Problémy s nastavením hajtky

Stojany, hrazdy, clampy, stoličky a ostatní železo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Floewer
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 27 bře 2012 16:52
Bydliště: Cítoliby (kousek od Loun)

Problémy s nastavením hajtky

Příspěvek od Floewer »

Ahoj, mám problém, mám stojan na hajtku a prázdnej funguje v pohodě :D . Ale když na něj hodim tu hajtku, tak se mi propadne pedál, a můžu ovládat vzdálenost obou talířů činelu jen v hodně omezenym prostoru. Zdá se mi, jako kdyby nedokázala nějaká pružina v tom stojanu unést ten činel. Myslíte, že by se to dalo nějak vyřešit? A mám ještě jeden problém, neměli byste nějakej tip, jak vysoko a do jaký vzdálenost dát tu hajtku? Já když jí dam vejš, tak zvedam šíleně loket a sem u toho celej vykroucenej, ale když jí dam nízko, tak si mlátim o sebe rukama když hraju na virbl. Děkuju předem za případné rady ;)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Re: Problémy s nastavením hajtky

Příspěvek od fankju »

Jo, tohle se stává. Hajtku rozdělej a vyměň pružinu za silnější. Jak vysoko HH? Nejlépe tak, abys na ni pohodlně dosáhl oběma rukama. Mně vyhovuje úplně spodní poloha (tj. kousek nad loktem volně spuštěné levé ruky). Srážení rukou se netřeba bát. Prostě (při cross-hand) vytočíš rovinu pohybu levé paličky trochu víc naplocho anebo předsuneš pravou.

Uživatelský avatar
Floewer
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 27 bře 2012 16:52
Bydliště: Cítoliby (kousek od Loun)

Re: Problémy s nastavením hajtky

Příspěvek od Floewer »

Díky, vyzkoušim ;) A ta nová pružina se dá někde přímo koupit? Nebo musim improvizovat? :D

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Problémy s nastavením hajtky

Příspěvek od Sam Jr. »

s pružinou budeš muset improvizovat, ale někdy stačí ji jen trochu natáhnout nebo podložit.

Odpovědět

Zpět na „Hardware“