Bowden hajtka

Stojany, hrazdy, clampy, stoličky a ostatní železo.
Odpovědět
Kubin.X
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 29 led 2010 20:52

Bowden hajtka

Příspěvek od Kubin.X »

Čau, hledal sem hledal, psal ale nikdo neodpověděl. Chci si kupovat kabelovou hajtku, ale jako chudý student prostě nemám na bowden eliminatora a proto se ptám zda má někdo zkušenosti s nějakou levnější alternativou. Sám moc sice moc neuznávám kupování levných neznámých značek, ale co možu dělat :D . Chci to spíš jako jakousi vedlejší hajtku, se kterou bych mohl hrát různé ostinaty (dvojšlapka+dvě hajtky) atd.
Zatím sem rozhodnutý pro tuhle za 2000 i s clampem od firmy AW, dále ještě vím o Dimavery za 1500 bez clampu.
Obrázek

Poradil nebo popřípadě doporučil by mi někdo něco jiného? Dík

f.a.f.
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2009 14:21

Re: Bowden hajtka

Příspěvek od f.a.f. »


Kubin.X
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 29 led 2010 20:52

Re: Bowden hajtka

Příspěvek od Kubin.X »

dík, bezprostředně potom sem mu napsal ale byl sem až druhej zájemce :(

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowden hajtka

Příspěvek od rastalien »

Ahoj, o nic si nepřišel. Tyto levné kabelové stojany (sám jsem měl ten inzerovaný model, koupený nový z Německa za 1500 a pak jsem ho hned pustil dál za litr) jsou tak tuhé a pomalé, že jakákoliv rychlejší / techničtější práce nohou je nemožná. Pokud chceš mít radost z hraní a šlapat hajtku, vyhni se jim. Tuhost je bohužel vlastní i dražším stojanům (osobně jsem měl Yamahu WHS860 S a také jsem ji prodal, známý nadává i na starší DW9000 a to má bicí Collectors i zbytek hardware DW 9000).

Na Eliminatora jsem zatím z více stran slyšel dobré reference, na bazaru se občas objeví kolem 3.000 Kč, nový mají nejlevnější v Akcentu.

Pokud to shrnu, tento druh stojanu už bych nekupoval bez osobního vyzkoušení, jinak jsou to vyhozené peníze. I toho litru je škoda. Opakovat známou skutečnost, že na hardwaru se nedá ušetřit, je na tomto fóru zbytečné :-) Hezký den.

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Bowden hajtka

Příspěvek od miross »

Chtěl jsem na druhou sestavu taky něco podobnýho, ale tenhle werk je zadarmo drahej, raději si počkej a koukej po bazarech po něčem známějším. Eliminatora doporučuju!

Kubin.X
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 29 led 2010 20:52

Re: Bowden hajtka

Příspěvek od Kubin.X »

Dík za ohlasy, přesvědčili ste mě :D Nicméně na tomhle videu má borec uplně tu samou Fame a přijde mi že se mu hajtka vrací zpátky vcelku rychle. Jen tak mimochodem Dimavery a Fame je to jedno a to samé nebo to sou dvě konkrétní firmy? Protože ty stojany od fame a dimavery vypadají uplně stejně.
http://www.youtube.com/watch?v=7G53YDtb2Go

Uživatelský avatar
rastalien
Pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2006 19:42
Bydliště: Veselíčko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowden hajtka

Příspěvek od rastalien »

Je možné, že to všechno chrlí stejná fabrika v Číně :-) Video asi nebude úplně vypovídající, chce to u někoho nebo v obchodě zkusit osobně. Mně ta Fame přišla opravdu nepoužitelná, a to jsem začátečník. Jako mrtvá sekundární hajtka pro občasný sešlap asi v pohodě stačí, ale jako hlavní jsem ji zavrhl hned po prvním vyzkoušení. Je to jako šlapat se závažím na noze nebo jako s chromou nohou :-) Ale chce to fakt zkusit, třeba to někdo vidí jinak. Já se zatím vrátil ke klasice (Gibraltar liquid drive) a ve srovnání s Fame je to jako šlapat po vzduchovém polštáři.

Odpovědět

Zpět na „Hardware“