Rampa nebo stojany

Drakouš
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 16 říj 2007 22:24
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Rampa nebo stojany

Příspěvek od Drakouš »

Zdar, potřebuju poradit. Koupil jsem Sonory 3007 20, 10, 12, 14 na nožičkách, Jsou bez HW, mají jen téčko a tom holdery. Musím tedy koupit stojany nebo rampu. Proto bych rád znal váš názor na oboje, protože cenově to vychází skoro nastejno.

Cernoch
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 17 lis 2005 21:05
Bydliště: Český Krumlov - České Budějovice - Horní Planá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cernoch »

a na co rampu? na cinely??? kdyz mas tom holdry, tecko a nozicky ke kotli tak rampu nepotrebujes, pokud ji nechces jen kvuli ramenum na cinely

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Příspěvek od Sam Jr. »

asi tak, sel bych do stojanu

ToP
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 385
Registrován: 09 úno 2007 01:20
Bydliště: divoký západ, taky Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToP »

leda že bys měl nevrtanou "houfnici" :mrgreen:

Jimmyz
Pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 05 zář 2007 14:47

Příspěvek od Jimmyz »

rampa je myslím pro takovou sestavu moc drahá, kdyby si měl, já nevim, třeba 4 tom-tomy, tak bych pak kupoval rampu

Gesh31
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 02 čer 2007 11:17
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gesh31 »

myslim ze je rampa pro tyhle bici zbytecna... je draha, blbe slozitelna (spatne se prevazi) a pokud nejses nakej profik tak se to ani nevyplati a je to jen zbytecna machrovina... to je muj nazor :?

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Takže jsem těžkej machr :mrgreen:
Nevím, koupil jsem ji protože vím že ty 4 kotle zase jednou budu mít, ale i s těma dvěma kotlíkama je to v pohodě, skládám to všehovšudy chvilku, je lehká, nemáš o nic víc železa ssebou než když máš stojany, je to stabilnější...
obojí má svoje!!! :!:

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Podle mě duralová rampa (vyrábí se z duralu, ne?) nemůže vážit až tak moc...výhodu bych viděl i u malý soupravy v tom, že tam má člověk clampy a rychle to tam nahází, nic nemusí štelovat a rovnat.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drmr »

Rampa je nepraktická v prípade, že hráš v klube (hospodě), kde máš na celú kapelu miesto 2x3m. Na štandardné pódiá a turné kde to nemusíš celé rozoberať je to fajn. Otázka je, koľko máš činel, tomov atď. Na 10,12,14 + 4-5 činel je to zbytočná investícia. Mal som to podobne z 9 timi činelami, 3 štandardné boom standy, tomy + zbytok činel visel na clampoch a boom arm-och.. Fungovalo a držalo to bez problémov.
Tiež treba myslieť na to, že keď by si chcel použiť "svadbovú" zostavu, treba mať v zálohe pár stojanov a clampov.. Toť môj názor..

Polymorph
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2588
Registrován: 22 bře 2004 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Polymorph »

Souhlas...
jen s těmi kluby, ta rampa nezabere víc prostoru než šibenice... jen je te prostor jakoby jednoznačně ohraničenej a proto se možná zdá že je to větší...
ale je fakt že stojany nějaký v záloze být musí, páč když se jede hrát jen s Václavem a bubínkem, tak ty činel na něčem viset musí...

Drakouš
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 16 říj 2007 22:24
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drakouš »

Zdar všichni, díky za vaše příspěvky. Po uvážení jsem se rozhodl, že koupím stojany. Bude to pro mě praktičtější.

raduz
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 444
Registrován: 31 kvě 2006 23:41
Bydliště: západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od raduz »

já sem taky zbytečnej machr..
mam na rampe 2tomy a 4činely..
je to super v tom, ze to jenom sestrkam na pametaky a je to postaveny vzdycky stejne..
pravda, je toho železa víc a je těžší..
a jak píše drmr, když přijedeš do klubu kde se na podium vejdeš sam, tak se stojanama toho dejme tomu postaviš min, nak se smrsknes, ale s rampou mas svejch 2,5 na 2(cca) a kytaristi musí z jeviště..

MACEK
Řečník Sféry
Příspěvky: 690
Registrován: 25 led 2008 00:20
Bydliště: NAŠIMĚŘICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od MACEK »

no to ja sem časem taky uvažoval o rampě ale zaprvý bych to neměl kam dat.. :!: ...za druhý se to fakt bbě musí převážet...... :!:

Uživatelský avatar
Rockchild
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 342
Registrován: 01 říj 2007 17:59
Bydliště: Tursko

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od Rockchild »

Já bych to rampou řešil asi až když by byly dva kopáky..... páč rvát stojan mezi kopáky a mít třeba 4 tomy, tzn 2 na stojanu mezi a dva v kopacích a pak ještě kolem toho narvaný šibenice a popřípadě nějaký efektový činely, tak to stojany fakt ne..... to by byl humus, ale na takhle malou soupravu bych určitě koupil stojany...

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od h@z »

zacal jsem se stojanama,...

pak jsem poridil ramena a adaptery,...

ted mam rampu a uz bych nemenil, je to stabilni, vzdy na milimetr stejne postavene...

tezsi nez (me) stojany to neni a vejde se to do stejneho hw obalu jako ty stojany

obdivuju ty, kteri tvrdi ze je neco super (at uz stojany nebo rampa) kazdemu preci muze sedet neco jineho...

Uživatelský avatar
lukemo24
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 382
Registrován: 06 dub 2008 21:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od lukemo24 »

měl jsem celou dobu stojany a viděl jsem u kamráda rampu..........mám jí asi 2 měsíce pearl zahnutou jen přední část a musím uznat nikdy bych neměnil........konečně mám nazvučeno a postaveno za chvilku a furt stejně nastaveno........ 8) za mě ano pro rampu......... jinak na ní mám 6 činelů a 2 tomy :D

Uživatelský avatar
pete77
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1009
Registrován: 27 lis 2006 00:06
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od pete77 »

No já sice rampu nemám,ale myslím si,že pokud člověk hraje na větších podiích ,tak je to dobrá věc.je to stabilní,rychle postavený v tom vidím výhodu,ale má to i nevýhody jak tu bylo řečeno.....

Psycho
Pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 07 srp 2007 21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od Psycho »

me osobne se rampa nikdy u malejch souprav nelibila ale chci 4 tomy tak se ji urcite nevyhnu ale podle me na 5ti dilny soupravy je to zbytecny protoze ramena stojej skoro tolik co stojany takze neusetris

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od h@z »

znacna vyhoda je v tom ze mam u rampy pouze 2 nohy, kdezto u stojanu jsem mel problem naladovat nohy stojanu tak aby bylo vse podle mych predstav...

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od milq »

Asi prejdem zo stojanov na rampu, na koncertoch je to fakt vyhoda, postavit si rampu pol hodky pred zaciatkom koncertu a potom ju tam uz len preniest a usetreny cas venovat napr. doladeniu bicich...

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od h@z »

nebudes mit co doladovat :D budes to mit presne jako ve zkusebne,... nekde jsem tu uz psal, ja mam na podiu postavenou rampu a kdyz zvukar nasazuje mikrofony, tak kytaristi teprve davaj zesiky na bedny :twisted:

ale abych byl objektivni tak musim uznat ze nekdy je broblem najit misto na postaveni kompletnich bicich v backstage, ale zatim jsem se s tim vzdy popral :wink:

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od milq »

Myslel som doladenie blan, ale inak suhlasim :D

h@z
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 232
Registrován: 22 kvě 2008 23:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od h@z »

jo pan je az takovy fajnsmekr :wink: tak to potom jo

jeste jedna vec Gibraltar je uplne byzchybny hardware s pametovkama uplne vsude (tot ma zkusenost)

http://gibraltarhardware.com/

http://gretsch.cz/ potazmo http://gretsch.cz/rampyzahnute.html a http://gretsch.cz/rampyV.html

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od Hans-Drums »

Já jsem pro rampu (I když mám zatím stojany) Líbí se mi jednodílná od Pearlu,ta by mi stačila je to http://kytary.cz/pearl-univerzalni-ramp ... 75:0:0:1:0 máte s tím někdo zkušenost?

milq
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 497
Registrován: 12 zář 2006 14:14
Bydliště: Skalica, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rampa nebo stojany

Příspěvek od milq »

Ja asi pojdem do rampy od pdp, mate s nou niekto skusenost?

Odpovědět

Zpět na „Porovnání hardwaru“