Traditional grip

Jak hrajete?
Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Woody »

Alibaba píše:Jen přihodím něco ze svého soudku.
Měl jsem kdysi to štěstí, že jsem měl učitele ze staré školy - začínal jsem někdy před dvaadvaceti lety a jemu bylo tehdá kolem sedmdesáti.
Přestože jsem hrál americkým gripem, dle své přirozenosti, ukázal mi výhody německého gripu a toho tradičního. Jelikož sám hrál velice lehce a technicky tradičním gripem (měl za sebou jazzovou a bigbandovou kariéru) nepřestávalo mně tohle držení fascinovat. Přestože jsem svou kariéru odehrál nakonec německým gripem, střihnul jsem si občas nějakou tu svingovku nebo jazzovku tím tradičním. Je to prostě labůžo...
Závěr ? Každému co jeho jest, jen když to přináší potěšení.
Amen!

Mr.FRock
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2008 19:00

Re: Traditional grip

Příspěvek od Mr.FRock »

mates píše:To ze nekdo nepouziva traditional grip neni omrdavani. Ten vznikl nekdy v dobe bitvy na bile hore :)
a byl vyvolan zpusobem bubnovani na zavesny buben u pasu, kdyz te vedli na popravu :)
To ze se dedil z generace na generaci je vec jina. Ale jjinou veci je ze je jina doba, nemame zaveseny bubny u pasu, hrajeme v sede za soupravou, z takovyho posazu za bicima zcela smysluplne vyplyva drzet palicky normalene a ne traditional. Lidi co hrajou tradikem jsou vetsinou ti co meli ucitele jenz ze sve doby pouzival traditional grip. Rozhodne jeho nepouzivani neni omrdavani. Rozhodne bych musel byt magor abych na nej prechazel, jelikoz to neni vyhodny, obvzlaste kdyz jednu ruku pouzavas tak a druhou onak.

A to ze by tu nebyli mistri co by prehrali nejakyho staryho mistra ?? tak bud v klidu po svete jich beha a jejich jmena jsou znama a nezpocetnekrat tu padla. Hlavne dneska se hraje jinak, jinak stylove.
Pánové tohle bych prostě ještě jednou zdůraznil. Traditional grip vznikl s praktických důvodů! Zkuste si hrát se zavěšeným bubnem, americkým,francouzským nebo německým úchopem... Tu levačku by jste prostě museli nepřirozeně kroutit. Takhle se velikáni jako Buddy Rich prostě učili hrát. Když budu citovat svého učitele: "Tady máš virbl a mazej do průvodu. Každej amík to v rámci základní hudební školy takhle měl".Stará škola. Můj učitel začínal úplně stejně a teď mě učí americkou techniku. Logicky. Je to jednoduše vývojem hry a požadavkům kladených na bubeníka.

Takže za sebe. Já používám americký úchop. Je to prosté. Symetrie. Co zaraješ levou zahraješ pravou. Myšleno hlavně z pohledu obsluhy sestavy. Nechci tvrdit, že tradičním úchopem by to nešlo,obzvláště při pohledu na zmiňovaného Buddyho Riche nemám pocit, že by traditional byl nějak omezující, ale nevidím důvod proč se ho učit.

Všimněte si jak má Mr.Buddy Rich natočený virbl.

xdust
Diskutér Sféry
Příspěvky: 156
Registrován: 11 dub 2007 01:40
Bydliště: Valašsko

Re: Traditional grip

Příspěvek od xdust »

Trošku bych si dovolil nesouhlasit s tím: "Ať si to každý drží jak chce".
Musím říct, že kdybych se tím při mých začátcích řídil, tak teď bych držel paličky jak prase (o některých svých chybách moc dobře vím). Hlavně pro začínající bubeníky je důležité, aby je někdo upozornil: "Tak bacha, tohle je základní chyba...!"
Včera jsem byl poprvé na hodině u mého učitele. Řekl mi, že bych se měl naučit tradional (je to jazzman ze "staré školy"). Určitě mě do toho nenutí, jen podotkl, že bych měl umět obojí. Zajímavý názor, opravdu se to pokusím aspoň trošku naučit. Ale myslím si, že trad. držení je do značné míry otázkou image. Když manželka poprvé uviděla video s traditč. držením tak na to zírala - myslím si, že pro nebubeníky to může být zajímavé.
Konkrétně u Buddiho (toho opravdového) v předcházejícího příspěvku se mi dost "hnusí", jak extrémně má nakloněný virbl.

DUMP
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2123
Registrován: 14 led 2006 20:22
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od DUMP »

Ja zas spis verim tomu, ze ke spravnymu drzeni se kazdej tak nejak dopracuje praxi. Aspon ja to tak mam, s potrebou prstovek se mi drzeni tak nejak samo od sebe nenasilne upravovalo.

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Gagarin »

xdust píše:Konkrétně u Buddiho (toho opravdového) v předcházejícího příspěvku se mi dost "hnusí", jak extrémně má nakloněný virbl.
Tak to se mi právě nejvíc líbí :P
DUMP píše:Ja zas spis verim tomu, ze ke spravnymu drzeni se kazdej tak nejak dopracuje praxi. Aspon ja to tak mam, s potrebou prstovek se mi drzeni tak nejak samo od sebe nenasilne upravovalo.
Držení si člověk pravda časem upravuje a u každého to nakonec vypadá trochu jinak, ale zdaleka nejlepší je samozřejmě vycházet z akademického základu, ve kterém jsou ty důležité grify tak nějak nejjednoznačnější. Člověk navíc většinou vymyslí něco co mu jakože jde a třeba za půl roku zjistí, že ho z toho bolí ruky, nebo tak nezahraje přesně/rychle/dynamicky/jakkoliv dobře, což se v začátku nemusí poznat. Kdo se někdy přeučoval nějakej zlozvyk ví, o čem mluvim.

EL-
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 14 pro 2007 18:15

Re: Traditional grip

Příspěvek od EL- »






ten isty typek..amazing!

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Traditional grip

Příspěvek od bub7 »

Někde jsem četl, že při traditional grip paličku držíš tak malou plochou, že kvalitněji při úderu prorezonovává a úder lahodněji zní. Osobně to uchem nepoznám. Ale Carl Palmer hraje traditional grip i v notně vražedných tempech. A není jedinej. Traditional grip není jen doménou jazzu.

M!CHAL
Diskutér Sféry
Příspěvky: 119
Registrován: 15 lis 2008 01:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od M!CHAL »

jeste pro upresneni a pochopeni teto diskuze!!! traditional grip je takovy to drzneni palicky jak tuzku nebo lzici??? jak je to v pohadkach?

Uživatelský avatar
bub7
Diskutér Sféry
Příspěvky: 168
Registrován: 15 pro 2008 22:49
Bydliště: Východní Čechy

Re: Traditional grip

Příspěvek od bub7 »

Přesně, mluvíme-li pouze o levé ruce. Když to někdo umí dotáhnout k dokonalosti, tak se na takovou hru moc pěkně dívá

M!CHAL
Diskutér Sféry
Příspěvky: 119
Registrován: 15 lis 2008 01:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od M!CHAL »

Diky za pouceni...

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od BóĎA »



držení lžíce nebo tužky je něco jinýho, tady máš vysvětlenej traditional jak to vypadaá

Hans-Drums
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1006
Registrován: 01 čer 2008 12:23
Bydliště: Toužim (Karlovarsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Hans-Drums »

M!CHAL píše:jeste pro upresneni a pochopeni teto diskuze!!! traditional grip je takovy to drzneni palicky jak tuzku nebo lzici??? jak je to v pohadkach?
Jo,ale v 99% Pohádek mají ten traditional grip stejně špatně :wink: :D

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Gagarin »

bub7 píše:Někde jsem četl, že při traditional grip paličku držíš tak malou plochou, že kvalitněji při úderu prorezonovává a úder lahodněji zní.
To je pravda, ale funguje to jenom když paličku držíš na správném místě, aby mohla hrát. U matched grip by se na to mělo dbát taky, nicméně akcent asi víc vyzní v tradičním...když se to umí..

001
Diskutér Sféry
Příspěvky: 117
Registrován: 26 lis 2008 18:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od 001 »

BóĎA píše:

držení lžíce nebo tužky je něco jinýho, tady máš vysvětlenej traditional jak to vypadaá
Dík za to video... myslím že toto držení může trochu vynahradit slabost levé ruky ne? :idea:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Bobroněnko »

já si to nemyslím. mně osobně přijde traditional mnohem lepší na citlivý hraní, kde nevadí pár drobnejch navíc, ale větší šlahu dáš rozhodně klasicky.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od BóĎA »

nebo Lang? :)

Gagarin
Řečník Sféry
Příspěvky: 670
Registrován: 16 zář 2005 17:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Gagarin »

tak právě akcent je tradičním nejsilnější..když se umí

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Bobroněnko »

jo, jo, donati, lang, mayer, etc, etc. ja se bavim o prumernym jouzovi. kdyz ses necim zvyklej hrat od zacatku, tak je jasny, ze to umis lip.

francek
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 09 úno 2009 20:23

Re: Traditional grip

Příspěvek od francek »

Tak, já si myslím, že ať už si drží cokoli čímkoli je to jeho věc a není omrdávání držet si něco jiného něčím jiným jakkoli počase kdykoliblebleble, ale
Stala se mi taková nemilá věc a to když mi třicetikilová dlaždice křípla prst do kovovýho rámu kterej sem si pro ni svařil a tím pádem mi těch třicet kilo sejmulo asi centimetr čtvereční na levým ukazováku, dvě noci sem nespal a pak mi provrtali do nehtu díru.OK, týden sem nemohl hrát vůbec a teĎ i když už jsou to tři týdny co hraju musím furt držet paličku tradičním gripem, z počátku to bylo total sci-fi,ale teď už zkouším dvojky i trojky,(zatim nijak rychle),ale mám pocit že při jamech v takovým tom jak se americky říká compingu či jak, mi ta ruka v tom tradičním hraje tak nějak líp intuitivně, vyakcentuje i to co by mě jinak nenapadlo a povětšinou to tam sedí, což mě přivedlo k tomu, že se budu učit i tento druh bití.Vono vlastně mi ta dlažka možná prokázala službu...

francek
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 09 úno 2009 20:23

Re: Traditional grip

Příspěvek od francek »

nu,ano,jsem odhalen, a šlaka...

Uživatelský avatar
g.m.kenny
Diskutér Sféry
Příspěvky: 126
Registrován: 05 říj 2010 21:23
Bydliště: Cheb

Re: Traditional grip

Příspěvek od g.m.kenny »

Uf tam se pročetl celé toto téma a jako nováčkovi my dáváte fakt zabrat.

Ovšem názor, že je to svobodné rozhodnutí preferuji. Jako amatér, hrající hlavně na piano a učící se na bicí, znalý rytmu atak,
jsem sám na sobě vypozoroval, že mi více vyhovuje tradiční grip. Poté co se něco naučím tradičním gripem, není pro mne potom problém zahrát toto i jiným.
I když je tradiční grip hodně těžký, tak jako "studiový nahrávač" zjišťuji že hra tradičním gripem je opravdu přesnější a dynamičtější.
Ale vše je to jen můj subjektivní názor a také s přihlédnutím na styl hry který preferuji a ten táhne k funky, jazzu, prvky drum and basse apod.

Učí mě občas jeden starý mistr (bývalý technolog ve fabrice na bicí). Sám hraje to něco mezi německým a americkým. Tak jsem zvědav co mi řekne na to, že bych rád zůstal jen povíceru u tradičního gripu a co mi předvede. Mám pocit, že protože jsem v začátcích nechtěl mě tímto zatěžovat.

Myslím, že asi opravdu hodně záleží i na stylu který hrajete a na talentu ke hře. A vzhledem k tomu, že si nepřipadám moc talentovaný, zvolil jsem tradiční grip.
A hlavně pokud si ve studiu něco nahrávám, tak přesnost a dymanika u mě vítězí. :D

punkiesak
Pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2009 16:14
Bydliště: Sedlec u Českých Budějovic

Re: Traditional grip

Příspěvek od punkiesak »

No jestli se v dnešní punkové době všechno omrdává, hraju punk rock a hraju traditionalem.

Uživatelský avatar
jakas
Diskutér Sféry
Příspěvky: 192
Registrován: 21 lis 2010 16:11
Bydliště: Kolín

Re: Traditional grip

Příspěvek od jakas »

Buddy.Rich píše: Výhody, jednoduchy, kontrola, presnost vetsi cit. Osobne teda nevim jak to drzis ty? Promin, musim te opravit,ale je to german grip(ne american grip) to jen pro uplnost.Chapu to zrejme z tvyho hlediska, no proste je mnohem slozitejsi hrat pres prsty, nez se zavrenou rukou, proto ne kazdej tak hraje, a ty to zjevne taky asi nedavas? Ovsem jeste k te punkove dobe, no nevim, jestli v dnesni dobe vznikl nekdo, kdo by se vyrovnal starym mistru? Ne...

Sice nevim, jak si přišel na to, že v traditionalu máš větší přesnost, větší cit a už vůbec radši ani nemluvě o kontrole :idea: spíše nevidím jedinou výhodu traditionalu oproti germanu, s kterým v této době (té tvé punkové :mrgreen: ) hraje už skoro každej ... :)

Uživatelský avatar
Wind
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 436
Registrován: 20 črc 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Wind »

Slyšel jsem, že traditional kurví záda, ale nevím co je na tom pravdy

Vojta Horák
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2254
Registrován: 09 kvě 2007 17:37
Bydliště: Rock, Blues
Kontaktovat uživatele:

Re: Traditional grip

Příspěvek od Vojta Horák »

Wind píše:Slyšel jsem, že traditional kurví záda, ale nevím co je na tom pravdy
Já si kurvil záda např blbou pozicí hi-hat. Až fyzioterapeutka ze mě páčila, proč mám takový zešikmený držení těla. No a jestli se někdo byť jen o 5 cm přihne kvůli traditional gripu, tak si taky ty záda kurví, ani o tom neví. Nebo teda pro začátek jen svaly...

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“