Držení jedné paličky naopak

Jak hrajete?
Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Dělají se v ní takové malé důlky, které tam pak drhnou a při držení mi vadí. Jinak s mým ráfkem na mb musím dávat sakravelkou ránu, aby ten ráfek při latině trošičku zněl... ;)

Atlet
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2239
Registrován: 14 črc 2003 14:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Atlet »

Aha, ja jako majitel lityho rafku jsem uz uplne prestal vnimat, ze by mohl nekdo mit na bubinku nejakou ohybaninu :D Tak to pak jo, ty ryhy od ostreho plechu se tam udelaji...

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mnj, dělají se tam i otlačeniny od lítých (máme ve škole), což mi vadí také...
A hlavně ten lítý zní trochu lépe, než ohýbanina... ;) Nicméně dyž do se do toho opřu malinko více, tak mi ten zvuk nevadí, ani s paličkou "normálně".

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

mno tak já jsem si uz tak nejak zvykl drzet v leve ruce palicku naopak, a myslim ze ryhy ktere se na ni tvori od rezani crashu jsou horsiho kalibru a kdyz tu palici chytnu normalne, prezit se to porad da..

mmimoman
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 03 led 2006 18:54

Příspěvek od mmimoman »

hm....ja hram s obratenou palickou dost...a nemam tam ani otlacok ani nic...
asi bude zalezat aj na tom, z coho je ta palicka... ;-)

Shawn_Crawler
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10 kvě 2006 22:34
Bydliště: Varnsdorf

Příspěvek od Shawn_Crawler »

Dobry je kdyz hrajete obracene palickou na kravskej zvonec, zni to lip nez kdyz do toho mlatite normalne.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

tak to je argument jako prase teda

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Hm,sem asi vyjimka,ale dycky když jsem hrál o ráfek,taxem se snažil blánu moc netlumit-tzn.skoro sem se nedotýkal rukou blány.
Mno a taxem to dělal dost dlouho,neŽ sem zjistil,že je to kravina a je lepší položit celou dlaň na blánu a najít ucholibé místečko.
Mno asi sem možná jedinej,kdo na to přicházel dýl,ale kdyby se tato informace někomu hodila...

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Ně se třeba zase zdálo, že u osmišroubýho plecháčku je potřeba se trefit nad šroubek, aby to trošku hrálo, ale u tý desetišroubý 3003 spíš mezi ně.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

ono jde u mě i o psychický pocit, asi - protože dokud jsem hrál s 13 mm průměrem palicema, měl jsem pocit, že obráceným koncem je to větší rána /nebyla, ale prostě jsem měl pocit, že v té ruce něco držím/ - a od té doby, co mám 747 od Rsticka, keré maj 14 mm, hraju zas normálně. nevěřil bych, jak dokáže zes..milimetr být velká míra. taky jsem chvíli experimentoval s užší (a lehčí) palicí v pravé ruce pro jemnější práci s činely a o něco širší v levačce.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Když "klikáte o ráfek" víc not (třeba jen blbý předražený údery...), zvedáte paličku z ráfku, nebo zvuk podusíte tím, že jí úderem přilepíte zpátky?

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Bobroněnko píše:ono jde u mě i o psychický pocit, asi - protože dokud jsem hrál s 13 mm průměrem palicema, měl jsem pocit, že obráceným koncem je to větší rána /nebyla, ale prostě jsem měl pocit, že v té ruce něco držím/ - a od té doby, co mám 747 od Rsticka, keré maj 14 mm, hraju zas normálně. nevěřil bych, jak dokáže zes..milimetr být velká míra. taky jsem chvíli experimentoval s užší (a lehčí) palicí v pravé ruce pro jemnější práci s činely a o něco širší v levačce.
Hochu jo, milimetr na průměru dělá moc. Já jsem experimentuoval s desetinama. Kupoval jsem si tlusčí paličky a stáčel si je, ale už mě to přestalo bavit stáčet, tak si prostě zvykám na 14mm. Mě vydrží jeden economy set i pul roku.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

fakju: Dycky přiklepávám a "patu" paličky mám opřenou o blánu, nehraju-li i něco jiného mezitím (třeba střídavě levou rim click a do kotlů); to pak clicknu jakoby zvrchu, a pak zas paličku zvednu. ;)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Tohle úplně moc nechápu. :oops: Zkrátka: Nedávno se tady vedly diskuse o přibíjení blány na kopáku. Podobně mě zajímá, jestli lepíte paličku i na ráfek při kliku nebo ne. Ptž když ji tam nenechám, zní bubínek dýl.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Fakju: Já třeba na šlapáku beater nechávam, ale při rim clicku dycky paličku zvednu.

davegr
Diskutér Sféry
Příspěvky: 159
Registrován: 03 úno 2006 17:38
Bydliště: Gbely, BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davegr »

Trade píše:Fakju: Já třeba na šlapáku beater nechávam, ale při rim clicku dycky paličku zvednu.
Na šlapáku beater nechávam a při rim clicku paličku nezvednu.
Najlepšie je si vyskúšakť všetky možnosti a používať to tak ako to komu nyjlepšie vyhovuje. Ja napríklad nepozorujem žiadnu zmenu pri rim clicku či paličku zdvihnem alebo nie, proste sa mi to lepšie hraje keď ju tam nechám položenú (v podstate sa o ňu trochu opieram a tým je ruka uvolnenejšia).

Čo sa týka miesta úderu tak, mne sa osvedšil nasledujúci postup: Hrajem obráteným koncom (paličku držím u hlavičky, zvukový rozdiel oproti normálne držanej paličke je značný), hlavička paličky je u čierneho prúžku (PS3-C) a koncom udieram medzi skrutkami asi v 1/3 + zároveň dlaňou blanu tlmím. V podstate každá zmena z jednotlivých faktorov ovplyňuje výsledný zvuk clicku a treba experimentovať hladať tú "každého naj" polohu.

Ešte jedna poznámka - skuste si vyskúšať namieto "gost note" po akcente dať len úder paličkou do ráfku (dä sa jednoducho docieliť pohybom zápästia podobne ako pri "pumpe"). Je to zvuk podobný rim clicku, avšak menej výrazný. Mne to znie veľmi zaujímavo.

Master
Řečník Sféry
Příspěvky: 729
Registrován: 17 říj 2005 13:20
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Master »

ve škole říkali že beater mám nechat na bláně, já osobně to ale střídám, jak to vyjde a co hraju.

držím při hraní o ráfek dlaň s paličkou na bláně, včera jsem zkoušel tady podle sféry jí dávat pryč a přííjde mi to takový nestabilní (nemusíš se trefit a bude to znít hnusně)

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

davegr:díky za vyčerpávající info. ,-)
Jinak rozdíl tam je. Aspoň u mýho bubínku jo. Když ji zvednu, snare zní dýl. Když ji nalepím zpátky, je to jen suchý "klik!".

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

já teda upřímně řečeno nechápu, jak někdo může hrát s patou nahoře a nenechávat beater na bláně. alespoň moje svaly to teda krutě nedávaj... :oops:
jinak, jo, když zvednu při RClicku palici, zní to dýl. ale nelíbí se mi to, není to to, co po tom chci - přesně ohraničený zvuk.

Hany
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 221
Registrován: 12 lis 2005 20:14
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Hany »

Bobroněnko píše:já teda upřímně řečeno nechápu, jak někdo může hrát s patou nahoře a nenechávat beater na bláně. alespoň moje svaly to teda krutě nedávaj....
Mně to bylo vysvětlovaný tak, že tu patu na chvíli jakoby položíš

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jde to i bez pokládání, tu špičku máš na pedálu vahou jen částečně a celkem se to i dá...

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Fakju: Já taky...a tak jsem dnes koukal a spletl jsem se...paličku nechávam na ráfku

Boosty
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1448
Registrován: 17 bře 2005 01:32
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boosty »

Bobroněnko píše:já teda upřímně řečeno nechápu, jak někdo může hrát s patou nahoře a nenechávat beater na bláně. alespoň moje svaly to teda krutě nedávaj... :oops:
Sem to sice nepatří, ale když už jste to nakousli... (kdyžtak se to přesune)
Teď jsem vygeneroval jeden parádní zbůsob hraní s patou na hoře, při kterém se člověk až tak nenadře. Používam ho, když si chci trochu odpočinout.
Hraje se převážně celou nohou, ale i tak si u něj člověk odpočine.
Jde o to tu patu spustit dolu, takže chodidlo je ve vodorovné poloze a při úderu si pata dupne, (dalo by se to říct i naopak - úder hrajete patou do patky a zbytek nohy už udělá své). Dá se to pak vychytávat tak, že máte
patu pořát na zemi a jen při úderu ji mírně zvedáte. Rychlejší práci tak jde taky zvládat a to uplně stejně, jak při klasice, takže kotníkem, ale pata je zas mírně nad zemí, občas se dotýká. Jak mile přijdou jednotlivé údery,tak se zas dupe...nejlepší je to zkoordinovat, ale o to se už po menším zvládnutí této techniky postará noha sama.
Nejčastěji to používám při hraní šestnáctin na dvoušlapku, ale dá se s tím vyhrát jakoliv.
Chtělo by to videjko s ukázkou, ale snad mě chápete.

Není nikde předepsané jak přesně hrát, i když jsou už vypracované techniky, ale důležité je, jak se vám hraje dobře. Učitelé techniky nohou učí každý jinak, což svědčí o hráčské individualitě především, než o jasně daných pravidech, jako je to u držení paliček. Tak tento stav může nepřímo vybízet k experimentování. :)

Uživatelský avatar
Karloska
Řečník Sféry
Příspěvky: 776
Registrován: 31 pro 2004 01:21
Bydliště: Dolní Město
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karloska »

Bobroněnko píše:já teda upřímně řečeno nechápu, jak někdo může hrát s patou nahoře a nenechávat beater na bláně. alespoň moje svaly to teda krutě nedávaj... :oops:
Tak bůjto sem jinej, nebo tomu zcela nerozumim. Když prostě na hraju na šlapku, tak udělám úder a beater nechávám pořád přilepenej na bláně s tím, že mám nohu s patou nahoře. V čem je to tak obtížné ? Nebo to blbě chápu ... :?

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Bobroněnko píše:já teda upřímně řečeno nechápu, jak někdo může hrát s patou nahoře a nenechávat beater na bláně. alespoň moje svaly to teda krutě nedávaj... :oops:

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“