balbex hickory

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Wind »

Tak když se nad tím zamyslíš, tak ti dojde, že hrou o blánu se ta špička za alespoň trochu normálních okolností nerozfláká... A nejpravděpodobnější je to, že to vezmeš naležato do hrany činelu a ta hrana to pěkně podél let odštípne

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Vojta Horák »

Hikorový hlavičky jazzových modelů spolehlivě zlikviduju na Ride činelu. A pak jí zlomim.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Wind »

Teď jsem se kouknul na stránky balbexu, jakou to tu hlavičku má (co si pamatuju tak to mělo stejnou jako 5A, teď očividně ne) a ano, u tohohle věřím že to jde rozflákat i o ride...

san
Pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 18 bře 2004 17:08
Bydliště: 3nec

Re: balbex hickory

Příspěvek od san »

Proč Balbex, když za stejnou cenu můžu (mám) míl daleko kvalitnější Regal Tip???

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: balbex hickory

Příspěvek od Jirka Michalik »

B-Line od pellwoodu mi vyhovují víc a vydrží dýl a stojí... asi třetinu?

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: balbex hickory

Příspěvek od g.m.kenny »

balbex hickory

Teda koupil jsem si "premium hickory Rockman za 170,-. Hraje se s nima fajn, ale buď sem si nevšim, nebo se mi jedna palička ohnula již po třech hodinách hraní. A to prosím ještě k tomu na gumové blány El. bicích. Měl jsem od balbexu i dražší. Na každých je něco dobrého, na jedněch super dvojitý protiskluzový lak, na jiných váha, ale všechny jsou fakt nevychytané a tyhle mě už konečně přesvědčily balbex nebrat !

Hned zítra je vrátím a du zase do VicFirtu. Taky my od nich pár paliček nevydrželo dlouho, ale s porovnáním s těmi od balbexu jsou věčné!

Ale jako jsou na dobrý cestě...pokud se zlepší..tak jo. Minimálně by je měli pořádně párovat!!!
Naposledy upravil(a) g.m.kenny dne 13 čer 2013 00:19, celkem upraveno 1 x.

Drumm4e4r
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 17 říj 2010 21:36

Re: balbex hickory

Příspěvek od Drumm4e4r »

No nedávno jsem zlomil pár balbex hickory 5A asi za 2 hod. hraní. R-stick habr - mohu jen doporučit a hickor taky, ty habrový ty jsou fakt za tu cenu luxus. Balbex mi prostě nějak nesedí a R-stickovi jsou levnější a razantně lepší - co se týče výdrže atd. Je to jen můj názor, každý bude mít asi jiný.

Jorjo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 141
Registrován: 16 bře 2009 17:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Jorjo »

No já teď hrál asi rok s balbex PRO 1 (15x410), nikdy se mi nestalo ,že bych ji zlomil a jako takový vydržely opravdu dlouho a hrálo se mi s něma fakt dobře, jen ty hlavičky šli po pár hodinách do hajzlu. A za tu cenu sem se rozhodl, že půjdu do R-stick a nylonu

Drumm4e4r
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 17 říj 2010 21:36

Re: balbex hickory

Příspěvek od Drumm4e4r »

ty dřevěné hlavičky u balbexu mi vždycky odešli rychle do háje...tak teď používám R-stickovi paličky, jsem spokojen
Naposledy upravil(a) Drumm4e4r dne 09 úno 2012 08:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kenny
Pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 10 lis 2008 21:25
Bydliště: Praha

Re: balbex hickory

Příspěvek od Kenny »

Já používám od Balbexu hickory jazz model. Dřevěný i nylonový hlavičky. Dřív jsem měl problém právě s hlavičkama, poslední dobou je to lepší, ale prostě je za nějakou dobu zlomim (jako celý paličky, v místě rimshotu).. Zkoušel jsem Vic Firth 5XA, prostě ty prodloužený 5áčka a hlavička se mi rozpadla asi po půlce zkoušky.. Tak nevim, jestli je mám ještě zkusit.. :/

Uživatelský avatar
Floewer
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 27 bře 2012 16:52
Bydliště: Cítoliby (kousek od Loun)

Re: balbex hickory

Příspěvek od Floewer »

Taky mam 5A Balbexky z hikoru, a mam je už přes půl roku a sou teda hrozně ohryzaný, ale furt hrajou v pohodě :D

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: balbex hickory

Příspěvek od Jirka Michalik »

Vojta Horák píše: nejakej kokot mi vynadal, ze jsem nehodil palicky po koncerte lidem. Tezko mu vysvetlim ze AHEAD ne :)
Třeba Felix Bohnke loni na koncertě Edguy v Praze házel dva páry AHEAD... :D

Marek Novák
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 03 dub 2012 20:10
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Marek Novák »

Zkoušel jsem je, ale vůbec jsem s nimi nebyl spokojenej. Hrozně často se odlamovali špičky! Hrozný! A ještě k tomu jsou strašně předražený. Nejraději mám Vic Firth. Dražší, ale vydrželi mi přes rok!!! Doporučuji :)

Samuel
Pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 27 srp 2010 18:24

Re: balbex hickory

Příspěvek od Samuel »

Nedávno jsem si koupil paličky Balbex 5B. Původně jsem šel do obchodu s tím, že si koupím mé oblíbené Vic-Firth NOVA 5B, jenomže ty neměli. Měli tam jen Balbex 5B, tak jsem je koupil a řekl jsem si, že je vyzkouším. Musim teda říct, že se mi s nima hrálo fakt špatně. Vždycky když jsem dal pořádnou ránu do bubnu, tak mi pružili v ruce. Zůstanu u Vic-Firth NOVA 2B za pouých 89 Kč. Prostě parádní paličky!

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“