Mapex SATURN series

Odpovědět
blahos
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2006 09:28
Bydliště: Hranice

Mapex SATURN series

Příspěvek od blahos »

Takze zitra kupuju tyto skopky, co na ne rikate? mate nekdo zkusenost? Jsem zvedavy jak bude hrat ten velky buben. Snad to nebude propadak.

http://www.drumcenter.cz/eshop/mapex-sa ... 59470.html

Ty jednoduche nohy u stojanu mi nevadi, vzdy jsem hral jen s jednoduchyma nohama a nikdy jsem nemel problem s ujizdenim, ale to byl HW od TAMY, tak jsem zvedavy jak to bude s tim mapexackym.

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

na jazz dobrý.

Uživatelský avatar
BóĎA
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1621
Registrován: 26 dub 2005 22:20
Bydliště: Praha/Česká Kamenice (Děčín)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BóĎA »

nejen

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

ale moc krásná barva.

DoktorJazz
Řečník Sféry
Příspěvky: 845
Registrován: 07 lis 2006 22:32
Bydliště: Krnov,Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DoktorJazz »

Good Choice...byla to jedna ze souprav , u kterych sem si rikal , ze bych , mit 30k sel...
Good Luck!

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

Ty joo já mam taky jedny objednaný, sem taky zvědavej až jí budeš mít dej referát. Potřebuju ale prodat Pearl MMX, jinak na ně nebudu mít. sférákovi bych dal slevu... :mrgreen:

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

chybu rozhodne nedelas-ja mam tyhle:
http://www.drumcenter.cz/eshop/mapex-sa ... 58687.html
kopak je naprosto masokroidni i s remo čína-ja do nej musel udelat diru,ponevadz se to nedalo vydrzet..tomy hrajou hezky,necekej ale dobrou laditelnost do vysek.pravdepodobne se ti to nepodari tak,aby bubny mely dobrou rezonanci,trochu to udusis.hw je velice dobry-to poznas zahy.
jen u toho snare si nejsem jisty-ja bych ted kecal,jestli sem hral na saturna nebo oriona 14 na 5a pul nebo kolik to bylo...kazdopadne ale hral dost "levne".
sada nebude jen najazz-zahrajes si i pekne funky ci neprilis tvrdy rock.hodne te to prekvapi-to zarucuju

jeste neco-sem mozna uchyl,ale az budes menit blany,tak si nejde nevsimnout te libe vune,ktera z toho vane. . . mmmmmmmmmmm
Naposledy upravil(a) myša dne 21 úno 2007 14:51, celkem upraveno 1 x.

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

http://www.drumcenter.cz/eshop/mapex-or ... 59557.html
jen tak mimochodem tahle barva se mi z katalogu mapex libila asi nejvic..

Radim
Správce
Příspěvky: 3306
Registrován: 07 srp 2003 12:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim »

to Myša: Tak proč sis´ je nekoupil, voe?! Mi nekecej, že jako "poloprajzak" nemáš pod duchnou schovaných 80klacků :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Radim dne 21 úno 2007 15:03, celkem upraveno 1 x.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

ale houby na jazz, pravda je taková, že si člověk jen musí odpustit tu pravdu, že objem nenahradíš - vezmi to z této stránky: " jsou menší x lehčí = líp se to tahá na kšefty, uvidíš, jak se ti krásně bude hrát na kopák - na menší rozměry se hraje snáz!, trochu by mě sral ten 12" tom - nějak jsem mu nepřišel na chuť - hraju s 10" - možná jen kvůli tomu, že ta desítka se mi líbí víc:-) , hlavně, až budš hrát gig, tak si stejně kopák necháš nazvučit, takže na rozměrech nezáleží (co ušetříš na kopáku, klidně vraž do mikráku)!!!
mám dvě akusticý sady - jedna má kopák 22x18" a hraje fakt pekelně, ale nenazvučenej, ti při tom, když basák použije 250w KV audio reprák a Davida Edena zesík, tak kopák stejně neuslyšíš i kdyby si do něj kopal "steelama" (díky atletovi za vysvětlení co jsou to steely:D ), no a pak mám 18x16 kopák a jsem s tím strašně spokojenej, ladit to lze na několik způsobů a věř nebo ne basovat to umí taky a HC s tím lze hrát taky a ne že ne! navíc kopat dvojky do malýho kopáku, je fakt mnohem jednodušší než do velkýho vaška :D

Koubas
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3217
Registrován: 25 dub 2004 21:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od Koubas »

je fakt, že slušně nazvučenej kopák udělá svoje (bubeník Prodigy měl maximálně dvacku Oriona, ale bylo to nejbrutálnější, co sem kdy slyšel). to tahání ti závidim. a o tom HW s jednoduchýma nohama taky přemejšlim - ta šibenice s kulovým kloubem za 1600 je prostě luxus.

blahos
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2006 09:28
Bydliště: Hranice

Příspěvek od blahos »

Tak uz jsou doma, jsem ale mimo republiku, takze je vuzkousim nekdy az 18 dubna, zatim na mne cekaji doma v obyvaku, zabalene v krabici.
Diky za vase odpovedi, mel jsem strach z tech malych rozmeru, hlavne kopak.
Ale uklidnili jste me. Myslim ze budou fajn, V nejhorsim je prodam, ale snad ne, bo se mi fakt hrozne libi, a sakra - dyt je to druha nevussi rada od Mapexu - tak to hrat snad musi ne?

To Mysa: Kolik si za ne dal?
To SASA: dik za odpoved, jestli jeste neco mas tak napis, budu rat za kazdou informaci, jake mam na to dat blany? jsou tam cinanky removky, hraju SKA a takove lehci styly - funky reggae, nejaky ten jam, Zadna tvrdarna. Asi zustanu u klasiky - pisek na snare a zbytek olejovky od remo, nemam zkuseost s evans - nebo poradis? neco? Chtel bych zpevne tomy, neudusene.

Dik kluci, piste jeste neco.

http://www.drumcenter.cz/eshop/mapex-sa ... 59470.html

To jsou ony..........zlaticka.........

Benbuben
R. I. P.
Příspěvky: 4193
Registrován: 29 srp 2004 16:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benbuben »

Jestli chceš zpěvné tomy, tak bych tam dal nějakou jednovrstvou blaničku, maximálně dvoj a ne hydrauliky...

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

já nevim co za blány :-) já sem tam dal aquarian double thin (nikdy jsem je neměl v ruce, nikdy jsem na ně nehrál a koupil jsem je přes internet) a jsem s nima naprosto spokojenej - hrajou hezky jsou šťavnatý a pocitově trochu jako gumovější než Rema, nebo Evans, mě vyhovujou - jsou trošku jako ty DW blány s tím pískovaným okrajem, ty jsou taky pocitově takový jakoby gumoidní - a mě se to líbí, jinak pokud zpěvný tomy, tak to co říkal ben - klidně dej jednovrstvou ambasadorku...budou hrát i s těma blánama co tam jsou teď....
jen pozor s usazováním blány, konkrétně ten aquarian je na to dost citlivej, má takovou zvláštní hranu - tam kde se potkává blána s nalisovaným ráfkem - to lůžko, který dosedá na hranu korpusu, tak to musíš nasadit přesně jinak to nenaladíš....

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

blahos píše:....Asi zustanu u klasiky - pisek na snare a zbytek olejovky od remo, nemam zkuseost s evans - nebo poradis? neco? Chtel bych zpevne tomy, neudusene.

Dik kluci, piste jeste neco.

http://www.drumcenter.cz/eshop/mapex-sa ... 59470.html

To jsou ony..........zlaticka.........
Mám pocit že píšeš o olejovkách a myslíš dvouvrstvý (asi emperor nebo pinstripe), s tím se setkávám při rozumluvě s bubeníkama neustále, nevim kdo kdy vymyslel že olejová blána je nejlepší a že je taková každá dvouvrstvá, je to děsivej mítus všude kolem nás. Jestli chceš zpěvný dej tam ty ambasadorky nebo Evans G1, (já osobně evans preferuji protože nekřupou v lůžkách) nebo max, emperorky, víc už nee. Olejovky jsou ve škále zadušených nejzadušenější. Každej kdo chce hrát a chce aby mu to trochu znělo by si měl o tom něco přečíst, forma pokus-omyl aneb objevování ameriky nebude stoprocentrní (na to nikdo nemáme stejně prachy). Doporučuji všem kteří netuší co zde píšeme ať si přečtou bibli ladění kde je uveden i soupis charakteristik jednotlivých blan a jejich kombinací, je tu někde odkaz.

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

snad jediná olejová blána volně dostupná na trhu je evans hydraulic a to je opravdu mrcha která ten buben docela zadusí (i když ne vždycky to musí bejt na škodu - jednou jsem jí dal na virbl, jednak byla moc pěkná protože byla modrá a jak je známo modrá je dobrá, a na virblu tama rocskstare custom se mi jako dost líbila, byla kulatá šťavnatá a masitá, neměla žádný dozvuky ani přezvuky - sice ten buben zabila, ale mě se to líbilo)

myša
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 1281
Registrován: 16 zář 2005 14:17
Bydliště: Únětice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myša »

dej tam ambassador clear-ja mam coated a myslim,ze tomu cira blana prospeje mnohem vic..

blahos
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2006 09:28
Bydliště: Hranice

Příspěvek od blahos »

Fajn, zkusim napred ty co tam jsou a pak tam dam nejake jednovrstve.

Je jeste nejaka vec na co bych si u tech saturnu mel dat pozor? Co ten korpus neni moc tenky? Nemate nekdo nejakou zvukovou nahravku nejakych saturnu? bo jsem mimo CR a na ty svoje si zahraju az za dva mesice.Tak bych chtel aspon mir predctavu jak to hraje.Vim ze nahravka neni to prave orechove, ale aspon neco.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Vajgl »

blahos píše:Fajn, zkusim napred ty co tam jsou a pak tam dam nejake jednovrstve.

Je jeste nejaka vec na co bych si u tech saturnu mel dat pozor? Co ten korpus neni moc tenky? Nemate nekdo nejakou zvukovou nahravku nejakych saturnu? bo jsem mimo CR a na ty svoje si zahraju az za dva mesice.Tak bych chtel aspon mir predctavu jak to hraje.Vim ze nahravka neni to prave orechove, ale aspon neco.
Saturny mi osobně vyhovují možná ještě víc, než Orion (proto jsem je taky nakonec před Oriony upřednostnil) :D - mají vřelý "old-school" zvuk, tomy jsou fakt lahoda.

Tomy hrajou se všemi blánami dobře a vždycky správně "prodají" jejich zaměření. Mám velikosti 8", 10", 12", 13", 14" a 16" a ve všech rozměrech mají vyrovnanou hlasitost a dobrý dlouhý sustain.

Na šlapácích mi nejvíc vyhovují pískované Ambassador, nebo Emperor. Moc mě tam nebavila Powerstroke 3 Clear, kterou jsou osazeny původně, byly s ní trošku "gumoidní".
Mám dva šlapáky- 20"- ve studiu naprosto univerzální buben s hezkým klikem a plnou rezonancí, který jde vyladit pro jazz i hardcore :D . Naživo jsem s ním měl zpočátku trochu problém z hlediska hlasitosti- ale ten úbytek "poweru" mají všechny 20". Pomohla jednovrstvá blána, která zvuk zkonkrétněla a zesílila attack.
24" je dle pocitu ve zkušebně super pro bigbít, ale ve vyšším ladění a netlumená i do bigbandu apod. Zatím jsem ji na koncert ani do studia nebral, takže bude mít asi premiéru až na turné WV.
Je charakterem dost podobná 24" Hoshino, se kterou mám pro bigbít dobré zkušenosti, ale má ještě trochu víc basů.

Virbl mě úplně dostal ve 13" x 5" verzi s ohýbaným ráfkem, naprosto plný zvuk a sytá barva korpusu ve všech laděních. Ve 14"x5 s litým ráfkem je trochu problém u vyššího ladění - začne zbytečně "picollovatět". Ale to je věc vkusu a "vina" litého ráfku, který dělá ten moderní klik při rim-shotu a to já moc nemusím. Možná tam zkusím dát ohýbaný ráfek a uvidí se. Tu 14" každopádně ještě nemám úplně "přečtenou" :D

Obecně Saturn rozhodně "dej" ! :idea: :D :D :D
:D :D

jo a nahrávka k poslechnutí bude jednak na 1. díle toho DVD, co vyjde na jaře a co mu tady pořád dělám reklamu :mrgreen: , na nové desce -123min, kterou právé točíme a která vyjde na podzim a na DVD z turné Wanastovek, které je tedy zatím tajné, ale tuším ho na předvánočním trhu :D :twisted: :arrow:

Slowmeda
Správce
Příspěvky: 1579
Registrován: 11 říj 2006 16:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slowmeda »

Martin Vajgl píše:
a nemáš trochu problém s tím vysokým přezněním u ambasadorky když není dvouvrstvá nebo po okraji tlumená??

sasa
Tuplovaný řečník Sféry
Příspěvky: 3061
Registrován: 05 srp 2003 09:40
Bydliště: praha

Příspěvek od sasa »

to se nějak musí utlumit né? :?:

blahos
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2006 09:28
Bydliště: Hranice

Příspěvek od blahos »

Uz se tesim az si na ne zahraju. Ted uz mi chybi jen nejake plaechy a zidlicka.

Martin Vajgl
Pokročilý diskutér Sféry
Příspěvky: 414
Registrován: 24 srp 2006 18:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Vajgl »

sasa píše:to se nějak musí utlumit né? :?:
No jasně, vevnitř mám lehce přiloženou deku. Dřív jsem tlumil víc, teď mám nějaký "free" období-) :mrgreen: Ale pozor- ta 20" zní ve studiu moc dobře i vůbec netlumená a s Ambassadorkou. Když sedíš za setem, je to taková divná krabicoidní barva s ocáskem, ale z beden leze tak zajímavý ambientní atak bez jakéhokoli "bučení".. krása :shock: :D

blahos
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2006 09:28
Bydliště: Hranice

Příspěvek od blahos »

Chtel jsem se jeste zeptat, Mapex jsou nejaci sikmooci, ze jo? Jak je to s kvalitou zpracovani u tech Saturnu? Vnitrni strany kourpusu a vubec vsechno? Pocitam, ze kdyz je to druha nejvyssi rada, tak by to nemelo byt odflaknute.Co lak? Co bruce? Dekuji kluci.

blahos
Diskutér Sféry
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2006 09:28
Bydliště: Hranice

Příspěvek od blahos »

teda obruce? t
ach ty preklepy ... :oops:

Odpovědět

Zpět na „Mapex“