paličky s nejdelší životností :)

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od pampa »

Kubason píše:no, musim zase a znova chválit VicFirth, mám ty 5B classic, který jsou sice 2x dražší, než Novy, ale ten pár, kterej momentálně používám, mám už od srpna a pořád krásně drží :).
Chlapi jak to děláte, to je mě záhadou :-) Ty R-Sticky mě drží max měsíc, a to považuju za úspěch... Předtím jsem, v podstatě od začátku co hraju používal Balbexy a tam v co zkouška, to pár...

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Medák »

pampa píše: Chlapi jak to děláte, to je mě záhadou :-) Ty R-Sticky mě drží max měsíc, a to považuju za úspěch... Předtím jsem, v podstatě od začátku co hraju používal Balbexy a tam v co zkouška, to pár...
Už několik let nepoužívám skoro nic jinýho než R-Sticky a naprostá spokojenost, co se výdrže týče. Ty habrový jsem hrozně lámal, takže teď už hraju jenom s hikorovými. Na cvičení používám z ekonomických důvodů kazové, protože stejně je každá palička po pár zkouškách ohlodaná jinak, takže nějaké párování a vážení neřeším. Moje spotřeba nyní je tak dva páry do měsíce. Na trénování virblu mám kvůli vyrovnanosti úderů jedny spárované paličky už několik let.
Vypozoroval jsem že, lámavost u ostatních značek, co jsem zkoušel (Balbex, Pellwood, Promark, Vater), je plus mínus stejná. Modelů každý také nabízí mnoho. Bohužel mnoho firem paličky lakuje, což mi nevyhovuje, čímž se výběr podstatně zužuje. Další důležité kritérium je poměr ceny a kvality. R-stick mi z toho vychází nejlíp. Povedený je např. model 747 G.

Uživatelský avatar
Šupi
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 377
Registrován: 28 úno 2009 15:25
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Šupi »

Souhlas s Medákem - i stejný model :).

irdzi
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 13 bře 2004 14:51
Bydliště: jizni morava

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od irdzi »

Já zase nedám dopustit na Zildjian 5A hickory ... ale asi je to vážně o tom neřezat především do činelů pod blbým úhlem a ideálně vlastně neřezat do ničeho:) Mimoto je to o zvyku na který paličky člověk často hraje - já třeba nedávno vyzkoušel hikorovy 5A balbexy a zdají se mi trošku s hladším povrchem(možná můj dojem) než ty Zildjiany, což mi úplně nesedlo. Mě paličky vydrží minimálně pár měsíců ... možná i přes půl roku(cca 2 páry na rok a možná i trošku víc). Měním v momentě, kdy se z hlaviček odštípne pár třísek a ještě se mi u tech zildjianů nestalo, že by se nějaká zlomila ... Nechci říkat, že ostatní značky jsou na tom s výdrží nějak hůř, ale asi jsem brzo našel model, který mi sedí jak povrchem, tak tloušťkou a tvarem a zatím mám štěstí na kazy materiálu atd ... :)

Sloper
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 07 bře 2011 19:46
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Sloper »

Zdarec, já jsem nejvíc spokojen s Balbex 5A hickory. Přesto mi to nedalo a objednal jsem stejný model od zde hodně vychvalované značky R-stick. Bohužel pro mě velké zklamání. Abych zlomil jeden pár za zkoušku se mi vážně u Belbex ještě nestalo. Ale to je samozřejmě jen moje zkušenost a můj názor. :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Koubas »

já hickory paličky vůbec nepoužívám, mám aheadky, ze dřeva kvůli ceně si kupuju občas od r-sticka habrový, který se mi narozdíl od balbexu daleko míň štípou, teď jsem vyzkoušel od r-sticka dřeva cherry beech a bongossi. ty cherry beech jsou krásně vyvážený a po hodině hraní furt vypadaly jako nový, ty bongossi jsou sice těžký, ale zdaji se mi nezničitelný. u balbexu mám největší problém s tim, že se mi docela rychle odštípou hlavičky a i když paličky by třeba ještě dva tejdny vydržely, bez hlaviček jsou stejně na prd.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Bobroněnko »

já teď měl s cherry beech taky zkušenost, dostal jsem od kamaráda, kerýmu nevyhovovaly rozměry, 747 Rock, který jsem dřív hrával, a Wincenty, které jsem nikdy neměl v ruce. jednu 747 jsem přerazil na druhý zkoušce vejpůl a u wincentů (mimochodem jsem byl překvapen, jak dobře se mi hraje s tak malýma paličkama :) ) mi strašně rychle odešly hlavičky - možná to je tím, že wincky je maj kulatý a já hraju normálně soudkama (747G nebo 5S long). čili to dřevo pocitově strašně fajn, ale výdrží mě to nepřesvědčilo. jinak nemám s r-stickovým habrem žádný problém.

Drumm4e4r
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 17 říj 2010 21:36

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Drumm4e4r »

U těch balbexů mě prostě jako první odejdou hlavičky a pak už se stím nedá hrát. R-stickův habr za tu cenu luxus. U toho dřív zlomím paličku, než odštípu hlavičku. Je to i o stylu hraní. S R-stick cherry beach nemám zkušenost, ale chci je už delší dobu vyzkoušet. Bongossi 5A jsou opravdu nezníčitelný. Zvykl jsem si na R-sticky, vyhovují mi, jsou nelakovaný a to je pro mě +, hraje se mi s nima dobře a to je asi to hlavní. Chce to prostě vyzkoušet.

Jorjo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 141
Registrován: 16 bře 2009 17:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Jorjo »

Co tady tak čtu, tak skoro všichni hrajou s R-stick habr :D . Já myslel, že většina kvůli výdrži používá hikor :shock:

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od R - stick »

Sloper píše:Zdarec, já jsem nejvíc spokojen s Balbex 5A hickory. Přesto mi to nedalo a objednal jsem stejný model od zde hodně vychvalované značky R-stick. Bohužel pro mě velké zklamání. Abych zlomil jeden pár za zkoušku se mi vážně u Belbex ještě nestalo. Ale to je samozřejmě jen moje zkušenost a můj názor. :)
2: Sloper:

Aby ti odešly paličky během jedné zkušky, je dost nestandardní. Rád bych se na to mrknul - pošli mi (nebo dej sem) fotku těch přeražených paliček a na mail mi pošli adresu, tvůj mail, nebo telefon, abych si tvou zakázku dohledal. Podívám se na to, a zkusím to nějak vyřešit ke tvé spokojenosti.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Bobroněnko »

Jorjo píše:Co tady tak čtu, tak skoro všichni hrajou s R-stick habr :D . Já myslel, že většina kvůli výdrži používá hikor :shock:
Mně hikor vyloženě vadí v ruce - můžu s ním hrát jen v rukavicích, dokud se aspoň trochu neohmatá, ale to drsné dřevo mi nedělá dobře. Taky mi přijde, že po nějakém opotřebování začnou např. při rimshotech nepříjemně vibrovat a přechází to do ruky, na což moje zápěstí reagují bolestí. Asi bych to moh vyřešit technikou, ale habr je levnější ;)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Koubas »

za ty hrůza peníze navíc mi ten hickor nikdy nepřišel výhodnej, jako vic firth 5AN jsou super paličky, ale za ty peníze mám troje habrový r.sticky a eště mi zbyde na pivo.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od BóĎA »

Regal Tip 5AE :wink: vroubkovaná plastová hlavička (zvuk jak dřevěná,beze srandy) a výdrž jako prase :)

Sloper
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 07 bře 2011 19:46
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Sloper »

Aby ti odešly paličky během jedné zkušky, je dost nestandardní. Rád bych se na to mrknul - pošli mi (nebo dej sem) fotku těch přeražených paliček a na mail mi pošli adresu, tvůj mail, nebo telefon, abych si tvou zakázku dohledal. Podívám se na to, a zkusím to nějak vyřešit ke tvé spokojenosti.[/quote]

Fotky se mi sem nedaří nahrát(prej moc pixelů nebo co). Ale paličky se mě zlomily asi ve stejném místě a to 5cm od špičky paličky. Po uderech o ráfek ani stopa,což je super. Ještě mě příjdou neuvěřitelně lechké oproti jiným hickorovým ale to může být jen můj pocit. (vážit je nebudu) :-)
Jinak si hodné vážím zájmu o to co se vlastně stalo. Bral sem jenom dva páry ze zvědavosti,takže se žádná hrůza nestala.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od R - stick »

Tak mi tu fotku pošli na mail info@rstick.com Ale podle toho, co popisuješ to vypadá na volbu pro tebe nevhodného modelu. U 5A mnou vyráběných je totiž dost tenký náběh a krček - a to v kombinaci s určitým způsobem hry (hlavně údery na pupek činelu nebo ráfek) dělá problémy. Týká se to pouze specifického okruhu bubeníků. Pokud by jsi měl zájem, mohu ti poslat na vyzkoušení model 5AB - tam je totiž s tímto počítáno - mají zesílený krček a upravený náběh - jinak jsou ve stejných rozměrech jako 5A. Zkušební paličky by byly v rámci výměny.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Koubas »

tohle je věc, co se mi líbí - a to popisky u r-stickových palic, kdy je napsáno u každýho modelu, na co se hodí a co je na tom modelu případně jinak, než na těch nejklasičtěších. takže pokud ty cherry beech dneska zlámu, tak se na r-sticka nemůžu zlobit, protože nějakej technik opravdu nejsem.

Uživatelský avatar
Hans66623
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 09 bře 2012 11:15
Bydliště: Jaslovské Bohunice (SVK)
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Hans66623 »

Tak ja som zacinal najprv s palickami od Pro.Mark (Dave Lombardo model) s nylonovym koncom, pretoze dost vydrzali. Potom som dost dlhu dobu pouzival Balbexy Klaudius Kryspin model, su sice hrube ale docela dobre mi sadli do ruky, ale tak navadzaju k tomu aby clovek hral silovo, co neni dobre.. a navyse dost olupovali tie spicky a 1 par vydrzal tak 3-4 dlhsie skusky s kapelu. Potom mi jeden kamarat poradil palice Vic Firth rock, ale tie su na moj vkus moc dlhe, tazke a pridu mi divne vyvazene. Teraz mi jeden znamy dal Goodwood 2B a tiez (na pomalsie veci, normalne hrame heavy/thrash metal) mi dal Goodwood fusion wood tip a zatial drzia dobre (po tyzdni hrania su stale ako nove) a hra sa s nimi super.

lalisek
Pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 14 led 2006 23:58
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od lalisek »

Pro řezníky jako já, co lupou virbl jedině přes ráfek doporučuji tyto: http://www.vater.com/newproducts/product.cfm?M=111 :twisted:
Hraju s timhle tipem už rok a pár vydrží mi tak nějak zhruba 3 - 4 týdny. Velikostně jsou stejný jako 3A od Balbexu a váhově jsou samozřejmě těžší a těžiště vepředějc => díky tomu se ale nemusí dávat tak veliká prda :wink: . A cena je nějakých 250 kaček za pár. Pro řezníky, co nehrajou žádný fofry, vřele doporučuji!!!

Jorjo
Diskutér Sféry
Příspěvky: 141
Registrován: 16 bře 2009 17:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Jorjo »

takový kůly tyjo :shock: , s tim bych toho asi moc nezahrál.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Koubas »

hm, tak tohle určitě nedělá jenom Vater, u R-sticka jsem to taky určitě viděl a nikdy bych si to asi nekoupil, i když z jeho bongossi dřeva o stovku levnějc než vater by to mohlo bejt zajímavější.

lalisek
Pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 14 led 2006 23:58
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od lalisek »

jo, taky jsem přemejšlel, že se s panem r . stickem domluvim, ale nějak jsem se k tomu nedostal. Teď by to ale vlastně šlo. JAk říkám, neni na žádný fofry hraní, ale kdo hraje houpavý hc, tak ideál.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od R - stick »

lalisek píše:Pro řezníky jako já, co lupou virbl jedině přes ráfek doporučuji tyto: http://www.vater.com/newproducts/product.cfm?M=111 :twisted:
Hraju s timhle tipem už rok a pár vydrží mi tak nějak zhruba 3 - 4 týdny. Velikostně jsou stejný jako 3A od Balbexu a váhově jsou samozřejmě těžší a těžiště vepředějc => díky tomu se ale nemusí dávat tak veliká prda :wink: . A cena je nějakých 250 kaček za pár. Pro řezníky, co nehrajou žádný fofry, vřele doporučuji!!!
Já jsem tento model dělal hodně hlavne v minulosti - 80 - 90 léta. Koncem r 2006 jsem ho sice ze základní nabídky vyřadil - hlavně kvůli tomu, že začali ubývat řeznící - ale na objednávku ho dělám celkem běžně. Koukám, že budu muset pouvažovat o jeho vrácení do nabídky, protože v poslední době se vrací do módy ....

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Bobroněnko »

...a bubny a činely plakaj a plakaj.. :D

lalisek
Pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 14 led 2006 23:58
Bydliště: Kaplice
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od lalisek »

Ale prd plakaj. Jestli do nich budu řezat normálníma palicema nebo těmahle vyjde téměř na stejno. :D

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“