Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Odpovědět
drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od drummer.of.dreams »

Ahoj,
zvažuju, že koupím bicí Mapex Saturn - javor, ale nikde jsem nenašla pořádné recenze. Budu moc ráda když poradíte jestli ano nebo ne, jak jste s nimi spokojení, co byste vylepšili apod.

a také porovnání se značkou Sonor - čím se liší (např. zvukově), kvalita zpracování, hardware (hlavně tomholder..)

Díky za info

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od Adrub »


Uživatelský avatar
Moleek
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 247
Registrován: 10 led 2010 12:44

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od Moleek »

Adrub píše:Asi jsi nehledala dobře :wink:
http://www.sferabubeniku.info/viewtopic ... 04&t=10727
Schválně jsem na té stránce dal vyhledat "saturn" a našlo to přesně 0 výskytů, takže ten link není zrovna relevantní.

Spíš bych pročetl a případně pokračoval zde: http://sferabubeniku.info/viewtopic.php?f=104&t=3431

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od drummer.of.dreams »

Na tom odkazu se píše o Meridian Birch, ale mě zajímá Saturn. Moleek: tam už jsem se dívala, ale řeší se tam většinou jen blány a moc informací o Saturnech celkově tam není.. a porovnání se Sonory taky ne..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od Koubas »

no tak předně to neni javor, ale javor s ořechem. měl jsem starší saturny, hrály dobře, ale třeba zvuk starých sonor s-class se mi líbil víc (ale to je zase javor s břízou a je jasný, že to hraje jinak, zas ale jsou ty bubny extrémně ošklivý). co bych ocenil, je hardware, kvalita a vzhled laků, co se mi nelíbilo, že to má dotmelovaný hrany, i kdž rovný. mám teď oriony a řekl bych, že jsou tak o dvě úrovně vejš. na ty sady od sonoru, který tomu teoreticky cenou konkurujou (asi ascent), jsem nehrál, ale sonory už nechci, aspoň ne do tý doby, než začnou dělat normální nohy na kopák. z těch sad, co jsou na hudebním bazaru, bych si za ty ceny saturny určitě vzal. jsou tam sady třeba s pěti tomama a virblem za 28 tisíc, rok dva starý sady, tam neni o čem...

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od drummer.of.dreams »

co to znamená "dotmelovaný hrany, i když rovný " ? jinak z hudebního bazaru je mít nemůžu, protože budu objednávat dost netypický rozměry - takže to musím objednat zvlášť..tím pádem se cena vyhoupne dost vysoko, tak proto chci znát co nejvíc názorů na tyhle bubny...abych neudělala nějakou blbost a pak jsem toho nelitovala..

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od Koubas »

dotmelovaný hrany znamená přesně to, jak to píšu. nevim, jestli to neni neduh jenom starších sad, ale prostě na hranách tam je tmel v místech, kde se to dřevo asi při broušení hran poškodilo. rozhodně nejsem jedinej, kdo to tak měl, ale zase jsem slyšel i o jiných sadách jiných značek, který to tak maji. a jinak by mě zajímalo, co jsou dost netypický rozměry?

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od drummer.of.dreams »

kopák 20 x 18 (nebo 20 x 16 -pomooc nevim..), floor 14 x 12, bubínek 13 x 5,5 a nízký Tomy - ještě přesně nevím rozměry, ale možnosti jsou:

A) 8x5,5 - 10x5,5 - 12x6 B) 8x7 - 10x7 - 12x7 C) 8x6 - 10x6,5 - 12x7 D) 8x6 - 10x6 - 12x6

Mě se nejvíc zamlouvá asi možnost D) , ale budu ráda když doporučíte a poradíte jaké rozměry Tomů byste zvolili vy, protože fakt nemám tušení, jak znějí ty nižší hloubky u Mapex Saturn... (hlavně vy kteří už Saturny máte, tak určitě máte představu o zvuku atd.)

Sheafraidh
Řečník Sféry
Příspěvky: 789
Registrován: 17 bře 2005 18:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od Sheafraidh »

Od Sonoru bych spíše vzal ty ProLite - ty Ascenty jsou bukový, to bude mít zase jiný zvuk. Z mého pohledu mi pořád sedí víc Sonor. Ty nohy nepovažuji za takový problém a tomholdery mají od loňského roku vylepšené.
PS: sorry za propagaci ;)

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od drummer.of.dreams »

Jinak ty dotmelovaný hrany to mě docela vyděsilo. U nejvyšší řady by přece toto být nemělo.. U Sonoru jsem tohle teda nezaznamenala..tam mi to přijde všechno v pořádku :(

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od drummer.of.dreams »

Sheafraidh píše:Od Sonoru bych spíše vzal ty ProLite - ty Ascenty jsou bukový, to bude mít zase jiný zvuk. Z mého pohledu mi pořád sedí víc Sonor. Ty nohy nepovažuji za takový problém a tomholdery mají od loňského roku vylepšené.
PS: sorry za propagaci ;)
Sonory jsou super, to už vím (proti nohám nic nemám), ale ted bych právě potřebovala názory na ty Saturny. Jinak ProLite už by myslím vyšly o něco dráž než ty Saturny..zas tak bohatá nejsem :) a hlavně chci černý hw a ten dělá jen Mapex.. já vím, že na barvě nezáleží, ale mě na ní záleží hodně moc, musí se mi ten nástroj líbit a s tim nic neudělám :roll:

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od Koubas »

saturny nejsou nejvyšší řada a cenou se řadí úplně jinam, než prolite. nejvyšší řada je orion, což je čistej javor a hrajou pompézně. ty mělký tomy bych řekl, že nebudou mít takovej rozsah ladění, i když saturny jsou schopný hrát hodně hluboko, takže i tohle asi půjde, ale hlavně se mi strašně nelíbí tyhle mělký tomy vizuálně, ale to jsou všechno jenom moje názory. ale můj 13x13" přechod vypadá u kopáku 22x20" a kotle 16x18" prostě skvěle.
Přílohy
531122_3540913212485_2019755593_n.jpg

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od Medák »

drummer.of.dreams píše:kopák 20 x 18 (nebo 20 x 16 -pomooc nevim..), floor 14 x 12, bubínek 13 x 5,5 a nízký Tomy - ještě přesně nevím rozměry, ale možnosti jsou:

A) 8x5,5 - 10x5,5 - 12x6 B) 8x7 - 10x7 - 12x7 C) 8x6 - 10x6,5 - 12x7 D) 8x6 - 10x6 - 12x6

Mě se nejvíc zamlouvá asi možnost D) , ale budu ráda když doporučíte a poradíte jaké rozměry Tomů byste zvolili vy, protože fakt nemám tušení, jak znějí ty nižší hloubky u Mapex Saturn... (hlavně vy kteří už Saturny máte, tak určitě máte představu o zvuku atd.)
Tyhle menší průměry Saturnů 8,10,... má bubeník Zdeněk z Hentai Corporation. Tak se ho zkus třeba zeptat nebo poslechni, jak mu to hraje.
Mně malý průměry a mělký tomy neberou, ale proti gustu... Naživo s kapelou nejsou pořádně slyšet, ale záleží co hraješ, jak ladíš a tak. Na Saturny jsem hrál, na koncertech slyšel 4 různý soupravy. Jsou to pěkně znějící bubny s hlubším kulatým zvukem. Zdá se mi, že mají míň ataku. Dobrý bubny za rozumnou cenu. Doporučuju projet videa na Youtube třeba od Drummcenter.cz nebo Memphis Drum Shop. Mají tam nahrané různé bicí soupravy na roomové mikrofony bez úprav (EQ) a pro hrubou představu o zvuku je to dobrý zdroj. Pak je ale stejně lepší zajet do obchodu a porovnat. V téhle cenové kategorii bych uvažoval třeba i o Renownech, který se dají koupit nové za 25t. nebo na Drumcentru teď mají PDP M5 za 13t., což taky stojí za zvážení.

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od Medák »

Jo a dotmelovaný hrany můžu potvrdit. Měl jsem javorovýho Black Panthera s tmelem.

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od pampa »

Medák píše:Jo a dotmelovaný hrany můžu potvrdit. Měl jsem javorovýho Black Panthera s tmelem.
Tohle myslíš opravdu vážně ? Tak to se pak nedivím, že jsou bubínků Black Panther plný inzerce :D

Medák
Řečník Sféry
Příspěvky: 646
Registrován: 24 říj 2005 14:50
Bydliště: Praha, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od Medák »

Tohle myslíš opravdu vážně ? Tak to se pak nedivím, že jsou bubínků Black Panther plný inzerce :D
Jo vážně, nebylo to nic hroznýho, ale tmel na hranách byl. Nějaký velký vliv to na zvuk mít nebude, ale překvapilo mě to vzhledem k tomu, kolik v obchodech tyhle bubínky stojí. Už ten virbl nemám.

pampa
Pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 18 pro 2010 14:31

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od pampa »

Tak to jsem docela v šoku. Ono podle mě jde hlavně o to, aby tam ten tmel vydržel navěky, o čemž bych jako člověk s dřevařskou průmyslovkou měl dost vážný pochybnosti... Co se týče zvuku, tak si myslím že to téměř nemá vliv, a pokud ano, tak úplně minimální. Ale když veznu v potaz, kolik toho musí korpus bubínku vydržet, zvlášně pokud někdo rád hraje přes ráfek, tak si nedovedu představit že se to někdy v budoucnu nezačne drobit.

drummer.of.dreams
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2007 22:14
Bydliště: planeta Země

Re: Mapex Saturn - názory, zkušenosti atd.

Příspěvek od drummer.of.dreams »

No taky jsem z toho trochu vedle.. je tu ještě někdo se Saturny kdo má taky tmel na hranách..?

Odpovědět

Zpět na „Mapex“