nouzové hraní s jinými velikostmi

Jak hrajete?
onehalph
Řečník Sféry
Příspěvky: 567
Registrován: 01 čer 2006 11:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od onehalph »

tak az dolamu pet paru hickory palicek, tak to treba testnu :-)
diky

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

já teď taky koupil r-sticky a jsou super. nylonový hlavičky maji lepší tvar, paličky jsou lehčí, nekloužou a stojí půlku peněz, navíc poštou až domu za pár korun.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

Jj, seda eminece Rstick to s palickama opravdu umi!! Hledal sem dlouho, az sem nalezl..vynikajici sluzby, bezva cena a kvalitka..ale prece jenom..stalo se mi, ze dodane palicky maji treba i o 0,5mm vetsi prumer nez je deklarovany..take se stava, ze prave dodana palicka je "ohnuta". vetsinou je to ta, ktera ma vyraznejsi odklon vlaken od podelne osy palicky..ale prece nemuzu cekat za 60Kč nejake "vyberove" a dokonale a rovnomerne proschle drevo. :wink:
Az na tyto dve OBCASNE zavady sem naprosto spokojen a nehodlam do budoucna menit.
Jo a:vzdy se ve prichozivsim baliku najde nejaka ta palicka navic :)

Trade
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 2128
Registrován: 29 srp 2005 14:44
Bydliště: Plzeň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trade »

Já jsem zatím od R-sticka vyzkoušel pouze spešl cvičný pár, co jsi u něj nechal dělat Saša a posléze mi ho dal a musim říct, že nelakovanej povrch je naprostá špica a celkově mi ty paličky sedly stejně jako nylonový 5A Vic Firthy, který používám jinak (a to zrovna minulej pár, co jsem si koupil, byl pěknej šit a vůbec mi nesednul - a tentokrát to nebylo mnou, protože jak jsem si koupil další, tak už to bylo v pohodě), přitom jsou levnější...až dodělam současný Vic Firthy tak je určitě zkusim. Jediný, co mi vadí, že nemůžu zajít do krámu a prostě si vzít pár od R-sticka.

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

U R-sticka si člověk holt musí objednat s předstiham, kor když chce svůj typ. Ale jináč s tím průměrem se mi nic takového nestalo, objednal jsem si 14,3, jako je to u VF a sedělo mi to v porovnání naprosto přesně.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

no me ano..u typu THK..ma mit 14 a ma 14,5 mm, coz se mi zda jako dosti velika odchylka. Ale stane se..vic mi vadi ono obcasne "hokejkovani"

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mně dyž paličky dorazily, byly rovné, dyž jsem je pak vybalil, tak se některé vysušením malinko ohly... Ale dyž pak vydrží víc, tak co...bylo to fakt malinko.

Jinak doporučuju taky vyzkoušet Bongossi a Cherry, Bongossi je takové dosti těžké a tvrdé, ještě o něco víc jak hikor a má hezkou barvu... A Cherry mi úplně ideálně sedne na jazz, je takové lehčí, ale je mi příjemnější, jak habr.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

mně sedí pell wood sice jsem jiný nezkoušel ale jsou dobrý...aspoň pro mně

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

ben napsal:Mně dyž paličky dorazily, byly rovné, dyž jsem je pak vybalil, tak se některé vysušením malinko ohly... Ale dyž pak vydrží víc, tak co...bylo to fakt malinko.

Pardon, ale zda se mi, ze mluvis trochu z cesty.. :shock:

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

www.rstick.com - o paličkách - materiály píše:Velmi důležité z hlediska pevnosti materiálu je optimální vlhkost paličky. Ta by se měla pohybovat mezi 10 - 14% což je běžná vlhkost přírodně vysušeného dřeva. V žádném případě by dřevo nemělo projít sušárnou, kde bývá vysoušeno na 6 - 8% vlhkosti. To sice zaručuje, že paličky zůstanou po vysoustružení perfektně rovné, nicméně jsou daleko křehčí a náchylnější k opotřebení. Navíc při sušení v sušárně dochází vlivem použité technologie k mikroskopickému narušení homogenity buněk, čímž se snižuje jejich pevnost.
www.rstick.com - faq píše:Jaký vliv má vlhkost paliček na jejich vlastnosti a odolnost - neseschnou mi paličky když je nechám delší čas doma?

Vlhkost paliček má zásadní vliv na jejich pevnost a odolnost. Pokud jsou paličky přeschlé, snáze je přerazíte a více se odírají při hře přes ráfky a činely. Optimální vlhkost by měla být někde mezi 13 - 17%. Pokud budete paličky skladovat doma, časem se Vám seschnou. Byt, a zvláště v paneláku bývá pro paličky smrtícím prostředím, vlhkost v bytě bývá obvykle kolem 7 - 10%. Během měsíce se pak dřevo přizpůsobí okolnímu prostředí. Na uskladnění paliček je nejlepší chladné a vlhčí místo (komora, sklep) a úplně nejlepší je když je (doslova a do písmene) hodíte do nějakého vlhkého kouta ve zkušebně. (pokud ale máte zkušebnu v kotelně nebo paneláku, pak máte smůlu)
www.rstick.com - paličky píše:Po výrobě jdou paličky na kontrolu kvality, kdy se vytřídí případné křivé kusy. Poté jsou potištěny logem a označením typu, spárovány, a zataveny do PE sáčku, aby si podržely svou specifickou vlhkost, která je trochu vyšší, což paličkám dává pevnost.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

jasna paka..nedavalo to nejak vuubec smysl ten tvuj prispevek.. :wink:
ja mel krivy palicky hned po vybaleni..

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Mně už ty Bongossi drží celkem dost dlouho, hraju často, a mají jen malé oděrky.

Spíš jen jestli se někomu neohnou tím vysušením, třebas, to jsem chtěl říct.

Uživatelský avatar
R - stick
Správce
Příspěvky: 994
Registrován: 10 črc 2003 21:01
Bydliště: Vysoké Studnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R - stick »

Kulda píše:ja mel krivy palicky hned po vybaleni..
Tak je pošli zpět, já ti je vyměním - to není problém.

Jinak jak už deklaroval Ben - já je dělám s trochu vyšším % vlhkosti - pro lepší výdrž a oddolnost. Proto se může stát, že po vybalení "pracují" a trochu se prohnou. Nemělo by to ale být nijak výrazné. Pokud je - tak máš nárok na výměnu.

Kulda
Řečník Sféry
Příspěvky: 998
Registrován: 20 dub 2006 21:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulda »

R - stick píše: Tak je pošli zpět, já ti je vyměním - to není problém.

Jinak jak už deklaroval Ben - já je dělám s trochu vyšším % vlhkosti - pro lepší výdrž a oddolnost. Proto se může stát, že po vybalení "pracují" a trochu se prohnou. Nemělo by to ale být nijak výrazné. Pokud je - tak máš nárok na výměnu.
Jak rikam: vynikajici sluzby!! :D

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Kéž by měl každý obchodník přístup k zákazníkovi, jako R-stick.

BLeviathan
Řečník Sféry
Příspěvky: 772
Registrován: 21 čer 2005 14:06
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLeviathan »

Jinak, kdo je z Brna a chtěl by R-stickovi paličky tak jsem je zahlíd v muzikmanii. Takže ne vždy musíte obejnávat. :wink:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

R - stickovy paličky jsou ty nejlepší, se kterýma sem kdy hrál, to prohlašuju naprosto v plném vědomí a i po tom, co jsem měl pár ProMarků. Dřív mi vadilo, že nemá přitavené nylonové hlavy, ale teď hrávám se 747 Rock a o pevnosti jeho dřevěných hlav nemám nejmenší pochyb. Zatím jsem odrbal dva páry, první pár se zlomil, když už tloušťka pod hlavičkou nebyla větší než odhadem 7 mm, ale co bylo naprosto super, hlavičky byly neporušené! Teď hraju s druhým párem, hlavy drží jak z oceli..tleskám! A už mě ten nylon ani neštve :D co se týká dodávky, zatím došly vždy v neporušeném a naprosto perfektním stavu. Za tu cenu skvělý obchod.

Uživatelský avatar
Woody
Řečník Sféry
Příspěvky: 958
Registrován: 10 črc 2006 14:13
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woody »

tak jak si to tady čtu tak si snad jedny R-Sticky koupim a vyzkoušim

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

R - sticku, nebyly by nějaké slevy, když ti tady děláme reklamu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Rift
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1648
Registrován: 10 dub 2004 13:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rift »

Woody píše:tak jak si to tady čtu tak si snad jedny R-Sticky koupim a vyzkoušim
Jo, jsou dobrý a za malej příplatek si je mužeš nechat "ušít přímo na ruku" :)

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

bez příplatku, ne? nechci teď mystifikovat, ale mám pocit, že pokud si u kteréhokoli typu změníš rozměry tak, aby vyhovovaly tvojí tlapě, na ceně se to neprojeví..

fankju
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1792
Registrován: 21 dub 2005 20:19

Příspěvek od fankju »

Mně se moc líběj Gregy... Pěkně si jich nakoupím aspoň dvacet párů, až zase dojdou ,) Chlápek je dost vochotnej.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

to bobroněnko: i kdyby byly s příplatkem tak tu slevu snad nepotřebuješ ne?víš kolik bys za to dal u někoho jinýho? r-stick to dělá velmi dobře a je to týpek! myslim že ceny jsou oproti jinejm značkám vcelku příznivý tak jaký slevy? :evil:

Bobroněnko
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1882
Registrován: 17 kvě 2005 12:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobroněnko »

klídek, já jen rýpal :D

Uživatelský avatar
ThunderStorm
Pokročilý
Příspěvky: 50
Registrován: 31 pro 2010 02:34

Re: nouzové hraní s jinými velikostmi

Příspěvek od ThunderStorm »

Bobroněnko píše:Máte velký problém, když jste z nějakých důvodů nuceni použít palice o jiných rozměrech, než jsou ty "vaše"?
Dřív jsem ten problém měl, dnes ne. Trénuju asi s 8 druhama paliček při každém tréninku. Flexibilita je totiž hrozně důležitá, pokaždé nejsou věci ideální tak, jak by člověk chtěl. Zapomene si paličky, zlomí se mu poslední pár a nevím co ještě. Co pak, to jako odřekne koncert? Ne, profesionalita je i to, že zahraje člověk s cizíma palicema. Nejkratší mám VF 5AN, nejdelší VF X5AN a z velmi starých zásob balbex Rockman a Ringo III(což jsou mimochodem hodně solidní špalky). Potvrzuje se u mě pravidlo devoluce. Dřív jsem chtěl hrát co nejrychleji rychle(wtf to slovní spojení). Tak jsem šel z Ringo III[440] na Rockmana[430] a pak na VF 5AN[406]. Jenže ty paličky byly sice rychlé, ale neměly power. Jdu zase k těžším modelům, dokonce k tak velkým a těžkým, s jakýma jsem nikdy nehrál. Třeba VF 2BN. Zatím teda mám jako hlavní X5BN[419], ale možná se časem poohlédnu po delších kusech.

Odpovědět

Zpět na „Držení paliček“