Vic Firth NOVA

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Sam Jr. »

prostě nechápu, že se někomu chce srát s podřadnejma paličkama, nechat si kazit koncert tím, že musíte několikrát zahodit zlomenej pahýl a ještě se hlídat, aby jste si s ním v zápalu boje nerozsekali blány :roll:
nejvíc se vyplatí kvalitní věci, což je známej fakt a postupně na to snad přijde každej :)

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od ZRNO »

Sam Jr. píše:prostě nechápu, že se někomu chce srát s podřadnejma paličkama, nechat si kazit koncert tím, že musíte několikrát zahodit zlomenej pahýl a ještě se hlídat, aby jste si s ním v zápalu boje nerozsekali blány :roll:
nejvíc se vyplatí kvalitní věci, což je známej fakt a postupně na to snad přijde každej :)
jak říkam ja s balbexem a aheadem nemam žadnej problém :-D

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od MACEK »

tak jsem trochu zapomel napsat vysledek testování,a myslim že sem dopadl jako každej kdo to tu napsal předemnou= láme se to jak prase( nebrat!! nekupovat!! neobjednavat!! ) :)

Kryštof
Diskutér Sféry
Příspěvky: 198
Registrován: 24 bře 2008 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Kryštof »

Tak jsem si je taky koupil a nemuzu je jinak nez doporucit. Uz drzej 2 tydny a hral jsem je cca 14h tydne. Zatim pouze omlaceny krcky. Za 93kc pro me super kauf :)

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Tatrman »

Kryštof píše:Tak jsem si je taky koupil a nemuzu je jinak nez doporucit. Uz drzej 2 tydny a hral jsem je cca 14h tydne. Zatim pouze omlaceny krcky. Za 93kc pro me super kauf :)
Dřív jsem na ně hrál...mám ještě někde jeden pár.Hrálo se mě dobře.Doporučuju.Nechápu proč někteří ohrnujete nos nad druhou řadou.Kolikrát jsem si koupil pakl B-LINE,rozmlátil a koupil další.Vydržely rok.4 páry za 200.To hraju jako prase.A co,důležité jsou ruce,nohy,hlava....Paličky nijak neřeším.

Vik Firt
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2013 15:30

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Vik Firt »

Hnus fialovej... copak vám nedochází proč jedny Vic Firthy stojí 250 Kč a druhé 120 Kč? I ty regulérní mi občas už dneska příjdou, že je nějak trošku více šidí, ale NOVA jsem měl asi 3 páry a všechny mi jebly během jedné zkoušky :(

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od kitten »

5AN používam, jsou mé oblíbené, mne vydrží dlouho.
ale včera jsem je pujčil kamošovi a do deseti minut jednu zlomil o činel :-(...

Vik Firt
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 02 úno 2013 15:30

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Vik Firt »

kitten - co hraješ za styl ty a co hraje kámoš?

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Tatrman »

Do 10 minut...no...nevím....to se mě zdá přehnaný...,,,

kitten
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 284
Registrován: 01 kvě 2004 21:59
Bydliště: Brno

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od kitten »

co za styl,?? no normálně bouchám....
ale taky se mi stalo, že jsem špatně bouchl o kotel a zlomila se :-(..
a kamoš nevím,, nějak to moc hral o hranu činelu...

ytse
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2011 12:57

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od ytse »

no ja ich kupujem tiež a akurat raz na koncerte sa mi odlomila hlavička, inak su uplne v pohode, ani "okusane" poriadne nesu, viac sa mi okusali ProMarky portnoyove signature...

Fox12311
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 bře 2013 23:31

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Fox12311 »

Ja som síce ešte vlastne začiatočník no myslím si že hrám trochu silnejšie no to ako sa dá palička zlomiť pri hraní si neviem predstaviť. Jediný spôsob ktorím sa mi paličky zničili je že sa mi hlavičky poobkusovali, keď som si kupoval lacnejšie paličky po pár týždňoch. Potom som si kúpil Vic Frith 5A a s tými paličkami som hral 4-5 mesiacov kým sa stal prvý náznak odštiepenia z hlavičky tak som si kúpil nové VC 5AN. Sú to perfektné paličky, výborne sa s nimi hrá no a to či si kúpim Vic Firth za vyššiu sumu ktoré mi vydržia pár mesiacov alebo nejaké zmetky za polovicu a hlavička bude za pár týždňov jak keby ju žula krava, tak nemám nad čím rozmýšľať.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Bobroněnko »

Nevieš si predstaviť, ako sa dá palička zlomit pri hraní? Přijď, naučíme :-D

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Tatrman »

Jak se vlastně tyhle paličky dělaj :). Starší,ale dobrá.http://www.youtube.com/watch?v=PVXSWT8W19w

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Sheafraidh »

starsi, ale hodne zastarale informace (a pokud nekdo neni historik, tak irelevantni) - od te doby Vic Firth hodne pokrocil :)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od R - stick »

sice starší video, ale technologický proces zase tak starý není. Je fakt, že dnes jsou úplně jinde ale základy jsou stejné a neměnné - a to platí už hodně let.

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Sheafraidh »

ja jsem mel spise na mysli, ze dnes Vic Firth palicky uz nesoustruzi, ale vybrusuje a ma tam o hodne vic automatizace...
Ale jini vyrobci to zrejme delaji spise tak, jak je to na tom videu (zrejme, ale to vis ty sam daleko lepe :) )

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od R - stick »

On už je vybrušoval hodně dávno - dá se skoro říct od začátku existence firmy - alespoň na katalozích ze 60. 70. let je ta technologie vyobrazená. Je to celkem unikátní věc - a oprávněně se s ní Vic Firth moc nechlubí, protože tuto technologii používá jen on a nikdo jiný. Dělá a dělal s tím většinu produkce. Soustruží jen to, co se vybrousit nedá - a to jsou hlavně tympánové paličky (jak v tom videu) a různé další technologické lahůdky s hodně tvarovanou rukojetí. Na druhé straně je jasné, že technologie šla ohromný kus dopředu a automatizace se prosazuje všude možně. Ale ty základní věci jsou neměnné a stabilní. Mě na tom videu (a všech dalších klipech) fascinuje, jak otevřeně a podrobně předvádí to nejlepší, s čím dociluje své kvality. Například konkrétně v tomto klipu je jako na dlani ukázaný prvotní výběr materiálu a jeho základní zpracování a vysvětlení, proč nemají skoro žádný odpad z jádrového hikoru. Já mám ohromnou výhodu z mé bývalé praxe u lesů, že to dovedu vyčíst - a jen se mi potvrzuje směr, kterým jsem se orientoval a moje tvrzení - že prakticky žádná evropská firma, která dováží hikor není schopna se kvalitě produkce Vic Firthu ani zdánlivě přiblížit.

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Posluchac »

Dobrý den. Prosím o pochopení a mimo téma. Vy jste se kdysi zminoval o výrobcích xylofonových paliček, odkazoval jste také na Hanuš a Heřt. Nicméně jejich web. stránky nefungují. Potřebuji speciálku - palisandrové dřevo a paličky lžicovitého tvaru. Díky za případný tip. B. Nekola od Č.B.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od BóĎA »

Sheafraidh píše:ja jsem mel spise na mysli, ze dnes Vic Firth palicky uz nesoustruzi, ale vybrusuje a ma tam o hodne vic automatizace...
Ale jini vyrobci to zrejme delaji spise tak, jak je to na tom videu (zrejme, ale to vis ty sam daleko lepe :) )
no na strankach VF je celá video factory tour... to stojí za to zkouknout!!!

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Tatrman »

To jo.....ale ukrutně dlouhé :(((......

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Sheafraidh »

BóĎA píše:no na strankach VF je celá video factory tour... to stojí za to zkouknout!!!
Koukal jsem jen na to, co bylo na propagacnim DVD Jojo Mayer/Vic Firth/Sonor, mozna na strankach toho je jeste vic, ale tady toho bylo taky hodne (defacto od zacatku do konce).

Uživatelský avatar
Tatrman
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 21 led 2013 19:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Tatrman »

Tady je novější.....,ale ta starší mě přišla lepší.http://www.youtube.com/watch?v=6uOqB5hoiqE

Fox12311
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04 bře 2013 23:31

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od Fox12311 »

dosť ma prekvapilo ako sa robia nylonové hlavičky :D super to je :D

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vic Firth NOVA

Příspěvek od R - stick »

Fox12311 píše:dosť ma prekvapilo ako sa robia nylonové hlavičky :D super to je :D
Tím je taky Vic Firth dost unikátní - on je na paličku lisuje a díky tomu, že dřevo v místě lisování hlavičky má soudkovitý tvar, tak neexistuje, aby špička upadla. Drtivá většina ostatních firem špičky lepí - což přináší problém jejich občasného padání.

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“