balbex hickory

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Faid3r
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 20 lis 2008 21:04
Bydliště: Hanušovice / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Faid3r »

Co jsou zac ty AHEAD palicky? Co jsem pochopil tak to budou nejspis hlinikove palicky, urcite drahy.. Ale jak se s nima hraje, jak dlouho vydrzi, ci jestli jsou fakt z hliniku, tak nedeformuji se treba cinely pri razantnejsim hranim o hranu?

PhilipP
Diskutér Sféry
Příspěvky: 186
Registrován: 13 říj 2007 18:23
Bydliště: Český Dub
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od PhilipP »

Faid3r píše:Co jsou zac ty AHEAD palicky? Co jsem pochopil tak to budou nejspis hlinikove palicky, urcite drahy.. Ale jak se s nima hraje, jak dlouho vydrzi, ci jestli jsou fakt z hliniku, tak nedeformuji se treba cinely pri razantnejsim hranim o hranu?
Je tady o tom docela obsahly tema, hledej :) Zacinam o nich taky uvazovat

Faid3r
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 20 lis 2008 21:04
Bydliště: Hanušovice / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Faid3r »

Coz o to.. cist 10-ti strankovy thread neni legrace =)

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od tomcorn »

Faid3r píše:Co jsou zac ty AHEAD palicky? Co jsem pochopil tak to budou nejspis hlinikove palicky, urcite drahy.. Ale jak se s nima hraje, jak dlouho vydrzi, ci jestli jsou fakt z hliniku, tak nedeformuji se treba cinely pri razantnejsim hranim o hranu?
Ke kontaktu kovu s činelem tam nedochází, ale fakt si projdi radši to téma, těch dotazů budeš mít víc.

Diabollo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 190
Registrován: 15 říj 2008 20:31
Bydliště: Horní Kalná

Re: balbex hickory

Příspěvek od Diabollo »

Faid3r píše:Coz o to.. cist 10-ti strankovy thread neni legrace =)
tak o tom nemusíš zakládat další téma v diskuzi o Balbex :lol: a pokud se ti to tam nechce číst, je tu třeba i google :D

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: balbex hickory

Příspěvek od bub7 »

Balbex hickory mi sedí. Nejsem extra rámusák a 5A je pro mě ideální rozměr. Vybírám si nejtmavší odstín a nejrovnější leta. Je pravda, že v místě, kde dopadá na rantl bubnu se hodně třepí

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: balbex hickory

Příspěvek od RadimCep »

Mě se teda netřepí vůbec.. Nechápu to. Myslím v místě dopadu.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od BóĎA »

asi to jen šolícháš, mně se Balbexky třepily fakt moc, ale už s nima nehraju

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od myša »

Taky dost záleží na konkrétním ráfku - na jednom svém bubnu mám litý a ostrý ráfek a paličky mi na něm vydrží polovinu času, co na jiných virblech. Osobně jsem spíše přiznivcem ohýbaných ráfků.

frantiskan
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 14 pro 2004 17:02

Re: balbex hickory

Příspěvek od frantiskan »

tak abych balbex jenom nehanel,tak tady sem vyfotil jednu palicku-hrdinu,je to palicka rekordman.je to 5A hickory z eurobalbexsetu.jak sem tak jednou cvicil,najednou se kus palicky odstipl po letech,normalka.tak si rikam pri pristim uderu se rozstipne definitivne.ale ono nic.tak hraju hraju,dalsich 20 min (!) a furt se drzela.pak me napadlo to vyfotit.od ty doby sem hral jeste dalsich 20 min,uz jen na virbl,pac me to tak zaujalo,a podotykam ze virbl sem atakoval vší(nikoli od slova veš),opakuju VŠÍ silou a pres rafek(litej).a stejne porad drzi :shock: proste nezlomná povaha :)
Přílohy
po 20 min cilene destrukce vydavala zvuk jako metlicka:)
po 20 min cilene destrukce vydavala zvuk jako metlicka:)
DSC00611.jpg
DSC00613.jpg
po dalsich 20 min stale nezlomena
po dalsich 20 min stale nezlomena

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Wind »

Musím Balbexu uznat, že už má alespoň rozumnou cenu. Z nouze (hodně blbě odštíplá špička na prakticky nových Vic Firthech a v obchodě Vic Firth kompletně vymetený) jsem si koupil Fusion paličku, teď ještě jak dlouho vydrží...
edit: stály mě 150

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od R - stick »

Kdyby neslevil - byl by neprodejný

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Wind »

To jo... ale plný neprodaný regály Balbexů v Audioteku mě moc o prodejnosti Balbexů nepřesvědčujou :D (proti vymeteným Vic Firth)

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od ZRNO »

Wind píše:To jo... ale plný neprodaný regály Balbexů v Audioteku mě moc o prodejnosti Balbexů nepřesvědčujou :D (proti vymeteným Vic Firth)
Já pár let na krámě dělal .. a plnej regál balbexu a prázdnej regál vic firtu neznamená vůbec nic... ale ze zkušenosti vím , že když se neco prodává tak to zboží neustále doplňuju... a nebojím se říct , že na 1 prodaný vic firth je prodanejch tak 20 párů balbexů.... (opět letitá zkušenost z krámu)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Wind »

To je asi pravda, ale ať mi nikdo nevykládá, že 5A vic firthů se prodá míň než např. Balbex Crash (16 nebo 17mm tlustá monstrózní palička), kterých (typově) je tam asi polovina regálu..

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od ZRNO »

Porovnáváš dvě různé věci, ale budiž.. Balbex crash se asi prodává míň než VF5A, nadruhou stranu s 5A hraje asi 1/4 pupulace bubeníků.
Nadruhou stranu za těch 16 let co do toho mlátím jsem toho vyzkoušel setsakramentsky moc a pořád si stojím za názorem že hickorový klacky od balbexu jsou pro mě nejlepší volba poměru cena /výkon. Ano VF a podobný vydrží sice o něco víc , ale většinou jsou v e stejným stavu jako balbexy a nedá se s nima hrát.. takže je vyhazuju.. a dávat 2x tolik? zbytečně, nehledě na to že povrchovka u balbexu mi maximálně vyhovuje.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Wind »

Až tak snad Balbex nehaním... A porovnával jsem to, že byly všechny Balbexy plný a všechny (kromě monstro-paliček) VF prázdný. Však každý hraje s tím co mu vyhovuje nejvíc (třeba mě sedí poměrně dost specifické modely, které jsem viděl jen u VF a Agneru, takže moc jinou volbu nemám).

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od R - stick »

Wind píše:To je asi pravda, ale ať mi nikdo nevykládá, že 5A vic firthů se prodá míň než např. Balbex Crash (16 nebo 17mm tlustá monstrózní palička), kterých (typově) je tam asi polovina regálu..
S tím musím jedině souhlasit - i já jsem totiž na to samé dojel. Začátkem 90 let si obchdníci hromadně objednávali ty nejsilnější modely (např Trash 420/20 nebo Titanic 435/19) a měli toho plné regály. Pak se strašně divili, jakto, že to nikdo nechce - no a já jsem si v tom obchodě už neškrt protože mi tvrdili, že ty paličky jsou neprodejné :D :D :D Dodnes se jich po různých obchodech válí hromady .....

NO ale k tématu - neoodiskutovatelný fakt je, že Vic Firthy, Vatery, Promarky, Regal Tipy jsou kvalitou ohromný kus před produkcí evropských, nebo nedejbože českých výrobců. Je to dáno tím, že že ,mají k dispozici velmi kvalitní materiál, který si navíc mohou vybírat. Evropští výrobci jsou odkázáni na dovoz hikoru - a tady o nějakém výběru materiálu nemůže být řeč - ti jsou prostě odkázáni na to, co dostanou. Proto nemůžou s kvalitou konkurovat.

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Vojta Horák »

Mohli by, ale cenově by se přiblížili VF :)

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: balbex hickory

Příspěvek od Sam Jr. »

Jestli se budou ceny Regal Tip držet i nadále na 159,- za pár tj. světová kvalita za tuzemský ceny, tak pánové výrobci sorry :P

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od R - stick »

Vojta Horák píše:Mohli by, ale cenově by se přiblížili VF :)
Nemohli ani omylem .... - to by totiž ti výrobci museli jezdit do USA a osobně si vybírat v lokalitách hikor .... - no a už se vidím, jak sedám do letadla a frčím do Tenesee kontrolovat, co tam pokáceli a co mi dodávají .... :D :D :D V tomto mají američani před náma ohromný náskok, protože oni si to podchytí velmi snadno.
Sam Jr. píše:Jestli se budou ceny Regal Tip držet i nadále na 159,- za pár tj. světová kvalita za tuzemský ceny, tak pánové výrobci sorry
Buď si jistý, že se udrží - dolar je někde na 16 Kč - a kdyby jsi viděl nákupní ceny tak by tě omývali (mě křísili půl dne na áru ...) A to je taky hlavní důvod, proč Balbex musel zlevnit - prostě těch 189 nebo 160, co chtěl za pár hikorek bylo neudržitelné.

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Wind »

R - stick píše:Buď si jistý, že se udrží - dolar je někde na 16 Kč - a kdyby jsi viděl nákupní ceny tak by tě omývali (mě křísili půl dne na áru ...) A to je taky hlavní důvod, proč Balbex musel zlevnit - prostě těch 189 nebo 160, co chtěl za pár hikorek bylo neudržitelné.
Pamatuju, kdy mě pár stál dvě stovky. Teď je to na nějakých 156,-

c.e.r.m.i.
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 30 srp 2007 21:55
Bydliště: Liberec, Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od c.e.r.m.i. »

Když to tady tak čtu, tak jsem asi jediný... Nedávno jsem si koupil celý balík Balbex Jazz a po měsíci hraní a cvičení se u všech paliček uštípaly a rozpadly hlavičky. Takže blána na bubínku je od toho už docela načatá a ani jedny nejsou už pořádně použitelné. Hlavně se hlavička odštípne po hodině až dvou hraní. Máte s tím někdo podobnou zkušenost? Tvarem a rozměry mi sedí asi nejlépe, ale nechce se mi kupovat paličky co jsou do háje po jedné zkoušce. A to podotýkám, že nejsem řezník! ... Co by jste doporučili aby to trochu vydrželo?

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od Wind »

c.e.r.m.i. píše:Když to tady tak čtu, tak jsem asi jediný... Nedávno jsem si koupil celý balík Balbex Jazz a po měsíci hraní a cvičení se u všech paliček uštípaly a rozpadly hlavičky. Takže blána na bubínku je od toho už docela načatá a ani jedny nejsou už pořádně použitelné. Hlavně se hlavička odštípne po hodině až dvou hraní. Máte s tím někdo podobnou zkušenost? Tvarem a rozměry mi sedí asi nejlépe, ale nechce se mi kupovat paličky co jsou do háje po jedné zkoušce. A to podotýkám, že nejsem řezník! ... Co by jste doporučili aby to trochu vydrželo?
To znám, kupuj to po párech, ber ty s červeným potiskem (lepší dřevo)... A štípání špiček je i oázka techniky, když trefíš crash špičkou tak se rozlítne aji u Vic Firthů....

c.e.r.m.i.
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 30 srp 2007 21:55
Bydliště: Liberec, Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: balbex hickory

Příspěvek od c.e.r.m.i. »

Wind píše: To znám, kupuj to po párech, ber ty s červeným potiskem (lepší dřevo)... A štípání špiček je i oázka techniky, když trefíš crash špičkou tak se rozlítne aji u Vic Firthů....
Tyjo... Tak to slyším poprvé, že by se hlavičky rozlítávali technikou hry. Zkusím se na to zaměřit. Pravda, že chrash beru více na plochu než na hranu, ale dřív mi paličky vydrželi i pět šest koncertů - hrál jsem balbex 5A a 7A. Pak jsem přešel na JAZZ a u těch jdou hlavičky do háje... Jinak Balbexy kupuju vždycky s červeným potiskem...

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“