PDP-BX série

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

PDP-BX série

Příspěvek od kr@ken »

Čaute všeci, ať jsem hledal jak jsem hledal, nenašel jsem tady nejaké srovnání na tuhle řadu PDP drums, konkrétně tedy BX. Tyhle bicí jako ostatní PDP řady mají pro mě vzkutku osobitý vzhled a výraz, přimykajicí se DW, tak by mě zajímalo, jestli s nimi někdo máte nejaké zkušenosti, ani na oficiálních stránkách PDPdrums jsem totiž řadu BX nenašel. Díky Vám za Vaše názory.

Pro názornost: http://www.drumcenter.cz/eshop/pdp-bx-s ... 61894.html

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: PDP-BX série

Příspěvek od sasa »

jestli hrajou jako poslední FX tedy taky z břízy, tak je za tu cenu ihned chci!!!

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od myša »

Slyšel jsem prohlašovat znalého člověka podobnost BX s Mapex M Birch. Sám je však vyzkoušené nemám. Každopádně je možnost momentálně konfrontace obou souprav v opavském DC.
http://www.drumcenter.cz/eshop/kat-205. ... %5B%5D=281

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Polymorph »

Zkoušel jsem je nedávno a hrálo to...
Zkoušeno s Evans EQ snare bo jak se ta blána jmenuje... to byl hodně kulatý zvuk, až takový pinstrajpojidní, ale melodičtější, a hodně plnej, na aparát by to hrálo hoděn dobře, dokázal bych si to v kapele představit a následně zkoušeno s Evans G2 coated a to bylo masakroidní, pěknej znělej tón ze všech korpusů!

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Polymorph »

sasa píše:jestli hrajou jako poslední FX tedy taky z břízy, tak je za tu cenu ihned chci!!!
stačí říct, seženu ti je :-)

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od kr@ken »

Ty jo, tak to jste mě hodně potěšili, právě si brousím zuby na nové bicí a BX-ka se mi vzhledově hodně líbí, mám to spíše na živé hraní na zábavách, což funguje i se SONOR505 :) , ale lepší nástroj pod sebou, to se zase hraje líp, pokuď jsou někde k mání kromě DC, dejte určitě vědět

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: PDP-BX série

Příspěvek od sasa »

já jsem byl všeobecně unešenej z tomů, co PDP dělá, jak na MX (javor) tak na FX (bříza) ty má myslím Jan a ty tomy opravdu hrajou parádně.....

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od kr@ken »

sasa píše:já jsem byl všeobecně unešenej z tomů, co PDP dělá, jak na MX (javor) tak na FX (bříza) ty má myslím Jan a ty tomy opravdu hrajou parádně.....
Nevíš jaký je cenový rozdíl mezi BX a FX ??? Obě sady březový, tak nevim, no doufám, že hraje i kopák a malý buben, samozdřejmě když to osadíš dobrýma blánama, což je základ. Určitě je zajedu vyzkoušet, pokud v nich je skutečně potenciál, tak je to pro mě jasná volba.

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od dadoch »

kopie mailu od DC, kdyz sem se je na neco tazal...mohlo by vam to pomoct .)
Soupravy řady CX jme již skladem měli, a s čistým svědomím mohu říct, že se
jedná
o 100% profesionální, celojavorovou soupravu. Nyní máme opět jednu CX
s rozměry
18 x 22, 10, 12, 14 + 14 snare v barvě red sparkle - již jsme ji
měli, najdete
ji v galerii prodaných - my tuto ještě nemáme na webu, ale
brzy tam bude. Jedná
se o shell pack, tedy jen sadu bubnů bez hardwaru (s
tom holdery) a cenu typuju
cca do 30 tisíc +-

Ps: CX nejsou nejlevnější řadou PDP, ale jsou v první polovině
jejich řad,
pod nimi se nacházejí ještě FX, FS, BX, X7 a 805, nad nimi už pouze
MX, LX a
LXE. Vřele vám je doporučuji vyzkoušet :)

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od kr@ken »

No ty CX vypadají zas o něco líp i s těma továrníma blánama od DW, navíc javorový, no je to další věc na zvážení ono jak se koupí dobrá sada, která opravdu hraje, vydrží v rukou bubeníka dost dlouho. Vše je otázka peněz, ale pokud by dali cenu těch 30tis. dá se o tom přemýšlet, já měl chvíli i SONORY 3005, ale nevim, Sonory má skoro každej, docela už mi to leze krkem, číst tady ty doporučení a odkazy na Sonor(isty), mi ty 3005 jako nějaká výhra za ty prachy ani nepřišla :wink: ,ale musím podotknout, že špatný nástroj to rozhodně není.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Pajas »

kr@ken:no taky se mi líběj a jestli i tak hrajou,jak píšou na DC,tak by to mohla bejt za ty peníze dobrá koupě.Škoda,že Opava je pro mě moc daleko,abych je šel otestovat :)

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Koubas »

ten mail z Opavy je hezkej, ale třeba řadu 805 schopný sehnat nejsou, do evropy se preej nevozí. zrovna ty sem chtěl docela dost, jediný PDP s 16" kotlem. no momentálně šetřim a uvidim, co z toho někdy v březnu vzejde.

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Pajas »


Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Koubas »

jasně

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od kr@ken »

No tak ty 805 vypadají dost odvážně, nic méně škoda, že k nám nemůžou, asi si v brzké době budu muset do DC udělat výlet a testnout to přímo tam. Aspoň tedy řady BX a CX.

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od dadoch »

Mel sem zalusk na PDP X7,ty ale vubec nejsou v programu evropskyho dovozce.nicmene je mozny je dodat na objednavku.takze myslim ze dostat ty 805 nebo jiny serie do CR i bez dovozce neni nic nerealnyho,lec slozitejsiho.

jinak ty CX z opavy nejsou vubec k zahozeni .))
pdp cx opava
pdp cx opava

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od kr@ken »

No jasně poptám se i u Kudibala - dovozce DW, od toho má známý DWcka. Jako já jsem rozhodnutý jít do PDP, co jsem od kde koho slysel, nikdo nenadával a navíc vypadají úplně úžasně (prostě slabost pro design ala DW).

Uživatelský avatar
dadoch
Řečník Sféry
Příspěvky: 532
Registrován: 02 zář 2007 17:41
Bydliště: Jičín, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od dadoch »

me unasej ty 805 sestavy v komplet cerny nebo bily variante nebo pak x7 ve zlatym(ciste jen o vzhledu) .)))
ObrázekObrázekObrázek

Radek.P
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2008 05:07
Bydliště: Brno

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Radek.P »

Čau, já mám PDP LX - tedy javor, ale před jejím výběrem jsem měl možnost vedle sebe současně posoudit řadu FX - břízu a CX - javor. Bříza hrála při zhruba stejném napnutí blan především výš (jasně, že tam byly ve zvuku i jiné rozdíly), ale určitě dost dobře a jejím výběrem chybu nikdo neudělá. Já jsem si ale nakonec pořídil javor, protože se mi to prostě líbilo víc - šlapák je fakt síla, kotle hrají taky výborně, snad jen snare není úplně dle mých představ (rozhodně ale není špatný), ale to jsem rozmlsaný, protože jsem slyšel Craviotto a pamatuju si to. Ve zkušebně je vedle mých PDP sada Mapex MX. Je to těžký srovnávat, protože má na nich natažený pinstripe, který já zrovna nemiluju. Takže při jejich srovnání jsem šťastný, že mám PDP. Možná kdyby tam byly srovnatelný blány, tak bych tak kritickej nebyl a dle mého názoru ty pinstripe (v tom naladění, jak je kolega má), ty Mapexy jakoby dusí, ale každý máme rád něco jiného, že.
Co se týká řady BX, jedná se o serii FX pro evropu, ke které se dodává hardware řady DW5000 - mimo šlapku. Myslím že je to výborná volba za dobrej peníz. V německu se dá sehnat ještě líp než u nás, jako ostatně všechno. Já mám své PDP poslaný z Německa a poštovný mě přišlo na 39Euro. Dá se tam za dobrou cenu sehnat i řada CX.
Pokud srovnám ty řady mezi sebou v rámci břízy a v rámci javoru, tak myslím, že rozdíl ve zvuku příliš není, jedná se jen o různé druhy povrchů buď na břízovém nebo javorovém základu. Jen snad budou prý horší ty řady, které mají jen 8 šroubů na velkém bubnu a na snare, což ale už nemám odzkoušené, takže jen z doslechu. Jinak blahopřeji všem, kdo dočetl až sem.

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od kr@ken »

No tak konečně slovo majitele PDP, díky moc za tvůj názor, doporučil bys nějaky německý eshop, kde bych mohl objednat? Ty CX mají 10šroubů jak na kopáku tak na malým bubínku, takze o něco kvalitnější než BX-ka určitě budou.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Koubas »

počet šroubů zas tak nutně nesouvisí s kvalitou a pokud bys chtěl menší 20" kopák, tak tam jich bude 8 vždycky. jak už sem řikal, mám na virblu starclassic atypicky 8 šroubů a ladilo se mi to dobře. gretsch dává i u bicích za 200 litrů na 10" tom jenom 5 šroubů a nikomu to nevadí.

jinak o PDP taky uvažuju, ale problém je právě s tim 16" kotlem, ten se u nich musí většinou kupovat navíc.

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od kr@ken »

No já se nechám asi zviklat na ty CX :D :D :D , zabije mě někdo, když si na kopák hodím DW blánu??? :oops: Jsou tam všechny blány DW, tak co... :lol: :lol: :lol:
Přílohy
bicí-DW-PDP.JPG
Naposledy upravil(a) kr@ken dne 21 led 2008 21:12, celkem upraveno 1 x.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Koubas »

proč bys jí tam dával? posloucháš ready kirken?

kr@ken
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 07 pro 2006 12:25
Bydliště: Všechovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od kr@ken »

No jen proto, že DW byly vždycky můj sen od malu, já vím, je to paskvil ...

Pajas
Řečník Sféry
Příspěvky: 592
Registrován: 10 kvě 2007 19:47
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: PDP-BX série

Příspěvek od Pajas »

kr@ken píše:No já se nechám asi zviklat na ty CX :D :D :D , zabije mě někdo, když si na kopák hodím DW blánu??? :oops: Jsou tam všechny blány DW, tak co... :lol: :lol: :lol:
nezabije,ale co si pomyslí.... :twisted:

Odpovědět

Zpět na „PDP - Pacific Drums“