Klouzání

Jak hrajete?
Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od R - stick »

mirekhk píše:Klouzání paliček jsem vyřešil po svém ........ na paličce,kousek nad místem kde jí držím mezi palcem a ukazováčkem,si modelářským pilníčkem dělám po obvodu 4-5 drážek cca 2mm od sebe. Většinou paličku držím max na první až druhé drážce,dál neklouže. Bál jsem se že budu mít puchýře,ale nemám,jen kůže rychleji ztvrdla. Asi je to barbarské takto ničit R-Sticky,ale já si na to zvykl a stalo se to pro mě i určitým rituálem :D
No to se mi snad jen zdá. :D :D :D :D To jsi nemohl říct - já tam ty protiskluzové drážky normálně na objednávku dělám - bez nejmenších problémů. Myslímj, že to je daleko pohodlnější, než to pižlat pilníkem. :lol: :lol: :lol:

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od MrafceK »

myša píše:Doporučuji natural povrch.
suhlas, pred 3mi tyzdnami som si u R-Sticka objednal 2 (rozne) pary na skusku a musim potvrdit, parada..
R-Styku, len tak dalej :)

MrafceK
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 06 kvě 2008 22:27
Bydliště: Praha - západ (Holubice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od MrafceK »

adam195 píše:Já s klouzáním problémy nemám, ale mám strašný problém s puchýřema už asi 9 měsíců pořád dokola se mi dělaj puchýře hraju denně třeba 2,5 hodiny a mám 2 puchýře, dám si tam náplast, ale pak to strašně klouže a stejne se to odlepuje ta náplast a ty puchýře se blbě hojí, když pořád hraju, no teď jich mám na ruce 7
clovece, co technika? neskusal si zmenit styl hry? to uz je moc.. 7 klackov

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od mirekhk »

R - stick píše: No to se mi snad jen zdá. :D :D :D :D To jsi nemohl říct - já tam ty protiskluzové drážky normálně na objednávku dělám - bez nejmenších problémů. Myslímj, že to je daleko pohodlnější, než to pižlat pilníkem. :lol: :lol: :lol:
to R-stick : To si děláš legraci ? :D :D tak pokud to máš někde v nabídce,asi mě to minulo :D Já si tedy příště řeknu,neboť tím pilníčkem je to opravdu "vopruz".
Jinak ještě k tématu : já mám nejraději natural povrch,lakované mi opravdu do ruky nejdou a kloužou. Ty drážky jsou pro mě i taková značka,zda mám paličku v ruce tak,jak má být.

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od mirekhk »

to R-Stick : kolik jich musím objednat,aby drážky byly? :D

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od R - stick »

stačí 1 pár ...

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od mirekhk »

R - stick píše:stačí 1 pár ...

to zase ne,já jich vezmu víc. Máš to nějak standartně řešené,nebo je možné zadat třeba vzdálenost první drážky ?

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od R - stick »

Je samozřejmě možné zadat vzdálenost první drážky - dokonce to je pro dobrou funkci i nutné - tato úprava se totiž nedá sekat standardně. Při aplikaci drážek je totiž nutné vždy vědět, jak a v jaké vzdálenosti od konce dotyčný bubeník paličku drží.

Na druhé straně je fakt, že tuto úpravu na stránkách zpropagovanou nemám - ono je to totiž hodně individuální věc - a při blbé aplikaci je to docela velký průser - nicméně toto v krátké době napravím.

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od mirekhk »

R - stick píše:Je samozřejmě možné zadat vzdálenost první drážky - dokonce to je pro dobrou funkci i nutné - tato úprava se totiž nedá sekat standardně. Při aplikaci drážek je totiž nutné vždy vědět, jak a v jaké vzdálenosti od konce dotyčný bubeník paličku drží.

Na druhé straně je fakt, že tuto úpravu na stránkách zpropagovanou nemám - ono je to totiž hodně individuální věc - a při blbé aplikaci je to docela velký průser - nicméně toto v krátké době napravím.

já vím,že standartně by to bylo o ničem,ale raději jsem se zeptal. Je vidět,že jste dobrá firma. Rozhodně toho využiji a už to nebudu "pižlat" doma modelářským pilníkem :D Moc díky

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od R - stick »

No - i když na druhé straně je možné ty drážky dělat i standardně. Je fakt, že na tom v současnosti pracuji - a pokud to bude životaschopné, tak to i nabídnu.

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od mirekhk »

R - stick píše:No - i když na druhé straně je možné ty drážky dělat i standardně. Je fakt, že na tom v současnosti pracuji - a pokud to bude životaschopné, tak to i nabídnu.
Pokud by to bylo standardně na paličkách na stejném místě,můžu z vlastní zkušenosti říci,že pokud drážky nejsou tam,kde mají být,dělají se opravdu puchýře a držení takovéhoto kousku je opravdu nepříjemné. Standardním umístěním,by si se asi každému nezavděčil :-) Když jsem s tím začal,podařilo se mi udělat až třetí pár ku své spokojenosti,muselo se to vyzkoušet. Myslím,že je důležitá i hloubka a šířka drážek.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od R - stick »

Jak říkám, je to zatím ve stádiu zkoušek.

mirekhk
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 352
Registrován: 12 kvě 2009 11:41
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od mirekhk »

R - stick píše:Jak říkám, je to zatím ve stádiu zkoušek.

dobrá,dobrá ...... rozhodně se těším,až mi od tebe příjdou paličky s drážkami ...... pilník uklízím :D :wink:

jebO
Pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 25 zář 2009 20:18

Re: sex vax

Příspěvek od jebO »

Mě by spíš zajímal ten balzám co tu už byl zmíněný.. Je to nějak hygienicky atestované? Ono to při tom názvu vybízí k zmíněnému a mě tak došlo že někdy při takovém maratónu by nebylo od věci určité partije trochu zdrsnit :mrgreen:

Litrmlíčka
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 26 lis 2007 21:42
Bydliště: Miroslav, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od Litrmlíčka »

já to řeším jednoduše - v místech, kde paličku držím, ji obouchám o ráfek. Ty důlky pak nekloužou :)

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Klouzání

Příspěvek od Plesnivec »

Ani nevím, jestli to bude někoho zajímat...poslední příspěvek je zde 5 let starý...

...dlouhé roky mi paličky klouzaly ze zpocených rukou,.... pak jsem chytl takovou stařeckou chorobu a paličky mi, pro změnu, začaly klouzat, protože mám ruce moc suché,.... takže jsem plival do dlaní jak cikán u lopaty, matlal všelijaké krémy...paličky vypadaly jak vytažené z latriny...zvláště, když ty krémy rozpouštěly R-stickův potisk...hrůza...

...nedávno jsem si doma nahrával nějaké psí kusy, vrzal jsem smyčcem na baskytaru a uvědomil si, co všechnno umí kalafuna...

...koupil jsem si tedy práškovou kalafunu, vetřel (vedřel) ji do nelakovaných paliček od R-sticka a....stal se zázrak, ani se nehnou, dokonce u jednoho páru jsem to trochu přehnal a měl jsem problém přesáhnout (změnit držení)...dokonce jsem si po mnoha letech vyrobil slušný puchýř na ukazováčku (a to cvičím několik hodin denně, ruce by měly být omačkané)..

...pokud by to někdo chtěl také zkusit, v jakémsi hudebním e-shopu prodávají jemně mletou práškovou kalafunu za asi 100,- Kč, ale je to nádoba velikosti velkého panáka...kalafunu však kromě muzikantů používají i naši bratři ze zemědělství, chovající prasata, k odstraňování štětin z kůže nebo peří z drůbeže...takže v drogerii lze koupit mletou (není jemně mletá, ale vyhovuje) kalafunu v 1 kg balení za cca 130,- Kč...což by mohlo vystačit i na půlku bubenického života...a možná i na kus nějakého prasete (třeba toho od kytary)...

...takže přeji úspěch..!

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Klouzání

Příspěvek od Plesnivec »

...tak...., už si vás to přečetlo cca 200..a tak by mě zajímalo, zkusil jste to také někdo?? a jaký je rozum???
...mně se z puchýřů na ukazovácích a palcích udělaly po třech týdnech poctivé "lopaťácké" mozoly a ruce jsou již v pohodě...
...ještě jeden poznatek..., než si vezmu kalafunou čerstvě penetrované paličky na 6ti - 8mi hodinovou hru, vezmu si je na cca 2 hodiny cvičení na padu, tím je trošku osahám a na hře už to potom tolik nezlobí (nelepí)...

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouzání

Příspěvek od Bobroněnko »

no, já zkusil jednou horolezecký magnezium, a taky to šlo. i když normálně problémy nemám, takže zůstalo jen u pokusu.

Sam Jr.
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2301
Registrován: 22 srp 2003 13:46
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Klouzání

Příspěvek od Sam Jr. »

už hraju trochu klidnější muziku (o kousek) a už to taky řešit nemusím, co se mě ale taky potvrdilo, je že je lepší si vzít na koncert ohmatané paličky, než je rozbalit úplně nové až před koncertem. Taky jak psal Plesnivec - udržení si těch správných mozolů na prstech je pro bubeníka stejně důležitý, jak pro kytaristu na bříškách levé ruky :)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“