila
Diskutér Sféry
Příspěvky: 149
Registrován: 20 zář 2006 15:41
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Habr R- stick

Příspěvek od MotorovaPila »

kdo se tu baví o Balbexu?
zkus http://www.rstick.com/

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Habr R- stick

Příspěvek od pete77 »

tak v pátek mi prišly o d R-sticku 10párů na zakázku udělaných paliček z habru z vlastním LOGEM za velice příznivou cenu.tímto p.Rektoříka zdravím a musím ho pochválit jsem spokojen na 100%
tvarově jsou udělané podle signature modelu Mike PORTNOY,ale z habru na rozdíl od hickory mě se z habrem lépe hraje a cena je příznivější i když tolik nevydrží jak hickory.
http://www.mkiv.cz/ftp/petestick1.JPG
http://www.mkiv.cz/ftp/petestick2.JPG

hanza
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16 srp 2008 20:59

Re: Habr R- stick

Příspěvek od hanza »

Zdavím kolegové,

jsem občasným čtenářemt těchto diskuzí a nestčím se divit jak je jednostrané.
Rstick tady napadá ostatní firmy kde co ukradly a okopírovaly zejména firmu balbex. Všimli jste si že dělá to samé ? Od Pellwoodu okopíroval moto firmy Profesionální paličky , které tam pellwood přidal asi před třemi mesíci od balbexu označení jako Ringo,Rockman atd, ukradl taky economy hit o kterém se tak drsně rozepisuje . Hold když nejsou vlastní nápady tak se jde na lup k jinejm. Tak alespoň příště nepomlouvejte ostatní. Mám rád názory výrobců hud. nástrojů apod. ale řekl bych, že je zde trochu přerektoříkováno.

Petr Hanza

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Habr R- stick

Příspěvek od mates »

Nereste to !!! Od sonoru opisuji vsechny znacky a taky to nikdo neresi :D (joke)

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Habr R- stick

Příspěvek od Pajas »

hanza píše:Mám rád názory výrobců hud. nástrojů apod. ale řekl bych, že je zde trochu přerektoříkováno.
na to mám jednoduchý řešení.Prostě to nečti.A je to :D

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Habr R- stick

Příspěvek od R - stick »

2: hanza:

Původně jsem na ten tvůj blábol vůbec nechtěl reagovat - ale přece jenom mi to nedalo ...... - takže velmi stručně:

Co se týče motta profesionální bubenické paličky - možná že jsi to nezaregistroval, ale já profesionální paličky skutečně vyrábím. A nevím o žádném důvodu, proč bych to nemohl uvést i na svých stránkách. Nikomu jsem to nezkopíroval - prostě to jen konstatuji. (ostatně v nové verzi mých stránek se to bude dynamicky měnit ..... :lol: :lol: )

Co se týče paliček Economy Hit:
1.) já je nenabízím v balíku, ale jako jednotlivé páry - což je myslím oproti Balbexu dost podstatný rozdíl.
2.) nejsem jediný, kdo takové paličky nabízí - např Ivan Pelíšek nabízí tyto paličky pod označením B-line, nebo Greg například pod označením Stig.
3.) Možná ti to uniklo - ale já tyto paličky mám v nabídce už přes 12 let - akorát že se dříve nehonosily názvem Economy Hit, ale označením Hikor B (ostatně na http://www.drumstick.cz visí ještě můj starý ceník .... :lol: :lol: )
3.) v případě Balbexu jsem nekritizoval samotné Economy Sety, ale jejich dřívější značení zaměnitelné se značením paliček Vic Firth. Takže buď tak laskavý, a nešiř tady pomluvy - a laskavě se napřed dobře seznam s fakty, než začneš něco kritizovat.

Co se týče shodných názvů (Ringo, Rockman .....) když pominu fakt, že různé firmy používají stejné, nebo velmi podobné názvy (např 2B, 5A, 5B, Jazz, Rock ....) opět nevidím důvod, proč bych je nemohl použít. Kromě toho, že se jedná o běžně používaná slova mi velmi pádnou příčinu poskytl sám p. Havlín. A to jeho kouzelnou větou kterou ti zde s dovolením ocituji:
Balbex píše:...... Byla by přece hloupost nevyužít dobrou a praktickou věc nebo postup, který není ošetřen třeba ochrannou známkou. ......
Originál najdeš zde: http://www.sferabubeniku.info/viewtopic ... 6386#p6386 - a dobře si pročti celou diskusi nad i pod tím příspěvkem. A když to shrnu - fakt je ten že paličky s těmito názvy jsou již známé a zavedené takže proč ty názvy nepoužít... - že? :lol: :lol: No a výsledkem je, že tady máš takovou drobnou logickou pastičku, která má dvě řešení:
1.) Pokud ocitovaná věta platí - tak vlastně není co řešit - a vše je v nejlepším pořádku ..... :lol: :lol:
2.) Pokud ocitovaná věta neplatí - tak to nejsem já, kdo první začal s kopírováním - ale platit by určitě měla - vždyť ji přeci napsal sám pan Havlín osobně ... :lol: :lol:

Že bych neměl dost vlastních nápadů a loupil u jiných ??? ... no já si nemyslím, že prezentované věci jsou nějaké převratné novinky - to je bohužel pouze běžná kosmetika. Fakt je ten, že já jako nápad nevydávám např každou modifikaci, nebo úpravu, či návrh nového typu, kterých dělám na požadavky svých zákazníhů několik desítek měsíčně. Uznej, že kdybych to měl vydávat všechno jako novinky, byla by to už za pár měsíců pěkná nuda ... A neboj - nápadů mám v šuplíku opravdu dost .... - však to časem sám poznáš ..... :lol: :lol:

No a na závěr bych tě chtěl požádat: Mohl by jsi zde uvést koho, kde a v čem pomlouvám? - a buď prosím konkrétní, tak jako jsem konkrétní já. Jo - a dělej prosím tě rozdíl mezi pomluvou a objektivní a podloženou kritikou.

To by tak bylo k tomuto příspěvku ode mě snad vše ....

martin.bystrice
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 11 bře 2008 00:23
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Habr R- stick

Příspěvek od martin.bystrice »

hanza píše:Zdavím kolegové,

jsem občasným čtenářemt těchto diskuzí a nestčím se divit jak je jednostrané.
Rstick tady napadá ostatní firmy kde co ukradly a okopírovaly zejména firmu balbex. Všimli jste si že dělá to samé ? Od Pellwoodu okopíroval moto firmy Profesionální paličky , které tam pellwood přidal asi před třemi mesíci od balbexu označení jako Ringo,Rockman atd, ukradl taky economy hit o kterém se tak drsně rozepisuje . Hold když nejsou vlastní nápady tak se jde na lup k jinejm. Tak alespoň příště nepomlouvejte ostatní. Mám rád názory výrobců hud. nástrojů apod. ale řekl bych, že je zde trochu přerektoříkováno.

Petr Hanza
Vyráběj paličky udělej podobný web a bude přehaNzováno. :mrgreen:

sonoracek
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 srp 2008 12:10

Re: Habr R- stick

Příspěvek od sonoracek »

martin.bystrice píše:Zdravím. Možná to tu už je ale já sem nic nenašel. Chci se zeptat jak jsou na tom paličky R-stick z habru. Jaká je kvalita vzhledem k ceně, jaké máte zkušenosti, atd.........
Ahoj-já jsem si nedávno objednal paličky R-STICK typ 717 nylon-habr,odehrál jsem s nima už pár kšeftů a pořád krásně drží.Nylonové špičky neodlétají-což mě vážně moc potěšilo.Navíc když vemu v úvahu cenu paliček-na trhu není snad jediná firma,která nabízí nylonové paličky za 65kč,takže mi nezbývá nic jiného než pouze chvála na p.Rektoříka.Navíc ten výběr paliček a materiálů.Prostě si můžeš objednat úplně jakékoliv paličky a bude Ti vyhověno.

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Habr R- stick

Příspěvek od pete77 »

chtěl bych poděkovat p. Rektoříkovi ,že si moje logo vybral na svý stránky jako předlohu pro ostatní bicmeny

R-stick FOREVER..je prostě dobrej :D
Naposledy upravil(a) pete77 dne 01 říj 2008 20:48, celkem upraveno 1 x.

Bary
Diskutér Sféry
Příspěvky: 176
Registrován: 10 zář 2004 12:10
Bydliště: Nový Jičín

Re: Habr R- stick

Příspěvek od Bary »

sonoracek píše: Ahoj-já jsem si nedávno objednal paličky R-STICK typ 717 nylon-habr,odehrál jsem s nima už pár kšeftů a pořád krásně drží.Nylonové špičky neodlétají-což mě vážně moc potěšilo.Navíc když vemu v úvahu cenu paliček-na trhu není snad jediná firma,která nabízí nylonové paličky za 65kč,takže mi nezbývá nic jiného než pouze chvála na p.Rektoříka.Navíc ten výběr paliček a materiálů.Prostě si můžeš objednat úplně jakékoliv paličky a bude Ti vyhověno.
taky jsem si na zkoušku objednal 5A a 717 nylony a musím jen chválit,naprostá spokojenost se zpracováním,ty nelakované se výborně drží a nekloužou=>R-Stick na hrad :wink: :D

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Habr R- stick

Příspěvek od myša »

Já sem přihodím jen holý fakt: jediný pár mého nového habrového modelu R-Stick v habru mně vydržel 22 koncertů. Co se razance hraní týče, tak jsem běžně někde uprostřed pomyslného spektra (6/10?) ( http://www.youtube.com/watch?v=mkczMQyn6mU ). Mám dřevěnou špičku a drží fakt skvěle. Supr cena, supr přístup, můžu jen doporučit.

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“