Výběr rampy

Stojany, hrazdy, clampy, stoličky a ostatní železo.
Odpovědět
Jardas525
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 02 dub 2007 20:16
Kontaktovat uživatele:

Výběr rampy

Příspěvek od Jardas525 »

Zdravím, chtěl bych se poradit, jakou vybrat rampu ke svým bicím.... Libí se mi např. rapma od Gibraltar - GRS-850DBL je to zahnutá rampa pro dva kopáky. Ale já dva kopáky nevlastním, ale vzhledem k tomu že mám na pravé straně své bicí sestavy chinu, 2x ride, hihat a crash (viz. foto), ta si myslím že mi Gibraltar GRS-350C nebude stačit... A také nevím jaké díly si mám všechny přikoupit, budu vděčnej za každou radu. Pro představu zmiňovaných modelů od Gibraltaru sem házím link. http://www.bici.cz/Bici/Hardware/Rampy/
Přílohy
nicmoc kvalita, ale lepší fotky jsem v PC nenašel :)...
nicmoc kvalita, ale lepší fotky jsem v PC nenašel :)...

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Výběr rampy

Příspěvek od miross »

Zdar!
Mám dva návrhy, pokud se budeme držet značky Gibraltar, ale zaleží na tobě jak chceš mít rampu umístěnou...

1: rampy GCBR / GRS-400C a k nim připojit GRFCS
- vznikne tak pozice kdy nad BD chytneš Tom Tomy a 2x Crash, tady bych spíš zvolil rampu GRS-400C je to nejvyšší řada u které si můžeš posunovat libovolně spodní nohy, dokoupil bych 2x redukci do stojících trubek SC-RBA http://www.bici.cz/Bici/Hardware/Dily-p ... tar-SC-RBA tím ušetříš na clampech http://www.bici.cz/Bici/Hardware/Dily-p ... r-SC-GRSMC a na tohle napojit zmíněnou GRFCS a přiobjednat ke zbytku činelů ramena a clampy a rozestavit.

2: druhá verze je že použiješ pouze rampu GCBR / GRS-400C kterou umístíš za floor tomy...

Jardas525
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 02 dub 2007 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rampy

Příspěvek od Jardas525 »

Jo díky za radu, o tomhle jsem taky přemýšlel, ale když koupím zmiňovaný přední díl a k tomu ten boční, tak mě to vyjde na 9 tisíc, což kdybych koupil GRS-850DBL - pro ty dva kopáky a jestli to jde tu jednu stranu bych sklopil tak mě to vyjde na 8 litr bych ušetřil... Teda pokud to sklopit jde...

Včera jsem ale našel další pěknou rampu od Pearlu - zaoblenou 3. dílnou. Mě se moc ty rovný nelíbily, ale tahle vypadá suprově. Jenom jsem si říkal, že do budoucna si pořídím 2. kopák a tu jednu stranu si dám k těm činelům do prava, druhou stranu si dám přez jeden kopák a třetí přet druhý kopák. Ale problém vidím v umístění tomů. Chtěl bych je mít uprostřed mezi kopáky, ale štve mě na tý hrazdě, že ty horní trubky nejsou ve stejný rovině. Tudíš budu muset asi jeden tom na prostřední straně a druhý na té levé straně (od bubeníka) a na tomholderu bude jeden tom vejš. Jsem na tyhle věci strašnej detailista :D... A taky by mě zajímalo jestli je ta prostřední část stejně dlouhá jako ty boční části.....

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Výběr rampy

Příspěvek od miross »

Když to spočítáš tak to vyjde skoro stejně a je tam jeden clamp navíc... bohužel u GRS-850DBL nevím zda je možné nezávisle na sobě polohovat vodorovná ramena.
S tím Pearlem ti neporadím, nemám osobní zkušenost, jen můžu spekulovat a porovnávat - mě se u toho Gibraltaru líbí, že se dá díky kruhovým profilům nosníku natáčet clamp libovolně v ose. Nemusíš se bát, že by si měl jeden Tom výš než druhej - pouze přizpůsobíš Tom arm, stačí posunout v clampu a srovnat s druhým.
Ale pokud bych měl možnost vybrat rampu jdu okamžitě do DW :D

Jardas525
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 02 dub 2007 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rampy

Příspěvek od Jardas525 »

DW vypadá taky zajímavě, ale je to už trošku jiná cenová kategorie. V této relaci bych šáhnul po Yamaze. Sice tuto značku co se týče bicích nástrojů nemám rád, ale hrazdu maj vychytanou... Budu o tom ještě nějakou dobu přemejšlet jestli Gibraltar nebo Pearl :)...

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rampy

Příspěvek od Žilkoslav »

Vy kolegové, kteří již máte zkušenosti s rampou, vás prosím o pomoc a rady při výběru. Jelikož je počet činelů, které mám, už poměrně velký, stojany těžké a také si budu přikupovat ještě 8" tom, rád bych si usnadnil sestavení, rozebrání a transportování soupravy tím, že ji umístím na rampu. Původně jsem měl záměr pořídit rampu Tama Power Tower System , ale tu mi v Akcentu rozmluvili protože je problém sehnat různé doplňky, ať už clampy, paměťovky, tak i samotné trubky, jelikož se musí objednávat zvlášť, poněvadž dovozce vozí jen omezený sortiment dvakrát do roka. Byla mi doporučena rampa Gibraltar, jelikož je jednodušší sehnat náhradní díly a všechny možné doplňky a ve finále vyjde i levněji, což jedině uvítám.
Tak jsem koukal, co Gibraltar nabízí a nejvíce se mi zamlouvá rampa GCS-400C (http://www.bici.cz/Bici/Hardware/Rampy/ ... r-GCS-400C). Máte s ní někdo zkušenosti?

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rampy

Příspěvek od Drumer »

Já ji mam a myslím že je uplne ok.Asi záleží kolik toho pověsíš na ty boční ramena,jestli máš kotel(kotle) na nožkach atd...

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rampy

Příspěvek od Žilkoslav »

Kotle mám na nožičkách, spíš se trochu obávám, že bude potřeba vyměnit pravý boční rameno za delší s nohou, pač tam přijde docela dost činelů. Přikládám schema, jak by to mělo vypadat i s 8" tomem.
Přílohy
bubny_schema.jpg

Drumer
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 267
Registrován: 29 srp 2006 21:14
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rampy

Příspěvek od Drumer »

pokud mas šibenice a kotle na nožičkách,tak to bych se nebál...18" dáš do trubky a ty další 3 plechy to v pohodě udrží...ja na tom mám kotel a v poho

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rampy

Příspěvek od Žilkoslav »

Díky za radu! :wink:

Posluchac
Diskutér Sféry
Příspěvky: 142
Registrován: 13 pro 2012 00:26

Re: Výběr rampy

Příspěvek od Posluchac »

Kdybys měl zájem, prodám ti Amati rampu, v podstatě kopie Pearl. Na ceně se dohodneme..:))))
Nerezne, možná je starší než ty:))) Dám ti k tomu speciální držáky na trubky činelů...

Uživatelský avatar
Žilkoslav
Řečník Sféry
Příspěvky: 753
Registrován: 11 lis 2007 14:01
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rampy

Příspěvek od Žilkoslav »

Díky za nabídku, ale musím jí odmítnout! Tuhle rampu má švagr a tudíž vím, co je to za peklo. :D

Jenda
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 326
Registrován: 10 črc 2005 18:26
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr rampy

Příspěvek od Jenda »

Prosím prosím, máte někdo mini rampu Gibraltar Stealth? Konkrétně mě zajímá tohle provedení:
http://www.drumcenter.cz/eshop/rampa-gi ... 74934.html

Potřeboval bych vědět nějaký rozměry (maximální výška, maximální šířka)

Jestli jsem dobře koukal, tak jsem to nikde nenašel, ani na ofiko webu Gibraltaru.
Předem díky!

Odpovědět

Zpět na „Hardware“