Staré dobré časy

Jak to vidí profesionální bubeníci, kteří mají již velké zkušenosti s hrou na bicí a vším, okolo bubnování, a chtěli by předat své poznatky ostatním.
Odpovědět
Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Staré dobré časy

Příspěvek od gu-staff »

Nazdar kamarádi, zajimalo by mne, kdo sem obcas i dnes v (pro sferu) dávno prekonane dobe nahledne, nebo si projede stara vlakna jako ja. Ja pravidelně. Díky sfere jsem poznal prima lidi, mohl probrat zavazna temata i picoviny, a najit rady v situacich, kdy jsem to potřeboval. Svého casu jsem sferu projel hned rano po zapnutí kompu (v te dobe jsem mel jeste tlačítkový telefon bez netu) a citil jsem se byt soucasti nejake komunity. Dneska je facebook plnej prechytralejch picusu, ktery se sofistikovane vyjadrujou ke každýmu hovnu a pritom sami vedu jen tu picu. Na sferu vzpominam fakt se slzou v oku. Ambiciózní fotrove natacej svoje 10tilety haranty, ktery se nadrtej bici do songu svejch oblibenejch kapel, nebo si rovnou sami namastej pero nad novou soupravou, kterou jim koupili. Vsechno je orientovaný na vykon a ne na kvalitu (i kdyz se to muze zdat byt to same, ja myslim, ze to tak neni). No nic, koncim a prepinam...

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od drmr »

Cau gu-staffe!
Nedavno som sa tu zastavil, s velkou davkou nostalgie "presmejdil" niektore tready a zanechal odkaz s podakovanim Bořivojovi za vytiahnutie tohto archeologickeho skvostu :) ..
Suhlasim s Tebou v tom, ze ten komunitny rozmer bol velmi fajn a dnes vlastne zo vsadial zmizol. Podobne to maju niektori basisti, gitaristi atd, ktori zazili tieto predfacebookove casy, mali podobne fora a niekedy na tie casy spolocne spominame. Tych 15-20 rokov cast ludi zmenilo a niektori sa prosto vezu na tej vlne vseobecnej povrchnosti, ktora sa nam tu rozmohla nielen v muzike viac, nez iní..
Po skonceni tohto fora ma po pravde nikdy nenapadlo zucastnovat sa na platformach typu FB v podobnych komunitach. Ked som pred par rokmi navstivil FB sferu, trosku ma prekvapilo, ze sa tam -ak odhliadnem od liniek z YT s roznym obsahom- povacsinou riesia temy, ktore sa tu preberali pred 20.imi rokmi..to iste, stale dokola.. Od otazok typu "aka blana na xxx", az po "kto je najlepsi bubenik na svete"..
Neviem cim to je.. mozno tym, ze napriek moznosti okamziteho pristupu k akejkolvek informacii, som lenivy hladat a resersovat tie podstatne..
Tiez ma fascinuje, ze kvantum mladych ludi vobec neregistruje svet pred datumom ich narodenia. Mnohokrat sa mi na workshopch ci pri porotcovani na bubenickych sutaziach stalo, ze deti/mladoni vobec netusia kto je Gadd, Cobham atd. A na otazku "aku pocuvas doma muziku a co mas najradsej" mi 9 z 10ich povie "neviem, najcastejsie radio"....
Zijeme prosto celkovo zvlastnu dobu. A ja som strasne rad, ze som mohol zazit casy, ktore som zazil.. Trebars aj tie tu, na fore.. :)

Uživatelský avatar
gu-staff
Řečník Sféry
Příspěvky: 957
Registrován: 01 led 2006 19:12
Bydliště: Praha

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od gu-staff »

Ahoj Emile, naprosto s tebou souhlasim ve vsech bodech. A jsem rad, ze jsem sferu zazil v dobach jeji slavy. I kdyz mi to vlastně rika, ze jsem uz starej 😉

Uživatelský avatar
miross
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 204
Registrován: 30 čer 2006 12:54

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od miross »

Zdar Borci. Já sem chodím pravidelně - anebo se snažím. Nepovažuju tuto platformu za zastaralou, je to perfektně přehledný což mi na FB vážně vadilo i zmíněnej popis dění okolo příspěvků atd. viz. první příspěvek od gu-staff. Navíc tady se dá každej prolustrovat :D a lehce eliminujete trola.
Osobně jsem psal po spuštění několika lidem, že je tu restart, ale zatím to tu vázne... docela by mě zajímalo co dělají ostatní, co kdo zajímavýho sehnal/vyrobil atd.
Tak jen piště.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od R - stick »

Díky všem, kdo sem ještě chodí. Ani já si nemyslím, že toto fórum je s definitivní platností mrtvé. Sice facebook převálcoval naprosto vše - ale toto fórum je unikátní ve svých funkcích, které na FB nejsou a ani nebudou.

Fórum se mi podařilo obnovit po jeho úmyslném sestřelení až za rok a půl - a bohužel ne úplně kompletní. Proto postupně doplňuji část příspěvků, které byly odstraněny a obnovuji vazby a vyhledávání mezi příspěvky. To nefunguje moc dobře. Část příspěvků zde není vidět kvůli narušení jejich striktury a nabouráním indexů. Toto postupně opravuji.

A bohužel musím zde uvést i jednu dost závažnou věc: Pád fóra a serveru, na kterém jelo nebyla žádná náhoda - ale úmysl. A co je nejhorší, postarala se o to skupinka lidí, kterým jsem věřil a v tomto fóru umožnil propagovat jejich podnikatelské záměry a pořadatelské aktivity.

Adrub
Správce
Příspěvky: 1265
Registrován: 03 srp 2005 15:18
Bydliště: Lhenice

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od Adrub »

Kluci, já jsem strašně rád, že jsem aktivně zažil sféru ve své nejlepší éře. S úsměvem jsem si přečetl své první vlákno, abych se pak zamyslel, co jsem se díky sféře naučil, změnil, vylepšil. Svého času jsem měl sféru v práci zapnutou nonstop a hltal všechny příspěvky hned za tepla. Byla (je) to tady taková krásná kultura, která se už asi nezopakuje ("díky" FB). Nicméně i za mě moc díky za obnovu a její provoz.

Uživatelský avatar
mates
Správce
Příspěvky: 2379
Registrován: 27 kvě 2005 22:54
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od mates »

jojo obcas si rikam jaky sem byl picus :)) ale to jsem mozna furt :)))) jen i 15 let starsi :)))

Plesnivec
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 13 lis 2012 16:44

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od Plesnivec »

Nazdar kluci!
Máte všichni pravdu, obnovení fóra je srovnatelné se situací, kdy po únavné a protivné zimě vyleze ten žlutý meloun a začne znovu jaro. (Příliš romantické na starého blbce, ale jsem dost naměkko).
Snad se nám tu rozproudí i minulé debaty, ačkoliv občas byly o ničem, mnohdy však velmi poučné.
Tak hurá, co je u Vás nového???

Uživatelský avatar
Marvin
Pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 15 pro 2004 19:39
Bydliště: Praga

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od Marvin »

Plesnivec píše:
02 čer 2022 03:09
Nazdar kluci!
Máte všichni pravdu, obnovení fóra je srovnatelné se situací, kdy po únavné a protivné zimě vyleze ten žlutý meloun a začne znovu jaro. (Příliš romantické na starého blbce, ale jsem dost naměkko).
Snad se nám tu rozproudí i minulé debaty, ačkoliv občas byly o ničem, mnohdy však velmi poučné.
Tak hurá, co je u Vás nového???
Správně, ať žije Jaro a hry! Jak řikaj medvědi :-]]
A co je nového? Aááá, ani ňák nic zvláštního. Hrajem furt pryč ...
Dobře, že to tu nezaniklo!

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od R - stick »

No, nezaniklo. Jenomže to dostalo tvrdý úder od facebooku.

Na druhé straně má i toto komunitní fórum svůj potenciál - jenom je třeba přilákat lidi, aby sem dávali příspěvky.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od drmr »

R - stick píše:
25 úno 2023 13:02
No, nezaniklo. Jenomže to dostalo tvrdý úder od facebooku.

Na druhé straně má i toto komunitní fórum svůj potenciál - jenom je třeba přilákat lidi, aby sem dávali příspěvky.
..mozno by stalo za to "vratit Facebooku uder" tym, ze by sa viac spominalo toto forum prave na FB sfere 8) Osobne si ale myslim, ze to vela novych clenov neprilaka. Malokomu sa dnes chce komunikovat tymto sposobom... citat.. a citat s porozumenim uz vobec. :)

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od R - stick »

Taky jsem o tom uvažoval, ale bylo by to dost těžké, protože dnešní mladí jsou moc pohodlní a čekají jen na to, co jim FB naservíruje. Na druhé straně toto fórum má daleko lepší informační hodnotu než celý FB - jenomže to by se napřed musela restartovat celá komunita, ktzerá by sem přispívala. Pak by to zvedlo návštěvnost, což by zase přitahovalo další uživatele.

Problém je v tom, že by zde muselo být pár velmi aktivních členů a ti neustále fórum propagovat na FB - což žere čas. a konkretně já jsem na tom s časem dost bledě, protože sotva stíhám své hlavní aktivity.

drmr
Řečník Sféry
Příspěvky: 977
Registrován: 23 říj 2006 21:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od drmr »

R - stick píše:
30 dub 2023 12:58
.....protože dnešní mladí jsou moc pohodlní a čekají jen na to, co jim FB naservíruje.
.. keby len mladí :D .. Inak Ti uplne rozumiem a suhlasim.. Doba sa proste zmenila, veci sa niekam posunuli, vsetko sa nejak vyvija. Ci to je dobre alebo zle, neviem. V kazdom pripade mam na socialne siete Mety svoj nazor a myslim si, ze v dnesmej dobe je spojenie "smatrphone + neobmedzene data + obmedzeny intelekt" smrtelny koktejl pre akukolvek zmysluplnu platformu. Dnes ma totiz potrebu vyjadrovat sa k comukolvek uplne kazdy. 8)
Takze budme radi, ze sme tu bublinku na tomto mieste tolko rokov mali.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od myša »

Já se tady rád pravidelně vracím, Sféra mi dala mnoho životních kamarádů, zkušeností, úhlů pohledu na věci a tu výše zmíněnou komunitu. Moc fajn doba. Bylo by fajn, kdyby to tu zas žilo!

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré dobré časy

Příspěvek od R - stick »

Oživit by se to dalo - ale to by bylo nutné vkládat do různých FB bubenických skupin příspěvky s odkazem na toto fórum. Facebook je v současné době plný sraček, tak si myslím, že dost lidí by se sem mohlo vrátit. Chce to jen překonat určitý bod, kdy sem budou lidé chodit a dávat příspěvky - a pak už to zase bude žít vlastním životem. Není důvod, proč by to nefungovalo - spousta podobných fór takto funguje bez ohledu na konkurenci FB.

Odpovědět

Zpět na „Dotazy na profesionály“