Vater vs. Vic Firth

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Vater vs. Vic Firth

Příspěvek od drumn »

Které paličky jsou lepší? Vic Firth nebo Vater?(myslím asi cena/výkon). Zatím jsem si koupil Vic firth 5B za 295,-.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Vater jsem v zivote nevidel a s VF jsem nadprumerne spokojenej

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

Jak cena/vykon? Jako jestli s nimi uhrajes rychleji, nebo dyl vydrzi, nebo jsou hezci, nebo co? Nejak nechapu otazku :?
Nejlepsi jsou takove, ktere Ti vyhovuji. Ja se ted take poohlizim po novych palickach (zahranicnich), ale abych se takhle ptal na Sfere, to me fakt nenapadlo :wink:

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Ptám se právě proto, že Vatery se cenově hodně blíží těm Vic Firthům.
Naposledy upravil(a) drumn dne 24 čer 2005 14:18, celkem upraveno 1 x.

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

To Psyker: Viz výše

To Radim: V tomhle případě mám na mysli teda spíše poměr cena/životnost.

drumn
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 298
Registrován: 29 bře 2005 14:47
Bydliště: Odry

Příspěvek od drumn »

Samozřeeeejmě. Ale v mém současném rozpoložení bubenickém je rozhodující životnost (vzhledem i k financím).

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Tak to si pořiť Ahead. Ty prý vydrří mrtě moc.
Mimochodem má je tady někdo?? ten tisíc bych do nich dal

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

chtěl bych hlavně zjistit jaký je znich pocit ze hry, váha a plusy a mínusy o proti dřevu.

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Je to dost nezvyk. Na první ohmat josu težžší než dřevo.
Při úderu máš takovej zvláštní pocit že se ty paličky odráží sami. Nebyl problém si na ně hned zvyknout, horší to bylo, když jsem si 10 minut hrál s Aheadkama a pak se vrátil ke svým Balbex KS a měl jsem co dělat :-) ale nakonec jsem zjistil že dřevo je dřevo a nechtěl bych je.

P.S. mluvilo se tu o paličkách Vaters, hraje s nima můj učitel a je spokojenej.

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Izual zas psal o jejich lehkosti,no nevim :? rad bych aby byly lehke jak pirko
Polymorph píše:Při úderu máš takovej zvláštní pocit že se ty paličky odráží sami. Nebyl problém si na ně hned zvyknout, horší to bylo, když jsem si 10 minut hrál s Aheadkama a pak se vrátil ke svým Balbex KS a měl jsem co dělat
já ty paličky chciiiiiiiiiiiiii ví někdo kde se daji u nás sehnat??

vejd
Offline uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 13 čer 2005 12:42

VF

Příspěvek od vejd »

sám používám vic firthy od weckla a sou nejlepší, sice dražší ale vydržej

TomyZima
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 03 pro 2004 00:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VF

Příspěvek od TomyZima »

vejd píše:sám používám vic firthy od weckla a sou nejlepší, sice dražší ale vydržej
jj,ty mam taky......jsou sic tezsi......ale neak jsem si na ne zvykl a i se mi zda,ze moje hra zni neak lip.....nevim,jestli to je pocit,nebo fakt realita.....ale proste to tak je;)akorat me sere,ze jsou lakovany a kdyz se mi zacnou pottit ruce...tak zacnou vyklouzavat:(

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

sam sem dohromady mel 3 pary vater a 4 vic firth-VF se mi zdaly lepsi,hlavne co se tyce vyvazeni.vater mi pokazde prasknul a byly dost nevyvazene-tahly hrozne dopredu-jak model studio,tak manhatan 7A.jak uz sem tu psal nesciselnekrat,VF a V se vyplati jen lidem,kterym nezalezi na penezich,ale na dobrem pocitu ze hry...

TomyZima
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 231
Registrován: 03 pro 2004 00:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomyZima »

myša píše:sam sem dohromady mel 3 pary vater a 4 vic firth-VF se mi zdaly lepsi,hlavne co se tyce vyvazeni.vater mi pokazde prasknul a byly dost nevyvazene-tahly hrozne dopredu-jak model studio,tak manhatan 7A.jak uz sem tu psal nesciselnekrat,VF a V se vyplati jen lidem,kterym nezalezi na penezich,ale na dobrem pocitu ze hry...
....to si taky myslim.....dle me je teda lepsi zainvestovat a koupit poradny palicky,nez za neakych 99kc kupovat stagg,nebo pelwood :?

petr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 153
Registrován: 29 říj 2005 14:05

Příspěvek od petr »

kamarád má paličky Vater, stojí ale něco okolo tří stovek. Co mě ale překvapilo, byla cena- javorové byly dražší než hickorové, trochu zvláštní.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

TomyZima píše:....to si taky myslim.....dle me je teda lepsi zainvestovat a koupit poradny palicky,nez za neakych 99kc kupovat stagg,nebo pelwood :?
uz si tady pripadam jak podplaceny demagog,ale jeeste raz zopakuju,ze hraju na palicky,kvalitou srovnatelne s balbex habr s cenou 40kč za par-a jeste sem si sam mohl urcit rozmery a tvar hlavicky-zdarma

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Kdyz uz habrove palicky, tak skuste zivitele sfery :) - za tu cenu bych je kvalitou radil jinam.

arno
Diskutér Sféry
Příspěvky: 143
Registrován: 20 úno 2006 15:09
Kontaktovat uživatele:

paličky REGAL TIP

Příspěvek od arno »

Dobré i když maličko těžší jsou REGAL TIPy - hickory. Mám 5B-nylon.
Mají lepší odskok a hodně vydrží. Zdá se, že mají těžiště více vzadu.

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Ja sem vyzkousel mnooooho palicek , moc moc moc ....
Chvilku sem by udelanej do signatures , ale pak sem presel na 5B od Vic Firthu ... (teda vzdycky sem mel Vic Firth) a muzu rict ze hraju kazdy den a mam je asi od 15cervence a mam a pocitam ze do unora jeste vydrzi...
Samozrejme nejsem zadnej Metalista...
Mozna sem mel jen stesti na kus ...

hatatitlo
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 20 úno 2007 19:28

Příspěvek od hatatitlo »

petr píše:kamarád má paličky Vater, stojí ale něco okolo tří stovek. Co mě ale překvapilo, byla cena- javorové byly dražší než hickorové, trochu zvláštní.
jasne ze javorove su dahsie pretoze toje sladky javor ale bo taky nejaky druh...drevo je este lepsie ako hickory zda sa mi lahsie a podla mojho usudku su aj dost odolne...z toho javora su prave Vater Recording...ja stym hram uz asi rok a pol a som max.spokojny

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

..hrám s Vater Sweet Ride hickory asi 3 roky a raz mi omylom prišla zásielka sugar maple..12 párov vydržalo jednu skúšku a jeden gig..Ten javor stojí za prd, nevydrží nič..Neodporúčam..Hickorové sú v poho, treba len dávať pozor na kazy v dreve, kt. sú v niektorých výrobných sériách dosť časté..Inak s Vater spokojnosť, btw. väčšia ako so Zildj. hick..

hatatitlo
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 20 úno 2007 19:28

Příspěvek od hatatitlo »

drmr píše:..hrám s Vater Sweet Ride hickory asi 3 roky a raz mi omylom prišla zásielka sugar maple..12 párov vydržalo jednu skúšku a jeden gig..Ten javor stojí za prd, nevydrží nič..Neodporúčam..Hickorové sú v poho, treba len dávať pozor na kazy v dreve, kt. sú v niektorých výrobných sériách dosť časté..Inak s Vater spokojnosť, btw. väčšia ako so Zildj. hick..
uf...no fakt je ze ja hram dost zlahka a momentalne nie az tak casto..ale mne tie"bakule" vyhovuju max...ale rad vyskusam tie Sweet Ride:)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já mám doma teda Vic Firth, pak mám habrový Johnny Rabb, který nejsou vůbec horší a stojí 150, ale nejradši mám stejně habrový 5AN, od R-sticka se to prostě vyplatí. než jedny hickory VF za 300, radši 5 páru habrovejch.

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

To ja sem teda dneska hral s habrem a to drevo je na mne moooc lehky a pritom ty palicky stejne rozsekam fofrem tak sem rad za ten hikor.
Jinak experimentovat nepotrbeuju.. spis se naucit hrat :D

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Koubas píše:já mám doma teda Vic Firth, pak mám habrový Johnny Rabb, který nejsou vůbec horší a stojí 150, ale nejradši mám stejně habrový 5AN, od R-sticka se to prostě vyplatí. než jedny hickory VF za 300, radši 5 páru habrovejch.
Finančné hľadisko je jedna vec..Druhá je hrať s pocitom, či mi palička pri ďalšom údere prdne.. :) ..niesom fanúšikom systému 'jedna skladba - 3 výmeny'..v minulosti, keď som hrával s 'našimi' produktami ma to ročne vyšlo na viac peňazí ako teraz keď investujem do zahraničných...minúť obrazne povedané 600 korún za 2 páry alebo 6 párov za týždeň je jedno...ale človek má pri hraní menší stres..

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“