nouzové hraní s jinými velikostmi

Jak hrajete?
Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Rift píše: Bohuzel ano :) ... zatim.
Ted sem si uvedomil, ze ten ride je cernej ... tak proto je tak potichej ... protoze cerna ... :))

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

No, já tomuhle asi moc nerozumím, ale na pupek Rajdu hraju jak paličkou, tak tělem, sou to dva odlišný zvuky.. Ale nelámu paličky ani o hajtku ani o Rajd.. 8-?

Cernoch
Diskutér Sféry
Příspěvky: 187
Registrován: 17 lis 2005 21:05
Bydliště: Český Krumlov - České Budějovice - Horní Planá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cernoch »

Fakju: naprosty souhlas. jak se da o pupek zlomit palicka?

Psyker
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1363
Registrován: 09 čer 2004 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psyker »

Kdyz se chce :)) ja ted palicky uz nenicim tak jako driv, ale zjistil jsem ze je docela dulezite mit spravny sklon palicky prave pri hre na raid- pokud to ma k necemu vypadat.

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

můj dotaz vznesl fakju - nedokážu si představit ty rány, jaké bych do toho musel dávat, abych o pupek ride zlomil palici. pochopil bych, kdo používa ride i přes hranu (jako crash) a netrefí se, a sejme takto hlavičkou tělo ridu - a i tak ty palice už musí být hodně ostrouhané.

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Když se hraje na ride jako na crash (což dělám občas ve zkušebně, kde nemají crash (respektive je to Paiste 303 a na 4 místech prasklej...evidentně se o to nestarají a nikdo to neostříhá, takže se trhá dál...) a třískne se tělem (protože B8 ride jinak moc nahlas nerozezním) tak to kurví paličky jedna radost...ale o pupek to taky nechápu...hrát jen tělem je blbost, zvuk je diametrálně odlišný od hraní hlavičkou...a když se vám kurví hlavičky, řešením jsou nylonový hlavičky;) A když namítnete, že ten zvuk se vám pak nelíbí, tak si kupte dva druhy - jeden na cvičení (nylon) jeden na koncertování a nahrávání (dřevo),

Jonas
Pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: 20 srp 2005 13:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jonas »

Samozřejmě, že je to jiný zvuk. Jde o to, co chceš z toho dostat. Já hraju hlavně tělem, je to takové akcentování doprovdu....

Hugo Bos
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1289
Registrován: 14 kvě 2004 19:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo Bos »

Tyjo,dostal sem se do zapeklite situácie......našel sem pálky co mi vyhovoujou-cocpit spitfire...ale naprd,že nejsou zpárovaný...každá je jinak těžká a taky jinak tlustá často....navic už je nikde nemaj...sem je vykoupil.

No,problem je,že delku maj tak 434-38,tloušťka 13-15,a co sem tak koukal do R-stickovi tabulky,tak max.delka je tam nĚco kolem 422 ale strašně tlustý.
No koukal sem na stránky Vicfirth a maj to tam ty rozmery nějak divně,že nevim ten klíč podle kterýho se to přepočítává....nejvic by mi vyhovovalo,že bych v těchto rozměrech zkusil Vicfirthy.
Jinak r-sticku,mysliš,Že bych se na Tebe mohl obrátit,že bys mi pomohl?

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

myslim, že r-stick ti udělá cokoliv do 440mm, jestli se npletu. jinak cockpit byli moje první paličky, 3AL za stovku. měl jsem od nich červený činely, byly totiž do půlky lakovaný a klouzaly jako svině, ale zas na nich byla kanadská vlajka. teď mám 5A nylon a nemůžu si stěžovat, na něco beru vic firth, ale spíš mám radši balbex z habru, vydržej i dva měsíce a stojej půlku, co vic firth, kterej vydrží tak o dva tejdny dýl. když s tim hraju dýl a pak si do ruky vezmu 7A, je to poznat, ty utahaný ruce najednou znova jedou.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Hugo Bos píše:Jinak r-sticku,mysliš,Že bych se na Tebe mohl obrátit,že bys mi pomohl?
Jo, pošli mi to, nebo napiš rozměry, neměl by to být problém.

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Ještě zpět k tomu rajdu (kdyžtak to admini šoupněte celý jinam, mazat by to byla škoda). O hranu hrávám taky a paličku jsem zlomil jen jedinkrát. Ale jestli hrajete balbexama..? 8)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

nylonové hlavy ano, a rád, ale jen přivařené. páč pokud nejsou, skončíte brzy hůř, než s osekanou dřevěnou hlavou. hlava palice po odpadnutí nylonu je totální kurviště blan, ještě větší, než okousaná dřevěná hlava. Ä i když Balbexovy paličky stojí dřevem za hovno, v této cenové relaci sem přivařené hlavy ještě neviděl..

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

VF 5A Nylon 225,-. Naprostá spokojenost. A ty hlavičky se tam myslím přímo lisují. ;)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Ben: Souhlas, taky je používám...bohužel je teď parchanti zdražili zase na 315,- přechozí pár jsem kupoval za 240,- (i když to nebyly nylon...jinak to samý).
Ale zrovna VF 5A hickory jsem zlomil o ride...jenže to jsem nehrál normálně. Dohráli jsme písničku a já to chěl nějak zakončit...tak jsem dal nějvětší akcent, na který mi síly stačily:D

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Fakt, zdražili? :(
Nedávno...tak tejden to bylo, co jsem je tam kupoval...
Kruci. 315, to je zas hodně. Doprkýnka.
Btw, já jsem zlomil taky jednu VF 5A o cowbell, když jsem vůl mlátil spíš hlavičkou, než tělem. Se pak nemůžu ale divit, no.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

a jak?to musela bej racha jako velka

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

No co, akcent. :twisted: Jsem zkoušel nějakou paradiddlovou latinu a cvičil jsem to tak dlouho, až to palička prostě nepřekousla. :D

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

neprehrala :P

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Palička to přehrála, párkrát, horší to je s nohama... :-D

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

rikam neprehrala jako neprekousla jakoze se zlomila,to nebylo k zahrani :wink:

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

čau potřebuju helpnout mám paličky Pell wood Rock classic medium Hornbeam hraje se mi s nima dobře ale nevim co to je za velikost dík za odpověď

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Délka 430 mm, průměr 15 mm, kapkovitý tvar hlavičky. Materiál - habr. Víc najdeš na http://www.pellwood.com/?page=palicky&lang=cze

onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

no mozna mimo dotaz - ale co mate proti Balbexu? jakoze vim, ze je to konkurencni fima, ale ja nehraju s nicim jinym a jsem spokojenej uz radu let

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

onehaplhe vyzkoušej R-Sticky....

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Já s Balbexkami byl spokojen jen chvíli. Pak přišli Pro-mark, ty mě pak začly štvát, pak Vic Firth, ty se mi začly lámat v kazech a teď jsem zkusil R-stick, zatím jsem navýsost spokojen. Hlavně máš za hubičku takové nadstandardní služby, které Ti nenabídne nikdo jiný. Vážně, doporučuji vyzkoušet. ;)

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“