Star-cast mounting system vs I.T.S system

Tomin0007
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 16 čer 2008 12:10
Bydliště: New Miláno
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Tomin0007 »

ale mám.....stačí se mrknout na to, jak vypadá uchycení u Tamy a jak u Mapexu.....je to můj subjektivní názor a za ním já si stojím, oboje mám vyzkoušeno, takže vím o co jde......Star-cast mounting system se MNĚ osobně jeví volnější, jelikož je uchyceno za ráfek a ne za mušle, a proto, podle mě, bude mít buben větší "svobodu" (ještě jednou říkám: MŮJ NÁZOR )....jasný, každý uchycení má svoje pro a proti, ale u MĚ je jasným favoritem TAMA..........a tou gumou, jsem myslel to, že se nepřenáší vibrace korpusu pryč z bubnu přes hardware, ale díky té gumě jsou zachovány v bubnu a tudíž je prodlouženej i jeho dozvuk .......:wink: ...Hu....klidně mě ukamenuj 8) ......jo a k tomu negativnímu působení Star-cast uchycení, jak tu psal DUDI.....nesetkal jsem se ještě s vadou, kterou on tu popisuje, takže bych rád věděl o co jde ...... :!: :!: :!: ......understand???

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od tomcorn »

Litý ráfek = masívnější hmota = více tlumení resonance bubnu (tento argument používá například i DW, OCDP, ...). Čili (když to poženu ad absurdum) Tama se vlastně ultra-volným "vlajícím" star-castem znaží zachránit zbytky sustainu, zabitého litými ráfky :lol: :lol: :lol:
Doufám, že se mi tímto "příkladem" podařilo poukázat na úsměvnost celé této debaty :wink:

Taky není zanedbatelné, na co se tom věší. Třeba u sady Ludwig (1970), kterou jsem kdysi měl, byl tom na kopáku hrozně krátký, zatímco při přehození na stojan činelu se krásně "natáhl".
Obrázek

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od tomcorn »

Tomin0007 píše:.....konkrétně u Tamy se mi to nějak nezdá, že by se LITÝ ráfky nějak deformovaly (jestli je to to, co myslíš)......
Nevím, jak dlouho hraješ na bicí, ale představa, že TAMA vždy dávala star-cast pouze na lité ráfky, se nezakládá na realitě. Tímhle star-castem Tama věšela klasické ohýbané ráfky:
Obrázek

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od tomcorn »

Tomin0007 píše:....takže by to mělo jak váhu, tak tlak na uchycení tlumit, ne???...
:lol: :lol: :lol: Takže když na železný šroub bez gumy pověsím 5kg buben, bude vážit 5kg, ale když ho "vytlumím" gumou, "ztlumí" se váha třeba na 3kg??? :lol: :lol: :lol:
Jak se tlumí váha???? :mrgreen:

Tomin0007
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 16 čer 2008 12:10
Bydliště: New Miláno
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Tomin0007 »

:) váhu neutlumíš,to je jasný, :wink: ale buben po ÚDERU nebude tak moc namáhat to uchycení, A TÍM I RÁFEK, už jen kvůli té gumě.....že to (ted to řeknu blbě) "rozhoupání bubnu" bude čátečně pohlcený tou gumou, než kdyby to bylo naprudko na kov, že..takže by k žádné deformaci ráfku docházet nemělo,hm?..teda aspon jsem se s tím nesetkal.......víš jak to myslím??......ale nevím, jestli má cenu hájit Tamu před lidma, kteří jsou zarytí odpůrci Tamy......jo a ty litý ráfky tam taky asi nebudou jen jako marketingovej tah, nemyslíš??... 8)

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od sasa »

tomine já mám tamu rád, ale už se v minulosti několikrát zmílila - např. v tom, že přestala na čas vyrábět tzv. reinforcement rings - za pár let na to pak museli přijít s revolucí, že to nabízejí dál pro hráče kteří vyhledávají vintage zvuk - hm....
to že přišli s litejma ráfkama je podle mě čistě jen a jen marketingovej tah.... a víš proč? podle mě je důležitý si to přiznat, jejich sady jako swingstar, rockstar, rockstar custom jsou předpotopní a hrajou zprdele - měl jsem je, takže mluvím tak jak sem to slyšel já. A to je ten problém, tama zaspala dobu a jejich marketéři si mysleli že celej fígl je jen ve jméně ale to se podle mě šeredně zmýlili páč ostatní přišli na trh s javorem břízou už v těch nejlevnějších soupravách (o kvalitě dřeva se nemluví....) a levný soupravy dělaj obrat a obrat = stabilita firmy = dobrý CF = další možnosti investic = zisk z nových produktů = trvalý růst bez konjunktury. Takže museli přijít s něčím co by jejich soupravy odlišovalo a to jsou právě litý ráfky.
Tady totiž něfunguje to co fuňguje jinde např. v pojištění aut - hádej co ovlivní nejvíc TO kterej produkt zákazník koupí - cena? ne. To jakou má reklamu? ne. To jak má pěkný balení? ne. - ovlivní to jen a jen prodejce protože na něm záleží co ti nabídne - prodá....
ALE v bubnech je to i trochu jinak - levnou soupravu si s prominutím kupuje člověk kterej na prodejce ještě trochu dá takže mu výslednej zvuk je vcelku uprdele - jestliže hraješ na bubny tejden nemůžeš ani vědět co chceš za zvuk - proto ti prodejce řekne "hele tyhle litý ráfky to je bomba, to ostatní nemaj a navíc voe an ně hraje scott travis...." - člověk kterej jde koupit hi-end soupravu jde především po zvuku a je mu zcela uprdele jestli to má ráfky vylisovaný z třikrát nabouranýho žigula nebo nebo vylitý z anorganický oceli s příměsí drcenejch kávovejch zrníček blue mountain z Jamaiky který prošli střevama malejch nevinejch opiček tušímže z rodu makaků.... tam rozhoduje jen ten kdo slyší a to je točtuběží. takže litý ráfky jsou spekulativní záležitost nespa? nebo myslíš, že by Starclassics B/B hráli s ohýbanejma ráfkama hůř???? 8) (já osobně co jsem měl možnost na škopky strkat litý ráfky, tak bubny hráli obvykle hůř - výjimku tvoří některá skupina malejch bubnů....)

Tomin0007
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 16 čer 2008 12:10
Bydliště: New Miláno
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Tomin0007 »

mno konečně člověk se kterým se dá v klidu mluvit :wink: .....díky sašo.....já měl právě problém s ohýbanejma ráfkama, co se jak zvuku, tak lazení týče.....stačilo u nich párkrát sjet přes rantl a bylo to v kelu.....u snare byl zase problém s Rim-shotem...mno a ten zvuk byl takovej placatej, prostě něco tomu chybělo...a právě tyto problémy vyřešily litý ráfky, teda aspon u mě.......nehraji totiž Jazz, ani v žádným Big Bandu.....takže mě naopak až moc citlivej zvuk štval......právě proto jsem zvolil Tamu, jelikož ty ráfky v kombinaci se StarCast systémem pro mě znamenaly ideální volbu..zvuk je ted takovej kulatější a celkovej zvuk je hlasitější........ten zvuk mi prostě vyhovuje a do stylu, kterej hraju mi sedí...........samozřejmě v jisté cenové relaci..........a ještě jednou díky za konečně normální odpověď.........

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Slowmeda »

sasa píše: člověk kterej jde koupit hi-end soupravu jde především po zvuku a je mu zcela uprdele jestli to má ráfky vylisovaný z třikrát nabouranýho žigula nebo nebo vylitý z anorganický oceli s příměsí drcenejch kávovejch zrníček blue mountain z Jamaiky který prošli střevama malejch nevinejch opiček tušímže z rodu makaků.... tam rozhoduje jen ten kdo slyší a to je točtuběží. takže litý ráfky jsou spekulativní záležitost nespa? nebo myslíš, že by Starclassics B/B hráli s ohýbanejma ráfkama hůř???? 8) (já osobně co jsem měl možnost na škopky strkat litý ráfky, tak bubny hráli obvykle hůř - výjimku tvoří některá skupina malejch bubnů....)
Takhle sem se u příspěvku dlouho nezasmál, čeče máš prakticky ve všem pravdu. Co se týče těch bubínků baví mě oboje ráfky, každý tam má svoje místo narozdíl od tomů.
Ještě bych jen dodal, že barvu zvuku a podíl nižších frekvencí dělá černej chrom, kdo chce tomy s lesklým pleskavějším zvukem tomu doporučuju zlaté kování. Stříbrná je přibližně někde mezi nima. :!: :D

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od tomcorn »

Tomin0007 píše::) váhu neutlumíš,to je jasný, :wink: ale buben po ÚDERU nebude tak moc namáhat to uchycení, A TÍM I RÁFEK, už jen kvůli té gumě.....že to (ted to řeknu blbě) "rozhoupání bubnu" bude čátečně pohlcený tou gumou, než kdyby to bylo naprudko na kov, že..takže by k žádné deformaci ráfku docházet nemělo,hm?..teda aspon jsem se s tím nesetkal.......víš jak to myslím??......ale nevím, jestli má cenu hájit Tamu před lidma, kteří jsou zarytí odpůrci Tamy......jo a ty litý ráfky tam taky asi nebudou jen jako marketingovej tah, nemyslíš??... 8)
1. Nejsem odpůrce Tamy a už vůbec ne zarytý -viz foto
Obrázek
2. Že guma tlumí nárazy chápu dávno, mluvil jsem jen o váze.
3. Marketingový tah to podle mě je. Jestli mi ale vysvětlíš lepší důvod, proč musí mít levný lipový tom na spodku litý ráfek, rád se nechám přesvědčit. Myslím si, že zvuku by prospěla spíš investice do korpusu, než ráfku, který svou hmotou sustainu nepomůže.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od tomcorn »

Tomine, tys mě pobavil. Saša v podstatě řekl, že kupci jako ty tomu vlastně ještě moc nerozumějí a nechají se zbalamutit marketingovými tahy a ty mu za to poděkuješ a ještě napíšeš, že konečně ti konečně odpověděl někdo, s kým se dá v klidu mluvit :lol: :lol: :lol:
P.S.: Se sašou naprosto souhlasím.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od sasa »

ne-ne tome, já nechtěl tominovi říct, že tomu nerozumí, já sem chtěl poznamenat na ty který si jdou bubny koupit poprvý a bohužel o tom vědí prdlajz - stejně tak sem totiž nakoupil i já a to je ten moment - levný bubny si kupuje člověk kterej není stoprocentně přesvědčenej a rozhodlej o zvuku kterej chce a tam má prostor prodejce a značka.... :lol: :lol:

PS: nemám rád litý ráfky :D

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od sasa »

a vůbec největší looser v marketingu a bubnech je v současnosti Pearl - ty jsou podle mě zapikaný a budou muset přijít s něčím novým - pearl mám moooc rád, ale jejich marketing sotjí za hovno, jediný co maj je čembrs a zvuk vepřovejch mlaskajících jater o chodník -
jen namátkou - pearl eliminator = šlapka naprd (naco je ti milion nastavení když to má vůle a neklouže ti noha na pedálu)
pearl reference = jen slabej marketingovej trik = můžeš si soupravu koupit z čeho chceš, ale s tím sonor přišel dřív a má to víc promakaný, navíc sou ty soupravy tak drahý že to nikoho nezajímá.
a levný sady??? to je kapitola sama pro sebe, ty tam jsou doby, kdy exporty byly konkurenceschopný... - dneska i ten podělanej basix hraje líp....
je to ostuda.

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od tomcorn »

Citujitě, Sašo :lol: :
"levnou soupravu si s prominutím kupuje člověk kterej na prodejce ještě trochu dá takže mu výslednej zvuk je vcelku uprdele - jestliže hraješ na bubny tejden nemůžeš ani vědět co chceš za zvuk "

Já to nemám nikomu za zlé, tímhle si prošel každý, včetně mě. Ale když někdo napsal, jak (na rozdíl od Mapexu) Superstárům lépe rezonují tomy s litými ráfky, to jsem bez komenáře nechat neuměl :lol:

Nic proti Tominovi, určitě je to fajn člověk, ale ve svém profilu má u blan napsáno: "Všude zatím přepravky TAMA 250 Hazy....jsou to sice tenčí, ale o to živější blány....docela vysoká zvuková variabilita.....". S tímhle se pouští do debaty o vlivu ráfků na zvuk tomů....

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od sasa »

no :mrgreen: já se nsažím jít cestou nejměnšího odporu, proto tady radši nikoho neosočuju, sám hraju naprd a rozumím tomu jak koza petrželi ale marketingu celkem rozumím no :mrgreen:

Tomin0007
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 16 čer 2008 12:10
Bydliště: New Miláno
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Tomin0007 »

wow....koukám, že se tu rozpoutalo peklo :mrgreen: ........
To Tom: já sašovi poděkoval za to, že mi tady, ne jako jiní, nezačal hned nadávat, jakej jsem vůl, že preferuju Tamu etc. a rozumně mi odpověděl....jo a ty blány už jsou vyměněný, jen jsem to zapoměl v profilu změnit.....klidně mě přesvědčuj, ale já mám zatím s litýma ráfkama jen dobrý zkušenosti, možná ale až budu takovej masér jako ty, tak změním názor (joke)....... :wink: ......

tomcorn
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2899
Registrován: 15 úno 2007 20:35
Bydliště: Praha 1 - Malá Strana
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od tomcorn »

Prošel jsem znovu celou debatu a musím tě poopravit:
1.peklo vypadá jinak :wink:
2.nikdo ti tu nikde nenadával a už vůbec ne do volů
3.skoro každý ti tu rozumně odpovídal (=předkládal argumenty a nenadával), rozhodně ne jen Saša
4.nemusíš být masér (neživím se masážemi :lol: )
5.zkus si soupravu osadit profi blanami (což jsi už tedy snad udělal), dobře je nalaď a potom vyzkoušet ohýbané ráfky vedle litých (já to v roce 2002 udělal na Starclassics EFX).
6.chápu, že máš s litými ráfky na svých bubnech dobré zkušenosti, o tom není sporu. Pointa je ale v tom, že na těhle bubnech nemáš žádnou zkušenost s klasickými ráfky, přesto píšeš (cituji):
".....já měl právě problém s ohýbanejma ráfkama, co se jak zvuku, tak lazení týče.....stačilo u nich párkrát sjet přes rantl a bylo to v kelu.....u snare byl zase problém s Rim-shotem...mno a ten zvuk byl takovej placatej, prostě něco tomu chybělo...a právě tyto problémy vyřešily litý ráfky, teda aspon u mě......."
-čili ten problém jsi měl na úplně jiných bubnech, takže vůbec tvůj problém nemusel být v ráfcích. Rozumíme si?

P.S.: bavíme se o tomech a jejich resonanci/susutainu, lité ráfky na snaru je něco úplně jiného.

Tomin0007
Pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 16 čer 2008 12:10
Bydliště: New Miláno
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Tomin0007 »

ok......

urquell
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 18 črc 2008 12:10
Bydliště: karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od urquell »

No já teď u Star-cast mounting system řeším problém a jsem v koncích...nejdřív jsem myslel,že už mam starý blány-tak jsem koupil nový,naladil-vše o.k.jakmile ale usadím buben na trn-jakoby ohluchne-ztratí dozvuk a zní jak kýbl...hledal jsem příčinu a vypadá to,že když trochu víc utáhnu imbusem ty šroubky který stahujou ty ¨kusadla¨co drží za ráfek,buben najednou nemá dozvuk-prostě zní ploše-na hovno,když je zase povolim na volno začnou ty volný části rezonovat...kámen úrazu je i u prostřední části systemu-tam kde se dotýká kov na kov. Když rukou zatlačim na tom směrem dolů-začne zase znít-asi to budu muset nějak vypodloži...už si nevím rady-buď dělám něco špatně,nebo má Star-cast mounting system kurevský mouchy...mě třeba vadí i to,že ty krajní kusadla vycházej až skoro k ladícim šroubum...jestli s tim někdo máte nějaký zkušenosti-poraďte prosím...

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Karloska »

Já jsem vypozoroval, že i tyhle supr new systémy uchycení tomů mají své mouchy a nefungují 100%. Samozřejmě že je to lepší než vrtaný buben, ale problém s "ohluchnutím" bubnu stále přetrvává ! Možná ale, v menší míře. :)

ZRNO
Řečník Sféry
Příspěvky: 809
Registrován: 26 čer 2007 14:20
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od ZRNO »

Hmm co já vím tak Mapex takovej problém nemá... Že by soudruzi u Tamy udělali někde chybu?...
Hlavně mě vždycky sralo že ten jejich sytem zavazel ...a že měl při nastavování vakl...
Přílohy
P1010001.JPG

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Kulda »

Zajimave video..
Ma to sice 10minutek, ale vydrzte to :wink:
Bob Gatzen to proste dava..

Jirka Michalik
Diskutér Sféry
Příspěvky: 100
Registrován: 05 říj 2008 18:46
Bydliště: Dolní Rychnov (Sokolov)

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Jirka Michalik »

chtěl bych se zeptat... když si koupim na musiccentru (třeba) tom-tom (8"x7") je to i s tim zavěšením nebo ho budu muset ještě dokupovat?

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Vojta Horák »

Nekdo tu utocil na Pearl ISS... ze prej ohyba rafky... Je to udelany tak, ze je po kousku obvodu rafku, takze k ohnuti bys na buben musel slapat. Jinak jsem radsi, kdyz mi buben visi za rafek, nez kdyz mam k muslim privazany nejaky veci, ktery mi namahaj korpus samotnej, ve kterym je zrejme nejaky pnuti...

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Sam Jr. »

dokuď nebudou bubny levitovat, tak je to pořád na půl cesty :D serte na to, když je dobrý dřevo, hrany, blány i ladič, hraje to i s dírou v korpusu :wink:

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Star-cast mounting system vs I.T.S system

Příspěvek od Vojta Horák »

Sam Jr. píše:dokuď nebudou bubny levitovat, tak je to pořád na půl cesty :D serte na to, když je dobrý dřevo, hrany, blány i ladič, hraje to i s dírou v korpusu :wink:
kdyz by se bubny daly ladit tak, aby byly pouze jakymsi utahovakem spojeny rafky, tak by vznikl zpusob, jak by se do korpusu nevrtalo vubec. Ale jak rikam ladeni by bylo horsi.

Odpovědět

Zpět na „Porovnání hardwaru“