paličky s nejdelší životností :)

Čím nejradši mlátíte do škopků? Rozdíly, oblíbené a neoblíbené značky...

Zell
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 23 kvě 2009 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Zell »

jde mi hlavně o materiál, ale hlavně bych potřeboval poradit něco z čeho mi nebudou po tejdnu cvičení lítat piliny :)
jestli někdo víte něco dobrýho, sem s tim :D

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Žilkoslav »

Piliny ti zaručeně nebudou lítat z Aheadů. Stejně jako ti nemusí lítat z paliček za 90 Kč a jako ti můžou lítat z paliček za 250 Kč.
Jinak doporučuji hickorové paličky vyšších tříd zavedených značek... :wink: Mě teď například Vic Firth Extreme 5B Nylon drží od začátku května.

Zell
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 23 kvě 2009 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Zell »

mě právě tak trochu lítaj z Vic Firth hicory american clasic 7a, takže jde mi o to jestli mam zkoušet třeba habr :)
hlavně aheady sou dost drahý, i když taky vydržej, no :D

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Drumman »

hele budu vypadat jako idiot:-D ale uz cca pul roku hraju na Stagg 7A trisky trosku litaji ale drzi coz sem z toho na vetvi :D stoji cca 35kc :D
(cvicim denne cca 2-3 hodiny) :wink:

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Žilkoslav »

Habr nezkoušej. To zlomíš hned. :wink:

Zell
Pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 23 kvě 2009 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Zell »

a javor?

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Žilkoslav »

Javorový paličky jsem měl od Vateru. Přišly mi na můj vkus moc lehký.

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od smurf »

Hickor schvaluju, vydrží dost a když si na něj člověk zvykne váhově, je fakt ideální. A dle mého názoru je taky hodně v rukách. Já pozoruju přímou uměru mezi kvalitou hraní, chcete-li vyhraností a životrností palic. Není to tak dávno, co jsem mnohdy likvidoval jeden pár paliček (hikorových!) za zkoušku a rozmlátil jsem špičkový crash za necelý půlrok. Pak jsem experimentoval s paličkama, až jsem skončil u jedněch Vic Firthek, co nemají na konci bambuli, ale jsou z obou stran válcovité. Každý na mě čučel, že hraju násadama z krumpáče (obrazně, průměrově byly tenčí než 5a). Ale postupem času jsem se nějak vyhrál, prostě jsem přestal tolik tlačit na výkon a zdokonalil jsem radši techniku, a teď mám normální hickorové 5a, a životnost mají dloooouhou. Vlastně už pálky nelámu, jen je měním, jak se mi otřepí špička, aby neryly do blán. Jo, a činely taky přestaly praskat.... žeby lepší matroš??? :D

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od R - stick »

Nehledej paličky s dlouhou životností, ale změň styl hry (postavení bicí soupravy, hra přes hranu hajtky, sklon činelů ....), tak, aby ti z těch paliček hobliny nelítaly. Žádná palička ti nevydrží věčně.

Jo a na javor ani nemysli - ten je z těch jmenovaných nejměkčí a nejlehčí.

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od lukemo24 »

Luxusní byla "hickorová" stagg palička, kterou mě nabídnul jejich zástupce na odběr na krám :mrgreen: Dotazem můžu si je zkusit ,jsem ho asi mírně zaskočil a při 3 ráně o ráfek jsem jí rozštípnul, jsem mu je vrátil se slovy: děkuji nechci :mrgreen: Takže kdyby byla soutěž o nejkratší výdrž, vyhraje Stagg "hickor" :D

Drumman
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1133
Registrován: 13 říj 2008 22:36
Bydliště: Hodslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Drumman »

lukemo24 píše:Luxusní byla "hickorová" stagg palička, kterou mě nabídnul jejich zástupce na odběr na krám :mrgreen: Dotazem můžu si je zkusit ,jsem ho asi mírně zaskočil a při 3 ráně o ráfek jsem jí rozštípnul, jsem mu je vrátil se slovy: děkuji nechci :mrgreen: Takže kdyby byla soutěž o nejkratší výdrž, vyhraje Stagg "hickor" :D
:lol: :lol: :lol: http://www.discokatalog.cz/cz/produkty/ ... tagg-sm7a/ Na tychle uz hraju pul roku :lol: a pak mam jeste tyhle http://www.discokatalog.cz/cz/produkty/ ... tagg-so7a/ a drzi :wink: alespon u me a asi fakt bude na stylu hry a rozestaveni bicich sile uderu cytlivosti atd atd :)

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od smurf »

lukemo24 píše:Luxusní byla "hickorová" stagg palička, kterou mě nabídnul jejich zástupce na odběr na krám :mrgreen: Dotazem můžu si je zkusit ,jsem ho asi mírně zaskočil a při 3 ráně o ráfek jsem jí rozštípnul, jsem mu je vrátil se slovy: děkuji nechci :mrgreen: Takže kdyby byla soutěž o nejkratší výdrž, vyhraje Stagg "hickor" :D
Já mám zkušenost s takovýma supr "hickorovýma" paličkama. Značku si nepamatuju, ale byly někde snad z číny. Prodejce měl na stránkách reklamu, že prý hickorové paličky - 39.-Kč za pár (nebo tak nějak). Náhodou jsem tam něco kupoval, tak jsem řekl, že je zprubuju, spíš ze zvědavosti (né, nebojte, já za ty prachy fakt nečekal, že k něčemu budou...). Nejdřív jsme se s prodavačem pobavili, když jsme se snažili vybrat čtyři rovné kusy, páč to byly všechno luky jak pro Vinetua. Pak jsem je donesl domů... o životnosti nemůžu soudit, protože ten čínský "hickor" byl podezřele lehký a těžiště odešlo kamsi do prdele. Jak nejsem na paličky fajnšmekr, s těmahle jsem prostě nemohl zahrát, bylo to jak dvě ostrouhané vařečky, nebo co...
Takže než CHINA HICKORY, radší SHANGHAI COLA!!!
:mrgreen:

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od sasa »

strašně dlouho mi vydrželi regal tipy 5Bn série E (zůženej krk 5Béček a menší hlavička) odehrál sem na ně mraky kšeftů a zkooušek, rozmlátil jsem je až minulej tejden, ale za to ,šechny uplně nasračky....
jinak z opravdu dostupnejch paliček a dobrýho zpracování nemůžu nic jinýho než vynachválit R-Sticka - drží oproti běžné konkurenci daleko více a zpracování (kvalita materiálu, vyvážení, gramáž, životnost) má na jedničku. Sjíždím teď ty regal tipy, protože maj vymazlenou nylonovou hlavičku s vroubkama, která mi sedí a je zvukově přesně to co chci.
ty regaly jsme měl cca 3/4 roku dva páry a různě sem je prostřídaval, ale je nutný si dát pozor při výběru paliček, protože ani regal neumí udělat paličky rovný jako umí R-Stick!!!!! (nevím jestli je to tím, že R-Stick nemá zatížený dřevo-resp, hotovej produkt tím, že necestuje kontejnerem přes půl světa, ale má je rovný jako nikdo jinej-obvykle na mě prodavači koukaj jak na vejvara, páč paličku různě posílám po stole atd.. a pak řeknu že chci jinej pár a ještě jinej pár a pak si jeden z 5ti vyberu)

Jeptun
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2009 00:16

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Jeptun »

zdravím paličky, které mi vydrželi nejdéle byli Agner N.Y.-Fusion myslím, že je to švícarská zn. dřevo Hickory a délka 13.8 x 411mm. Škoda že nejsou tenčí a nemají nylonovou špičku. Jinak mají příjemnou zelenou barvu tak je hra i efektivní :wink:
Čao ať to klepe!

4_nSt
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 30 pro 2009 18:20

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od 4_nSt »

Ja hraju s nylonama pac sem zjistil ze mi vydrzej o par mesicu dele...se mi vzdycky roztřepila spicka tk sem zacal kupovat nylon... :wink:

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od gu-staff »

Nemuzu si vynachvalit hickory od Rsticka. Se šesti páry vydržím celý rok s frekvencí 2xtýdně zkouška, 3-4 koncerty měsíčně. Necvičím.

raptor
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 25 říj 2008 21:30

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od raptor »

Caw, ja mam Balbexy 5a a střídám s Aheadama-je to pálka jak prase, ale hodí se to na tvrdší hudbu, ruce litaj samy, aheady sou trochu těžší, něž hickor, mam je rok, fakt to za tu cenu stalo, par brigad a mam další, a balbexy 5a- hraju na ně věci od učitela a do swingovky, možná moc tvrdý na jemnou hudbu, ale s měkčíma hraju jen věci na rytmičák, (o kterej nic nerozbiju :D) takhle mi 5ačka vydržely zatim pul roku a sou v dobrym stavu, asi proto že víc jedu s Aheadama, ktery sou docela odrbany, ale drží perfektně. Co mi vydrží jedny Aheady, s normalnima bych dal o par stovek víc určitě, asi docela řežu no, ale vydržet se to da, učitel nenadava a to on by nadaval kdybych moc řezal, tolik ho znam :D (snad) takže Aheady mi sedí asi nejvíc, zkoušel sem s nima punk, ale to fakt není ono, to prostě na punk není, to je tak na metal, jo na ten to fakt sedí, musím pochválit

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Rockchild »

hraju s balbexama ringo III, vyhovujou mi délkou (hodně dlouhý:D ) a mam je asi půl roku, nešetřim je vůbec...

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od MrafceK »

sasa píše:.... jinak z opravdu dostupnejch paliček a dobrýho zpracování nemůžu nic jinýho než vynachválit R-Sticka - drží oproti běžné konkurenci daleko více a zpracování (kvalita materiálu, vyvážení, gramáž, životnost) má na jedničku....
naprosty suhlas.. mozem len doporucit..

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od mirekhk »

Po zkoušení mnoha typů a různých výrobců jsem zůstal u 747 Rock - Hikor, výrobce R-Stick. Na mé přání tyto paličky ještě upravil "proti zkluzovými" drážkami a jsem s nimi naprosto spokojený. Výdrž je super,ikdyž se občas opravdu odvážu ....... nelámou se a neodštipují .....pro mě jsou to ty nejlepší.

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od lukemo24 »

Balbex 7A, 5A, Pellwood Jazz model , Swing model, Ahead 5a :mrgreen: Toť má sestava :wink:

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od smurf »

Já teď osedlal Vatery, konkrétně 5AN - hickory s nylonovou bambulí, a ze třech párů (koupil jsem jeden výběrový a dva Goodood, zatím mlátím Goodwoody) mám jeden dva měsíce, a kromě otlakú (podotýkám pouze otlaků, žádné třísky ani porušená vlákna) od hran hihaty a činelů jsou furt jak nové.
Předtím používané Balbexy byly vyloženě spotřební, R-sticky vydržely o něco dýl. Každopádně Vater jsou relativně levné, a přitom zcela srovnatelné například s Vic Firth.

RadimCep
Řečník Sféry
Příspěvky: 843
Registrován: 29 pro 2007 15:08

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od RadimCep »

Já jsem nedávno začal používat R-Stick a jsou lepší jak Balbexy. Mám je zatím pouze otlačené. U balbexů z toho létaly třísky a tak... Zatím jsem spokojen...

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od Rift »

Paličky s nejdelší životností jsou ty, se kterýma se nahraje! :-D

smurf
Řečník Sféry
Příspěvky: 580
Registrován: 03 pro 2008 16:39
Bydliště: Opava - Hlubočec
Kontaktovat uživatele:

Re: paličky s nejdelší životností :)

Příspěvek od smurf »

Rift píše:Paličky s nejdelší životností jsou ty, se kterýma se nahraje! :-D
Tak tak. Já tady rozumuju, a zatím jsem si teď ve zkušebně všiml, že z jedné palice už trčí třísky, a fest. Ale kupodivu až úplně pod špičkou, to se mi ještě nestalo...
:lol:

Odpovědět

Zpět na „Paličky, palice, trubky“