Vater vs. Vic Firth

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Alibaba
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 15 úno 2008 13:07

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Alibaba »

Sice dost vousaté téma ale přihodím svou zkušenost.
Včera jsem vybíral 5A a 7A hikor mezi VF a Vater, ostatní v obchodě byly druhé jakosti nebo nylon - kterej nemusím.
Překvapilo mě, že oboje nabízené VF jak 5A tak 7A byly vždy jedna z páru do luku !
Vatery perfektně zpracované a rovné, tak jsem je vzal.
Nakonec jsem doma při hraní zjistil, že Vater 5A hikor jsou pro mě dost těžký....ale ono si to sedne. Nebo budu dosmrti rasit habr.

Uživatelský avatar
Martin
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 22 čer 2007 13:23
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Martin »

Ono taky záleží dost na tom, jak dlouho je na krámu měly a jak je skladovaly. Mě se to osobně ještě nestalo a to to bude asi rok, co je kupuju.

Kacerik Peterik
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 18 srp 2006 01:03

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Kacerik Peterik »

Mne pride docela vtipne tvrdenie Vic Firth, ze su palicky "pitch paired". Pravdupovediac z toho, co som skusal, ani v jednom z parov nerezonovali rovnako, co pri nakupe online neovplyvnis ... inac myslim, ze s palickami ide hlavne o marketing teda. Zivotnost je v pohode, ked nemlatis spoza hlavy s masiarskym gripom do rafku, vydrzia dost.

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Hugo Bos »

casiddy píše:Já měl Vic Firt přímo Weclovský ... nejdřív jsem si na ně musel zvykat protožej sem měl něco od balbexu rockman docela polena já totiž začínám ty Vic Firty byli moje třetí paličky. A vydrželi tak ty 4 měsíce no krása nakonec se s nima hrálo super. Teď mám Goodwood protože jsem v kameným obchodě nic jinýho nesehnal a řeknu vám jsou to strašný paličky. Jediný fussion co tam měli jediný normální a když jsem hrál zjistil jsem že jedna palička je těžší a to tak že o dost a má úplně jinej táh na hlavičku. Na druhou stranu zase těžší mám v levé ruce tak se aspoň zrychlí o trochu ono se to s dalšíma už lepšíma paličkama srovná. Ale vyplatí se do tohohle spotřebního bubenickýho zboží zainvestovat.
Potřebuji se zbavit 3 parů VF Wecklovek....neměl bys zájem?

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Vojta Horák »

Hugo Bos píše: Potřebuji se zbavit 3 parů VF Wecklovek....neměl bys zájem?
P.S. těch hnědých

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od drmr »

2Hugo: Goodwood je potrebné pred kúpou skontrolovať detailnejšie než hocijakú inú "B" značku. Keď ale kúpiš 100%ný pár, hrá sa s ním a vydrží rovnako ako áčkový Vater.. Nikdy nekupujte Goodwood cez e-shop na slepo..

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Polymorph »

Osobně mi Vater nikdy mocnevydržel, a celkově mi ty paličky neseděli.
Nedávno jsem přesedlal na VicFirth 55A a nemůžůžu si stěžovat, ohromná výdrž, jak hlaviček tak na rimshotu a je to luxus. takže si nemyslím že by to bylo ekonomicky tak špatný.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Kulda »

55A jsou vynikajici "nastroj"
Mel sem uz hodne paru a nikdy mi hlavicka neudelala papa.
Ale rimshotum nakonec podlehne (jako ostatne kazda drevena palicka:o)

Uživatelský avatar
Botisko
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 373
Registrován: 22 srp 2006 21:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Botisko »

Já mám VF 5A a mám je už přes rok..měl bych asi častěji cvičit :?

nouuej
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 24 zář 2009 17:45

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od nouuej »

Jak to tak čtu, tak se asi musím stydět kolik, že mně pár vydrží klidně půl roku i víc (Balbex Ringo III hickor), nyní mám VF 5AN + objednané X5AN, zdají se ok, hrají rychleji, jsou kratší a lehčí. Vater jsem měl také, jsou to kvalitní paličky a vydrží opravdu dost, byl to hickor typ 5B.

ZKoušel jsem i ty Ahead a musím konstatovat, že je to řádná blbina, na mě dost těžké, neobratné a hlavně zbytečné, pokud člověk není dřevorubec a nemá činely vodorovně, tak se nemůže stát, že zničí nějaké hickorové palice méně než za nějaký ten půlrok a to prosím hraju dá se říct hyper blast, žádné lechtačky(dle mě jazzmani a podobní lidé nemění paličky vůbec, leda když chtějí změnit typ, jazz, swing, hard rock si také milerád zahraju a opotřebení paliček je při těchto stylech dá se říct > 0 < ). Teď jsem byl v hudebninách a stěžoval si tam majitel, že mu nějaký debil reklamuje potřetí ty Aheady a že mu to potřetí nedá, protože zjistil, že má činely vodorovně a řeže do nic natvrdo na hranu - rofl, kazit si paličky za 1k+ a činel, který tímto způsobem odejde jako nic.

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Slowmeda »

nouuej píše: ZKoušel jsem i ty Ahead a musím konstatovat, že je to řádná blbina, na mě dost těžké, neobratné a hlavně zbytečné
To tedy potvrdit nemůžu, mě se s nima hraje tak nějak obratněji, než s dřevěnýma, asi díky tomu těžišti ve předu se tolik nenamáhám. Hlavně sem se zbavil těch vibrací a paličky mi nepadaj díky gripu z rukou. Pro mě je tedy Ahead těžce návikovej, jakmile vezmu do ruky dřevo sem hodně nesvůj.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od tomcorn »

nouuej píše:Jak to tak čtu, tak se asi musím stydět kolik, že mně pár vydrží klidně půl roku i víc (Balbex Ringo III hickor), nyní mám VF 5AN + objednané X5AN, zdají se ok, hrají rychleji, jsou kratší a lehčí. Vater jsem měl také, jsou to kvalitní paličky a vydrží opravdu dost, byl to hickor typ 5B.

ZKoušel jsem i ty Ahead a musím konstatovat, že je to řádná blbina, na mě dost těžké, neobratné a hlavně zbytečné, pokud člověk není dřevorubec a nemá činely vodorovně, tak se nemůže stát, že zničí nějaké hickorové palice méně než za nějaký ten půlrok a to prosím hraju dá se říct hyper blast, žádné lechtačky(dle mě jazzmani a podobní lidé nemění paličky vůbec, leda když chtějí změnit typ, jazz, swing, hard rock si také milerád zahraju a opotřebení paliček je při těchto stylech dá se říct > 0 < ). Teď jsem byl v hudebninách a stěžoval si tam majitel, že mu nějaký debil reklamuje potřetí ty Aheady a že mu to potřetí nedá, protože zjistil, že má činely vodorovně a řeže do nic natvrdo na hranu - rofl, kazit si paličky za 1k+ a činel, který tímto způsobem odejde jako nic.
Hikory na půl roku, opotřebení při hard rocku > 0 <, jazzmani nemění paličky vůbec..... z tebe teda lezou perly :roll:
Nevím, jak si vysvětluješ hyperblast ty, ale pokud se budeme držet původního označení pro kanadskou melodickou death/grind větev (Kataklysm, Cryptopsy,..), tak si dovoluji poznamenat, že jsem v tomto stylu neměl s Aheady nejmenší problém (dávno předtím, než jsme je začali dovážet) a právě lépe slyšitelné gravity blasty byly jedním z důvodů, proč jsem s nimi začal. Neříkám, že musí vyhovovat každému, ale s označením "těžká neohrabaná blbina" bych byl na tvém místě trochu zdrženlivější :wink:
Jinak abych se vrátil k tématu: VicFirthy 5AN jsem používal léta bez výhrad, od Vateru mne nadchly Roddyho 5AB.

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od h@z »

ja chci taky hrat hyperblast, to musim mit a nebo nesmim mit drevene palicky? jak to je? nemate nekdo noty k tem Cataklysm a Kryptopsy? diky

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od tomcorn »

h@z píše:ja chci taky hrat hyperblast, to musim mit a nebo nesmim mit drevene palicky? jak to je? nemate nekdo noty k tem Cataklysm a Kryptopsy? diky
Jardo ty woééééééééééé :lol: :lol: :lol:

nouuej
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 24 zář 2009 17:45

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od nouuej »

tomcorn píše: Hikory na půl roku, opotřebení při hard rocku > 0 <, jazzmani nemění paličky vůbec..... z tebe teda lezou perly :roll:
Nevím, jak si vysvětluješ hyperblast ty, ale pokud se budeme držet původního označení pro kanadskou melodickou death/grind větev (Kataklysm, Cryptopsy,..), tak si dovoluji poznamenat, že jsem v tomto stylu neměl s Aheady nejmenší problém (dávno předtím, než jsme je začali dovážet) a právě lépe slyšitelné gravity blasty byly jedním z důvodů, proč jsem s nimi začal. Neříkám, že musí vyhovovat každému, ale s označením "těžká neohrabaná blbina" bych byl na tvém místě trochu zdrženlivější :wink:
Jinak abych se vrátil k tématu: VicFirthy 5AN jsem používal léta bez výhrad, od Vateru mne nadchly Roddyho 5AB.
Tak perly, je to samozřejmě zveličené, ale celkově vzato beru ty styly jako méně agresivní a takové dřevorubecké, i když znám teda lidi co hrájí rádoby hard rock a řežou do toho jako kdyby štípaly pařezy,.. myslím že člověk co hraje s citem, řekněme toto > tak není spotřeba paliček vůbec šílená. Jak jsem psal na metal mně stačí bohatě hikor tak na půl roku a to jsem dřív trénoval třeba 3 hodiny denně. Blbinou jsem to myslel také zveličeně, já jsem za tu chvíli v obchodě nepřišel na moc kladů těch paliček, takže proto, zdáli se mně moc těžké, ale to už jsem psal, mně netrápí to, že si koupík párkrát za rok paličky za 250, takže je to v pohodě, myslím, že finanční stránka paliček ej to poslední co bych řešil. ;) K těm gravity no to je fakt, ovšem i s Ahead a špatným zvukařem jsi namydlený a moc to slyšet nejde, mně to třeba jako divákovi nevadí, vím že to tam má být a tak letmo si to tam představuju, rozhodně se mně ale nelíbí trigovat virbl kvuli gravity jako to dělají KATAKLYSM, zní to teple, celkově bubeník z K. je dost velké macho, ladění je pro něj neznámý pojem a zvuky trigerů si vybíral, když měl asi 4 promile, fakt hrůza. :?

nouuej
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 24 zář 2009 17:45

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od nouuej »

h@z píše:ja chci taky hrat hyperblast, to musim mit a nebo nesmim mit drevene palicky? jak to je? nemate nekdo noty k tem Cataklysm a Kryptopsy? diky
Musíš mít dlouhé černé vlasy, černé oblečení (nejlépe s logama kapel, které nemšá šanci přečíst), tvářit se jako nepřístupný člověk, pak sednou za bicí a hrát rychleji než přemýšlet! :idea:

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od h@z »

dekuji za vserikajici odpoved, drz se

Vik Firt
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2013 15:30

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Vik Firt »

Nekupoval si tady někdo v poslední době Fic Firthy? A ted nemyslím NOVA shit ale klasickou sérii. Možná to byl jenom nějaký vadný pár, ale poslední A5 mi udělaly během jedné hodiny hraní asi 3 puchýře na rukách. Nikdy před tím se mi to s něma nestalo, takže si odpusťte komentáře o tom, že neumím držet paličky :))))) Spíš mi přišlo, že nějak divně rezonovaly nebo co... mohlo to být tím?

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od R - stick »

Není to paličkama nebo nevhodným materiálem - ale nevhodným držením, nebo nevhodným modelem. To je bohužel tvrdý fakt.

Vik Firt
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2013 15:30

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Vik Firt »

R-stick - přesně tuhle odpověď jsem čekal, takže jestli jsi nečetl předešlý příspěvek, opakuji znova - předtím se mi to nestalo se stejným modelem, stejnou značkou a ruce jsem si taky během týdne nevyměnil.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Sheafraidh »

A registroval jsi nejake rozdily? Ve vaze palicek, v tuhosti laku? Ja takove rozdily u Balbexu posledni dobou registruji casteji, tak premyslim o nejake zmene (ale puchyre se mi z toho nedelaji).
Pokud jsi nenasel zadne rozdily, tak to asi bude opravdu v tech rukach - myslim, ze momentalni nalada dokaze s drzenim a technikou udelat veci...

Vik Firt
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2013 15:30

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od Vik Firt »

Rozdíly jsem cítil dva - méně laku (bez urážky kohokoli, kdo odsuzuje lakování) a pak rezonance paličky v ruce při úderu na šroťák.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od BóĎA »

puchejře jsou vždycky v držení... ale rezonování třeba jinou váhou...

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od BóĎA »

každopádně se koukněte všichni na http://www.vicfirth.com/tour/ je to fakt supr :wink:
joa ještě k těm puchejřům, v jedný části steve gadd říká, že když jsou paličky lehčí,tak víc rezonujou a tim pádem si myslim, že tě to podvědomě nutilo tu paličku držet trochu pevnějš -> vznik puchejře

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“